REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Dėl vietų stokos naujagimis patekti į vaikų darželį gali tik po trejų metų. Tačiau miesto valdžios planuose naujų ugdymo įstaigų statybų nėra, rašo "Klaipėda".
Eilės neregėtos

Dėl vietų stokos naujagimis patekti į vaikų darželį gali tik po trejų metų. Tačiau miesto valdžios planuose naujų ugdymo įstaigų statybų nėra, rašo "Klaipėda".
Eilės neregėtos

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tokio darželių populiarumo kaip šiemet tikina neprisimenantys nei pedagogai, nei valdininkai. Kai kuriuose lopšeliuose eilės laukia tiek mažamečių, kiek jų užtektų užpildyti dar vieną darželį. Gauti vietą nebepadeda ir tėvų siūlymai paremti įstaigą. Grupės perpildytos, tad belieka kantriai laukti ir tikėtis, kad priekyje laukiantis apsigalvos ar išvyks kitur.

REKLAMA

Labiausiai ikimokyklinio ugdymo įstaigų trūksta šiaurinėje miesto dalyje, kur yra tik trys tokios įstaigos, o gyventojų čia sparčiai daugėja.

„Apmaudu, kad valdžia jaunas šeimas pamiršo. Darželių verkiant reikia, bet kam tai rūpi?“, - skundėsi Kretingos gatvės gyventoja Oksana Antanaitienė. Moteris pripažino, kad jai pasisekė, nes darželį savo trimečiam sūnui Lukui rado be didelių rūpesčių.

Lauks trejus metus

Kretingos gatvėje esanti mokykla- darželis „Varpelis“ - populiariausias mieste. Jame glaudžiasi pusantro šimto vaikų. Dar tiek pat laukia eilėje. Tačiau čia nėra lopšelinukų grupių, priimami tik trejų sulaukę mažamečiai.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau jau dabar eilėje užregistruota 17 šiemet gimusių mažylių, kurie darželį galės lankyti tik 2010 metais.

Lopšelyje-darželyje „Atžalynas“, esančiame Panevėžio gatvėje, šiuo metu ugdomi 163 vaikai, dar 118 laukia eilėje.

Į darželį atvyksta vaikai ir iš Kalotės, Labrenciškių, Plytinės, Miško kvartalo, Tauralaukio.

Darželio direktorės Vandos Armanavičienės teigimu, priimti daugiau vaikų nėra galimybių, nes grupėse jų skaičius maksimalus.

„Atsisakėme ir tėvų paramos, nes nenorime būti apkaltinti, kad pardavinėjame vietas. Vien iš tėvų pervedamų dviejų procentų pajamų mokesčio pernai surinkome 13 tūkstančių litų. Šiemet tikimės gauti dar daugiau. Už tuos pinigus nupirkome vaikams naujos patalynės, žaislų“, - pasakojo vadovė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Naujo darželio nebus

Uostamiesčio valdžios atstovai teigė tėvams niekuo negalį padėti. Nors bent vienos naujos ikimokyklinio ugdymo įstaigos šiaurinėje dalyje verkiant reikia, planai statyti naują darželį pasirodė esantys tik gandai.

„Tauralaukyje bus statoma mokykla, apie darželius kalbėti dar anksti“, - dienraščiui sakė savivaldybės Architektūros ir miesto planavimo skyriaus vedėjo pavaduotojas Kęstutis Vaitiekūnas.

Rugsėjo 1-ąją eilės į darželį laukė beveik 2 tūkst. jaunųjų klaipėdiečių. Tai yra puse tūkstančio daugiau nei pernai tuo pačiu metu.

REKLAMA

„Nieko negalime pakeisti. Belieka tikėtis, kad ateityje vaikų bus mažiau“, - savo požiūriu pribloškė Švietimo skyriaus vyresnioji specialistė Laima Jakubėnaitė.

Ji nostalgiškai minėjo laikus, kai statant naują mikrorajoną kartu buvo statomas ir naujas darželis.

Sėkmę nulėmė pareigos

Savivaldybės atstovė įsitikinusi, kad darželiai išpopuliarėjo ne dėl didėjančio gimstamumo. Esą tėvai pradėjo anksčiau rūpintis, kur palikti savo atžalas.

Jaunos šeimos raginamos užregistruoti vaiką į darželį vos jam gimus.

Pirmenybė suteikiama tik socia-liai remtinoms šeimoms ir toms, kurios paskubėjo užsirašyti anksčiau.

REKLAMA

Gyvenamoji vieta lemiamos reikšmės nebeturi.

L.Jakubėnaitė tvirtino, kad finansinė parama norint patekti į darželį draudžiama. Tačiau „Klaipėdos“ kalbinti jauni tėvai neslėpė, kad sėkmę garantuoja piniginės storis ir socialinė padėtis. Esą sužinoję, kur dirba tėvai, ugdymo įstaigų vadovai suranda norimą vietą.

Kitąmet į darželį savo mažametę dukrą planuojantis vesti vyras prisipažino, kad, jei prireiks, yra pasiryžęs paaukoti apvalią sumą.

Trisdešimtmetė klaipėdietė, nenorėjusi skelbti savo pavardės, sakė, kad darželyje vietą gavo tik todėl, kad užima aukštas pareigas svarbioje įstaigoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Į darželį – tik gimus

Viltį jaunoms šeimoms turėtų įžiebti Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) rengiamos Lietuvos Respublikos švietimo įstatymo pataisos, kurios įteisins ikimokyklinį ugdymą nuo pat gimimo, o ne nuo vienerių metų, kaip yra dabar.

Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo plėtros programoje, kuriai trečiadienį pritarė Vyriausybė, numatyta per ateinančius penkerius metus įsteigti daugiafunkcinius ugdymo centrus, didinti pedagogų etatų skaičių.

„Jaunos šeimos turės galimybę palikti vaiką lopšelyje kelioms valandoms arba vesti į darželį kelis kartus per savaitę. Tokie darželiai jau daug metų veikia kitose Europos šalyse – Čekijoje, Prancūzijoje, Slovėnijoje, Kroatijoje. Demografinė situacija keičiasi, daugelis mamų skuba grįžti į darbą. Darželių ypač trūksta didmiesčiuose“, - sakė ŠMM Ikimokyklinio ir pradinio ugdymo skyriaus vedėja Gražina Šeibokienė.

Programai įgyvendinti iš valstybės biudžeto ir ES struktūrinių fondų planuojama skirti daugiau kaip 200 mln. litų.

Kiek pinigų nubyrės Klaipėdai, pasak G.Šeibokienės, priklausys ir nuo vietos politikų aktyvumo.

Eglė Petkutė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų