REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ar žinote, kiek vergų dirba jūsų labui?

Nors daugelis į šį provokuojantį klausimą atsakytų, kad nei vienas, tačiau naujo internetinio puslapio kūrėjai siekia pademonstruoti, kad priverstinis darbas yra tolygus vergovei, rašo „The New York Times“.

REKLAMA
REKLAMA

Jungtinių Valstijų nepelno siekianti organizacija, kurią remia šalies Valstybės departamentas, pristatė rugsėjį pristatė internetinį puslapį slaveryfootprint.org, kuriuo siekiama parodyti, kad priverstinį darbą dirbantys asmenys yra susiję su įvairiausiais kasdienio vartojimo produktais: nuo elektronikos prietaisų ir juvelyrinių dirbinių iki jūsų dėvimų marškinėlių.

REKLAMA

Puslapio kūrėjai tikisi, kad pavyks pakankamai sudominti vartotojus šia problema ir jie pradės reikalauti iš kompanijų, kad šios atidžiai kontroliuotų savo tiekėjų grandinę bei taip užtikrinti, kad produktų gamyboje nebuvo naudojamas „vergovinis darbas“.

„Mes norime padaryti, kad tai nebūtų suvokiama, kaip kažkieno kito reikalas, tai yra visų mūsų reikalas, – sakė JAV Valstybės departamento Stebėjimo ir kovos su nelegalia prekyba žmonėmis biuro atstovas Luisas CdeBaca. – Žmones ištinka siaubas, kai jie suvokia, kas iš tiesų vyksta.“

REKLAMA
REKLAMA

Naujajame tinklapyje yra bandoma paryškinti vartotojų gyvenimo sritis, kurios, pasak organizacijos, yra labiausiai linkusios naudoti priverstinį darbą. „Slavery Footprint“ apibūdina vergą kaip žmogų, kuris yra priverstas dirbti be užmokesčio, yra ekonomiškai išnaudojamas ir negali iš to pasitraukti. JAV Valstybės departamento skaičiavimais, šiuo metu visame pasaulyje yra 27 mln. tokių vergų.

Tinklapyje yra pateikiamos tokios pastabos: „Kinijoje futbolo kamuolių gamintojai dirba iki 21 valandos per dieną, keturis mėnesius iš eilės. Net ir griežčiausi JAV treneriai nereikautų to iš savo sportininkų“. Arba tokie teiginiai: „Kiekvieną dieną dešimtys tūkstančių JAV moterų perka veido kosmetikos priemonių. Kiekvieną dieną dešimtys tūkstančių Indijos vaikų kasa žėrutį, mažus mineralus, naudojamus kosmetikos priemonių gamyboje.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Interneto puslapyje atsakę į tokius klausimus kaip, kur gyvenate, kokio tipo būste gyvenate, kiek turite vaikų, kiek naudojate automobilių, ką valgote, kokius daiktus perkate ir net, ar esate mokėję už seksualines paslaugas, vartotojai gali sužinoti, kiek vergų dirba jų labui. Vidutinis vienam žmogui dirbančių vergų skaičius, pasak tinklapio autorių, yra 55.

„Slavery Footprint“ vadovas Justinas Dilonas neigia, kad organizacija yra nusitaikiusi į konkrečias kompanijas. Pasak jo, tinklapis parodo, kokie vartojimo produktai labiausiai tikėtina, kad prisideda prie priverstinio darbo kurstymo.

REKLAMA

Anot J. Dilono, mobilioji šio tinklapio versija padės vartotojams sužinoti informaciją apie produktą, kurį jie ketina nusipirkti. Vartotojai taip pat galės nusiųsti elektroninį laišką produkto gamintojams ir pasiteirauti apie jų vykdomą politiką dėl priverstinio darbo. Šie laiškai taip pat bus išsiųsti ir vartotojo „Facebook“ draugams, kad būtų padarytas spaudimas pakeisti egzistuojančias praktikas.

„Iš tiesų mūsų tikslas yra sustiprinti bendradarbiavimą tarp vartotojų ir gamintojų“, – sakė J. Dilonas.

Pasak jo, idealiuoju atveju kompanijos turėtų pasamdyti trečiųjų šalių auditorius, kurie ištirtų, ar kompanijų tiekimo grandinėje yra naudojamas priverstinis darbas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų