0

Baltijos moterų krepšinio lygos (BWBL) čempionato A grupės rungtynėse ketvirtadienį Vilniaus „Kibirkšties-Tichės-Iki“ komanda namuose nesunkiai 76:51 (21:12, 25:15, 22:10, 8:14) nugalėjo Rygos „TTT-Riga Juniores“ (Latvija) krepšininkes.

Nestipriausia sudėtimi žaidusi „Kibirkštis-Tichė-Iki“ susitikimo pradžioje pirmavo 6:4, 15:8, o pirmąjį kėlinį laimėjo 21:12. Antrajame kėlinyje aikštelės šeimininkės skirtumą padidino iki 19 taškų. Įpusėjus rungtynėms, jos pirmavo 46:27. Trečiajame kėlinyje „Kibirkšties-Tichės-Iki“ pranašumas nebekėlė jokių abejonių. 29-ąją min. Vilniaus ekipa įgijo 31 taško persvarą (66:35). 33-iąją min. skirtumas buvo padidėjęs iki 33 taškų (72:39).

„Kibirkšties-Tichės-Iki“ komandai (4 pergalės/4 pralaimėjimai) Šarūnė Povilionytė pelnė 18 taškų, Santa Dreimanė - 16, Vita Žilinskaitė (10 atk. kam.) - 12, Ieva Prėskienytė (11 atk. kam.) - 11.

Pergalių neturinčioje Rygos ekipoje (0/7) rezultatyviausiai žaidė Linda Sarja. Ji surinko 15 taškų.

„Kibirkštis-Tichė-Iki“ žaidėjos iš 18 tritaškių pataikė tik 4 (22,2 proc.), o „TTT-Riga Juniores“ krepšininkės iš 20 tolimų metimų pataikė tik 2 (10 proc.). Vilnietės kovą dėl kamuolių po krepšiais laimėjo 59-38.

Kitose A grupės rungtynėse Kauno rajono „Sirenos“ namuose 63:80 (15:26, 22:19, 15:13, 11:22) pralaimėjo Rygos „TTT-Riga“ (Latvija) krepšininkėms.

„TTT-Riga“ krepšininkės nuo pat pirmųjų susitikimo akimirkų perėmė žaidimo iniciatyvą į savo rankas. Įpusėjus pirmajam kėliniui, viešnios susikrovė 12 taškų pranašumą (14:2), o 14-ąją min. skirtumas padidėjo iki 14 taškų (35:21). „Sirenos“ keletą kartų buvo priartėjusios prie varžovių, tačiau viešnios ir vėl atitrūkdavo. Likus žaisti 7 min., aikštės šeimininkės atsiliko tik keturiais taškais (58:62), bet „TTT-Riga“ ekipa laimėjo atkarpą 9:0 ir nutolo 71:58, o paskutinę rungtynių minutę skirtumas pasiekė 20 taškų ribą (80:60).

„Sirenoms“ (5/3) 21 tašką pelnė Kristina Alminaitė, po 12 - Rasa Žemantauskaitė-Matlašaitienė ir Laura Rakutytė.

„TTT-Riga“ (6/1) ekipoje 21 tašką surinko Sabinė Niedola, 19 - Gunta Baško.

Tai buvo paskutinės lygos dvikovos šiais metais.