REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kinijoje po dramatiškos gelbėjimo operacijos, trukusios daugiau nei dvi dienas, iš užtvindytos anglių kasyklos išgelbėti 20 darbininkų ir ištraukti du kūnai, pranešė pareigūnai.

Kinijoje po dramatiškos gelbėjimo operacijos, trukusios daugiau nei dvi dienas, iš užtvindytos anglių kasyklos išgelbėti 20 darbininkų ir ištraukti du kūnai, pranešė pareigūnai.

REKLAMA

Didžiulio masto darbai prasidėjo, kai vėlai trečiadienį buvo užtvindyta nelegali kasykla Kinijos šiaurinėje Šansi provincijoje, kur išgaunama daug anglių. Vietos valdžia paskui pažadėjo kovoti su tokia neteisėta veikla, suaktyvėjusia dėl staigaus kainų augimo.

Valstybinė žiniasklaida anksčiau pranešė, kad po žeme įstrigo 21 žmogus. Siaoji mieste esančioje kasykloje šimtai gelbėtojų siurbliais šalino vandenį iš šachtos.

Kinijos nepaprastųjų situacijų valdymo ministerija savo pareiškime nurodė, kad penktadienio vakare į paviršių buvo iškelta 20 kalnakasių ir kad du jų kolegos žuvo.

REKLAMA
REKLAMA

„Šansi provincija [turi] nedelsiant pradėti tyrimą ir surinkti įrodymus, taip pat iš visų jėgų persekioti bėglius bei siekti atskaitomybės pagal įstatymus ir kitus teisės aktus“, – pabrėžė ministerija ir pridūrė, jog provincijai būtina „griežtai kovoti su neteisėta kasybos veikla“.

REKLAMA

Dėl nelaimingo atsitikimo kasykloje trys Siaoji pareigūnai, įskaitant miesto merą, buvo atleisti iš pareigų, penktadienį paskelbė vietos vyriausybė.

Anot valstybinio transliuotojo CCTV, gelbėjimo darbus apsunkino faktas, kad įvažiavimas į nelegalią kasyklą yra siauras ir paslėptas ir kad nenubraižytas tinkamas vietovės žemėlapis.

Dėl nelaimingo atsitikimo sulaikyti septyni įtariamieji, o policija pranešė ieškanti kitų, įskaitant kasyklos savininką. Pranešama, kad jis yra vietos gyventojas, pabėgęs po nelaimės.

Valstybinė televizija parodė, kaip oranžinius šalmus užsidėję gelbėtojai neša ant neštuvų kalnakasius į greitosios pagalbos automobilius.

REKLAMA
REKLAMA

Kinija apie 60 proc. energijos gauna degindama anglis. Pastaraisiais mėnesiais jų gamyba didinama, siekiant sumažinti energijos deficitą, dėl kurio kai kur yra nutrūkęs elektros tiekimas ir teko užsidaryti kelioms gamykloms.

Ketvirtadienį kinų valdžia pareiškė, kad didelė anglių paklausa padidino kainas ir neteisėtos kasybos atvejus.

Valstybės tarybos Darbo saugos komitetas ir Nepaprastųjų situacijų valdymo ministerija paragino anglis išgaunančias provincijas nustatyti nelegalias kasyklas ir patraukti atsakomybėn su tokia veikla susijusius asmenis.

Rugpjūtį buvęs Siaoji meras pradėjo 100 dienų kampaniją, skirtą pažaboti neteisėtą kasybą, kurią vykdo vietos nusikalstamos grupuotės.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kinijoje, kur šios pramonės šakos saugos rodikliai yra prasti, o taisyklių ne visuomet laikomasi, įvyksta daug nelaimingų atsitikimų kasyklose.

Rugsėjį per vieną šachtos griūtį po žeme žuvo 19 kalnakasių.

Sausį 11 iš 22 darbininkų buvo dramatiškai išgelbėti iš sugriuvusios kasyklos rytų Kinijoje, kur jie praleido dvi savaites įstrigę po žeme.

Už kasyklų saugą atsakinga valstybės institucija praėjusią savaitę pranešė, kad dėl patobulintų darbo vietų taisyklių kasybos pramonėje šiemet įvyko 336 nelaimingi atsitikimai – 59 mažiau negu pernai.

Tačiau tarnyba įspėjo, kad gruodį išaugo incidentų rizika, nes metams einant į pabaigą kasyklos aukoja gamybos saugą dėl galimybės padidinti produkcijos apimtį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų