• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Patikėkite, vyrai tikrai turi savybių, į kurias reikėtų atkreipti dėmesį. Nors yra daug stereotipų, kurie neigiamai charakterizuoja stipriąją lytį, būtina pripažinti, kad moterys iš vyrų gali labai daug išmokti ir panaudoti tai savo gerovei kurti.

Patikėkite, vyrai tikrai turi savybių, į kurias reikėtų atkreipti dėmesį. Nors yra daug stereotipų, kurie neigiamai charakterizuoja stipriąją lytį, būtina pripažinti, kad moterys iš vyrų gali labai daug išmokti ir panaudoti tai savo gerovei kurti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Stiprus ir tylus

Peggy Noonan, „Wall Street Journal“ žurnalistė ir „Fox News“ politikos analitikė

Moterys gali labai daug išmokti stebėdamos vyrų elgesį. Žaviuosi ir dažnai mokausi iš stiprių vyrų gebėjimo tylėti. Jie mažai kalba ne dėl to, kad neturi ką pasakyti, bet dėl kitų asmenų žinios perdavimo strategijų. Jiems nereikia nuolat būti matomiems tam, kad šių klausytų. Vyrai dominuoja tiesiog būdami savimi ir dėl to nesirūpina. Jei gerai pažįstamo tylenio paklausite, ką jis mąsto, didelė galimybė, kad išgirsite daug įdomių dalykų.

REKLAMA

Nauda moterims: kiti žmonės domisi, ką tylūs žmonės galvoja ir gerbia jų paslaptis. Mokėjimas patylėti, ypač jei esate plepi, gali tapti gera savidisciplina. Tad jei nėra reikalo kalbėti, geriau patylėkite, nes aplink jau ir taip per daug plepalų.

Noras laimėti

Robin Roberts, „Good Morning America“ ir buvusi ESPN naujienų komentatorė

Moterys tariamai geriau sugeba bendradarbiauti nei vyrai, tačiau mano patirtis rodo, kad būtent vyrai iš tiesų supranta, kas yra komandinis darbas. Dauguma jų augdami žaidė komandinius žaidimus ir išmoko, kaip užsibrėžti bendrų tikslų ir kartu jų siekti – tai yra patirtis, kuri lengvai perkeliama ir į verslo pasaulį. Daug vadovų, su kuriais bendravau, buvo universitetų sporto komandų kapitonai. Kai kurie iš šių labai sėkmingų žmonių netgi nėra ryškios asmenybės – jie tiesiog puikiai išmanė, kaip šalia savęs suburti geriausią komandą ir paskirstyti nariams užduotis.

REKLAMA
REKLAMA

Sportuodami vyrai taip pat išmoksta, jog kartais yra gerai supykti ant vienas kito – būtent to turėtų pasimokyti moterys. Jūs negalite sakyti: „Ak, neteisinga, jog Siuzei nesuteikiama galimybė žaisti!“ Jei Siuzė nemoka žaisti, vadinasi, nežais, nes su ja komandai bus sunku laimėti. Kartais elgiamės taip, lyg patys sau būtume priešai. Vienas kitam trukdome laimėti, nes individais rūpinamės labiau nei visos komandos gerove ir tikslo siekimu. Moterys visuomet gerai pasirodydavo per individualias sporto rungtis, tačiau joms kur kas sudėtingiau pasiekti gerų komandinių žaidimų rezultatų. Tik dabar pasaulio versle ima ryškėti pirmoji moterų karta, kuri augo žaisdama komandinius žaidimus tiek mokykloje, tiek universitete.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Bejausmis veidas

Eleanor B. Alter, advokatė

Vyrai bijo derybų daug mažiau nei moterys. Jie siūlo tai, kas padėtų jiems išsisukti, arba tiesiog sako: „Pasiūlysiu labai mažai ir lauksiu.“ Moterims tai padaryti dažniausia labai sunku.

Vyrai paprastai turi daug daugiau derybų patirties, nes to reikalauja visos pozicijos, kuriose dominuoja stiprioji lytis. Emocijų valdymas gali būti labai produktyvus. Idealus variantas, jei asmuo gali derėtis visiškai be emocijų, o jausmus palikti šeimai. Nors nemėgstu derėtis dėl savęs, mielai tai darau dėl kitų. Manęs visiškai netrikdo teismo salės, teisėjai ar advokatai, tačiau sunku susitarti su pardavėjais. Kartą atėjau į parduotuvę, kurioje ketinau nusipirkti piniginę už apytiksliai 400 dolerių, bet kai pardavėjas pasakė, kad ji iš tikrųjų kainuoja net 1 200 dolerių, nė nežinojau, kaip išeiti iš parduotuvės. Turėjau paprašyti parodyti kitą prekę ir pasiaiškinti, kad piniginė man buvo per maža ir jos nenoriu. Moterys tikrai daug laimėtų, jei mokėtų valdyti savo emocijas.

REKLAMA

Stora oda

Deborah Tannen, rašytoja ir Džordžtauno universiteto lingvistikos profesorė

Moterys iš vyrų turėtų išmokti nepriimti kritikos asmeniškai tiek darbe, tiek ir kitose situacijose. Moterys įpratusios manyti, kad jei patinka asmeniui, šis visada turi su jomis sutikti. O vyrai dažnai naudoja vadinamąjį ritualizuotą oponavimą. Pavyzdžiui, vyras gali visiškai sukritikuoti idėją, nors iš tikrųjų nesiruošia jos pulti – tiesiog tokiu būdu analizuoja. Bet moteris daugeliu atveju pamanytų: „Jis nekenčia mano idėjos arba manęs.“

REKLAMA

Tokia pati situacija dažnai nutinka ir asmeniniame gyvenime. Moteris gali jaustis tiesiogiai puolama, jei vyras, vaikinas arba draugas su ja viešumoje nesutinka. Nors ši mąsto, kad vyras yra išdavikas, jis tuo metu gali net džiaugtis, jog per diskusiją parodo savo intelektą, pagarbą ir draugiškumą. Moterys turėtų dažniau pagalvoti apie šią poziciją ir į ją įsigilinti.

Taip pat manau, kad darbe moterys turėtų dažniau suvaldyti savo jausmus ir jų nerodyti. Vyrai darbe paprastai net neužsimena apie asmenines problemas dėl to, kad bijo, jog tai parodys jų silpnumą. Savo ruožtu moterys, kurios artimumą ir tvirtus santykius darbe kuria diskutuodamos apie asmeninius reikalus, turi būti labai atsargios, nes gali pasirodyti per daug apsikrovusios problemomis ir dėl to prarasti paaukštinimo galimybę. Vadovai gali pasakyti: „Ji turi per daug asmeninių problemų, kad jai būtų patikėta didesnė atsakomybė.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Veriantis žvilgsnis

Kara Walker, menininkė

Priežastis, dėl kurios bent iš dalies mano darbai yra kontroversiški, – taikomas vyriškas žvilgsnis: žiūrima iš arti, nenusukant akių, atvirai su viskuo susiduriant. Tai reiškia, kad tenka matyti ir ne visada priimtinus dalykus, bjauriose situacijose veikti su humoru ir išlaikyti atstumą. Tai padaryti man nesudėtinga, nes esu drovi, tačiau sugebėjimas juokauti bet kurioje situacijoje reikalauja didžiulių pastangų.

Mano pasirinkta meno rūšis – labai moteriška: užsiimu popieriaus pjaustymu, tapau akvarele. Dalykais, kurių statusas – antraeilis. Siluetų karpymas ir pjaustymas populiarumo viršūnėje buvo laikomas tinkamu moterų ir neįgaliųjų užsiėmimu. Tačiau mano metodas gudrus, užburiantis, tamsus ir pavojingas, nes šiuos iš pirmo žvilgsnio nepavojingus užsiėmimus ir įrankius naudoju išreikšti drąsioms ir skaudžioms temoms, tokioms kaip rasė ir smurtas.

REKLAMA

Pasipūtėliškumas

Jayshree Ullal, „Arista Networks“ direktorė ir prezidentė

Versle moterys iš savo kolegų vyrų turėtų pasimokyti pasitikėjimo savimi ir logikos. Kitu atveju moterys dažnai palaikomos emocingomis ir nedrąsiomis. Prisimenant vaikystę tai galima palyginti su vaikų elgesiu mokykliniame autobuse. Po sunkaus egzamino mergaitės paprastai būna susirūpinusios dėl rezultatų, o vaikinai giriasi, kaip puikiai pasirodė. Vėliau paaiškėję rezultatai vis tik būna naudingi mergaitėms.

Teisės

Tamela Edwards, „Action News Philadelphia“ komentatorė, buvusi „Time“ žurnalistė

Nuo jaunystės berniukai mokosi išsakyti nuomonę nebijodami, kad gali klysti, o mergaitės dažnai slepia sumanumą. Suaugusiųjų pasaulyje susiformavusi nuomonė, kad vyrai agresyviai reiškia savo nusistatymus. Net jei vyrų idėjos sumenkinamos, jie tam priešinasi. Jie taip pat tarsi spinduliuoja įsitikinimą, kad bus įvertinti, reikšmingai prisideda prie vieno ar kito darbo ir iš jų turi būti mokomasi. Moterys turėtų išmokti taip elgtis. Aplinkiniai pajunta, kaip jūs save vertinate, ir jei manote, kad jumis turėtų domėtis, žmonės dažnai tai ir darys.

REKLAMA

Kai patekau į „Time“ atlikti praktikos, buvau užsispyrusi ir nuolat siuntinėjau elektroninius laiškus, kviesdama ką nors pietų ir formuodama santykius. Buvau atkakli ir kartais įkyrėdavau kitiems. Buvo nemažai žmonių, kurie nusistatė, kad esu pernelyg agresyvi ir įžūli, o dalis taip manė būtent todėl, kad esu moteris. Tačiau kiek pažinojau tuos, kurie kompanijoje pasiekė daug, jie nuolat stengėsi ir ieškojo būdų dirbti su vadinamuoju „vyrų klubu“. Net jei moterys priklauso „vyrų klubui“, visada galime ieškoti kitų stiprių žmonių ir su jais megzti ryšius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Stoicizmas

Katy Sparks, profesionali virtuvės šefė ir knygos „Sparks in the Kitchen“ autorė

Vienas pavyzdžių, kaip pritaikau vyrišką požiūrį, – prieš einant į virtuvę palikti jausmus „ant lentynos“. Negali verkšlenti, jei įsipjauni į pirštą. O patirti tenka viską – įsipjovimus, nudegimus, širdies skausmą nuo streso... Tačiau nepaisant visko privalai būti aukštai iškėlusi galvą.

Kuomet gauni šefo kvalifikaciją, tampi tarsi orkestro dirigentu. Privalai visus prižiūrėti ir kartu palikti savo virėjams erdvės saviraiškai. Mano manymu, moterys geresnės virėjos nei vyrai, tačiau dėl to, kiek laiko, energijos ir asmeninių aukų reikalauja ši profesija, ją dažniau renkasi vyrai. Būtent iš jų išmokau neįsileisti emocijų į darbo vietą. Jei jaučiu jaudulį, juo darbe nesidaliju. Palaukiu, kol grįžtu namo. Ir visuomet stengiuosi išlaikyti vyrišką humoro jausmą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų