Klaipėdos „Neptūnui“ nepavyko iškovoti trečiosios iš eilės pergalės Europos taurės turnyre – Dainiaus Adomaičio auklėtiniai trečiadienio vakarą Klaipėdoje po dramatiškos kovos rezultatu 80:86 nusileido vienam seniausių Graikijos krepšinio klubų Atėnų AEK.

Daugkartiniai Eurolygos dalyviai ir net vicečempionai, aštuoniskart Graikijos čempionai antrajame kėlinyje nuo „Neptūno“ buvo atsilikę 11 taškų skirtumu, tačiau visgi ketvirtajame kėlinyje sugebėjo išsikapanoti nuo pralaimėjimo.

Neptūniečiai rungtynes pradėjo užsivedę – po Martyno Mažeikos prasiveržimo su bauda, Jerai Granto atakos ir M. Mažeikos dar vieno dvitaškio trūktelėjo į priekį 7:0. Skirtumą dar labiau galėjo padidinti Arnas Butkevičius, tačiau netrukus jis prametė dvi baudas ir kitoje atakoje jo metimas prie krepšio taip pat skriejo pro šalį. Varžovai pirmuosius taškus pelnė tik besibaigiant ketvirtajai dvikovos minutei, tačiau greitai sugebėjo atsitiesti ir priartėti iki minimumo – 8:9.

Netrukus Donato Zavacko tolimas šūvis ir dvitaškis neptūniečių sirgaliams leido vėl šiek tiek atsikvėpti - 14:9. Pirmasis kėlinys baigėsi 5 taškų „Neptūno“ persvara – 22:17.

Dar neįpusėjus antrajam kėliniui po Traviso Baderio dvitaškio ir Gilvydo Birutos tritaškio „Neptūno“ pranašumas išaugo iki 11 taškų - 32:21. Tada pabudo svečiai – sužaista atkarpa 12:0 ir klaipėdiečiai pirmą kartą šiose rungtynėse trumpam buvo besivejančių vaidmenyje - 32:33.

Netrukus neptūniečiai atstatė kelių taškų pranašumą - 36:33, 38:35, 43:38, o į didžiąją pertrauką iškeliavo pirmaudami – 43:41. Skirtumas galėjo būti ir 5 taškai, tačiau prieš pat didžiąją pertrauką skelbiančią sireną Atėnų AEK snaiperis Giannis Kalampokis pataikė tritaškį.

Po trijų kėlinių neptūniečiai vis dar buvo priekyje - 61:58, tačiau ketvirtąjį kėlinį graikai pradėjo spurtu 12:0 ir atitrūko – 70:61. Įpusėjus ketvirtajam kėliniui po Donato Zavacko tritaškio komandas beskyrė 3 taškai - 68:71 ir neptūniečiai dar turėjo progą suregzti rezultatyvią ataką, tačiau prie varžovų krepšio prarado kamuolį. Tuo pasinaudoję varžovai vėl trūktelėjo į priekį – 76:68.

Iki rungtynių pabaigos likus 2 minutėms neptūniečiai priartėjo iki 4 taškų - 72:76, o kitoje atakoje laisvas nuo tritaškio linijos metė M. Mažeika. Deja, metimas, galėjęs priartinti klaipėdiečius iki 1 taško, nepasiekė tikslo, o varžovai netrukus smeigė tritaškį ir neptūniečiams iki pergalės jau pritrūko laiko bei sėkmės. Dar klaipėdiečiams buvo pavykę sumažinti atsilikimą iki 2 taškų - 80:82, tačiau vėliau pražangomis stabdomo laiko taktika nepasiteisino.