Lyderių Jaysono Tatumo ir Jayleno Browno vedama Bostono „Celtics“ persvėrė NBA Rytų konferencijos pusfinalio serijos rezultatą. Trečiosiose rungtynėse išvykoje šis duetas pelnė 61 tašką ir pranoko Klivlando „Cavaliers“ 106:93 (30:28, 27:20, 27:21, 22:24).

Antrosiose serijos rungtynėse „Cavaliers“ laimėjo išvykoje 118:94, todėl tikėjosi namų aikštėje persverti serijos rezultatą savo naudai.

Visgi Masačusetso valstijos ekipa mobilizavosi ir dabar serijoje iki keturių pergalių pirmauja 2-1, o ketvirtasis mačas vėl vyks Klivlande.

„Celtics“ tritaškius metė aukštu 38 proc. tikslumu (13/34 trit.), o dvitaškius 51 proc. (40/81 dvit.). Rytų konferencijos reguliariojo sezono lyderiai taip pat patikimai gynėsi, varžovams leidę pelnyti tik 43 proc. dvitaškių (38/64 dvit.).

„Celtics“ buvo įgijusi 23 taškų persvarą

Savo pranašumą Joe Mazzulos ekipa pradėjo įrodinėti jau antrajame ketvirtyje, kuomet surengė spurtą 14:0 ir vienu metu buvo įgijusi 23 taškų persvarą.

Gelbėti savo ekipą bandė 33 taškus pelnęs Donovanas Mitchelas, tačiau gynėjas ketvirtojo kėlinio gale privertė sunerimti Klivlando ekipos sirgalius, nes iki rungtynių pabaigos likus kiek daugiau nei minutę paliko aikštelę susiėmęs už kelio.

Bostono komandoje rezultatyviausiai žaidė Jaysonas Tatumas, kuris 42 minutes pelnė 33 taškus (9/17 dvit., 2/8 trit., 9/9 baud.), atkovojo 13 kamuolių, atliko 6 rezultatyvius perdavimus, perėmė kamuolį, blokavo metimą, 5 kartus suklydo ir 2 sykius prasižengė.

J. Brownas surinko 28 taškus (11/14 dvit., 3/8 trit.), atkovojo 9 kamuolius ir pridėjo 5 rezultatyvius perdavimus.

Klivlando komanda ir toliau verčiasi be Jarretto Alleno, kuris praleido jau šeštąsias rungtynes iš eilės. „Celtics“ gretose ir toliau nežaidžia Kristapas Porzingis.

„Celtics“: Jaysonas Tatumas 33 (13 atk. kam.), Jaylenas Brownas 28 (13/17 metimai, 9 atk. kam.), Jrue Holiday’us 18 (8 atk. kam.), Derrickas White’as 12 (3/8 trit.).

„Cavaliers“: Donovanas Mitchellas 33 (7/12 trit.), Evanas Mobley 17 (7/10 dvit., 8 atk. kam.), Dariusas Garlandas (6 rez. per.) ir Carisas LeVertas (6 atk. kam.) po 15.