REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pasibaigus optinių laikmenų karui tarp „Blu-ray“ ir HD DVD, pastarajai techniologijai beviltiškai pralaimėjus, šiame rinkos segmente nusistovėjo štilis. Tylą sudrumsti ir pasikėsinti į „Blu-rai“ vienvaldystę gali naujas nacionalinis milijardą gyventojų turinčios valstybės optinių laikmenų formatas CH-DVD, skelbia „DigiTimes“. Priminsiu, kad praeitų metų rugsėjo mėnesį organizacija „Optical Memory National Engineering Research Center“ paskelbė apie naujo tipo optinių laikmenų CH-DVD sukūrimą, kurios techninėmis charakteristikomis labai panašios į dabar jau beveik „mirusį“ HD DVD. Skirtumas tas, kad CH-DVD laikmenose bus naudojamos savos, Kinijoje sukurtos technologijos, apsauga nuo kopijavimo, specialūs kodekai ir t.t.

REKLAMA
REKLAMA

Siekdama taupyti, komunistinė Kinija mažiau naudoti užsienio intelektinę nuosavybę, daugiau diegti savas technologijas ir siūlyti savo piliečiams pigesnę CH-DVD laikmeną, nei „Blu-ray“. Ateityje planuojama pigias šio formato laikmenas platinti ne tik Kinijoje, bet ir pasaulio optinių laikmenų rinkoje.

REKLAMA

Jau girdžiu, kaip sakote, kad nacionalinio produkto idėja yra labai patriotiška ir kažkur labai girdėta. Taip, teisingai, primena netolimą praeitį, kai sovietų valdžios užsakymu buvo bandoma kurti savos gamybos asmeninį kompiuterį „Агат“ (vietinės gamybos procesorius ir programinė įranga). Gerai žinome, kuo tai baigėsi: sukurti sukūrė, tačiau po kelerių metų gamybos jis „numirė savo mirtimi“.

Taigi, Kinija žengia jau gerai pramintu taku, tačiau šįkart nebūtinai viskas baigsis nesėkme. OMNERC ir partneriai jau artėja prie pirmosios partijos „China Blue High-definition Disk“ (CBHD = CH-DVD) išleidimo.  „Shanghai United Optical Disc“ jau pastatė pirmąją CH-DVD formato diskų gamyklą, o keletas kitų Kinijos gamintojų planuoja statybas. Labai greitą naujo formato diskų gamybos pradžią nulems keletas faktorių. Įprastų DVD gamybos liniją ne tik labai lengvai galima pertvarkyti „China Blue High-definition Disk“ gamybai. Tai ir labai pigu – kainuoja tik apie 800 tūkst. JAV dolerių, o CBHD gamybos licenciniai patentų mokesčiai, lyginant su „Blu-ray“, yra simboliniai.   

REKLAMA
REKLAMA

Gamintojai Taivanyje abejoja naujų optinių laikmenų sėkme. Jie mano, kad ši iniciatyva yra visiškai beviltiška ir prognozuoja, kad CH-DVD bus sunku konkuruoti su „Blu-ray“ net vietinėje Kinijos rinkoje, jau nekalbant apie pasaulio rinkas. Tokie teiginiai ne be pagrindo. Prisiminkime HD DVD, kuris vartotojams siūlė labai panašias galimybes, bet neišlaikė konkurencijos ir pralaimėjo. Tuo tarpu „Blu-ray“ yra nuolat tobulinamas, gamybos procesas paprastėja ir pinga, tad kainų karas su analogiška Kinijos produkcija visai įmanomas. Naujų Kinijos optinių laikmenų trūkumai - tai, kad jų nepalaiko Holivudo studijos, įrašinėjančios HD formato filmus tik į „Blu-ray“ diskus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ekspertų nuomone šį naują formatą nuo beviltiško egzistavimo ir pralaimėjimo galėtų išgelbėti piratai. Taip, tie patys nelegalaus turinio kopijuotojai! Jei tik „China Blue High-definition Disk“ pasiūlys patogesnį ir pigesnį nelegalų filmų perrašymą ir tiražavimą (nei „Blu-ray“), tai būtų rimta parama CH-DVD formatui. Tiesa, šiuo metu Kinijos valdžia skelbia aktyviai kovojanti su piratinės produkcijos platintojais, tad nežinia, ar ateityje bus stiprus šis argumentas.       

Remigijus Bukauskas

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų