Vilniaus „Kibirkšties-VIČI-IKI“ komanda pergale pradėjo Lietuvos moterų krepšinio lygos pusfinalio seriją. Kovoje iki dviejų pergalių šalies vicečempionės savo arenoje 69:50 (26:17, 14:16, 13:5, 16:13) nugalėjo Kauno „Aistes-LSU“. Atsakomosios rungtynės įvyks pirmadienį Kaune, o jeigu prireiks trečiojo mačo, tai jis vyks balandžio 11 dieną Vilniuje.

Susitikimo pradžioje komandos apsikeitė taikliomis atakomis (7:7), tačiau tada lyderės vaidmens ėmėsi Vita Kuktienė ir ketvirčio viduryje sostinės klubas jau buvo priekyje (16:9). Kauno krepšininkės buvo sumažinusios atsilikimą iki penkių taškų, tačiau paskutinę minutę keturis taškus vėl pelnė V.Kuktienė (26:17).

Antrojo kėlinio viduryje įsišaudė Kauno klubo tritaškininkės. Tris tolimus šūvius iš eilės pataikusius „Aisčių-LSU“ merginos ištirpdė iki skirtumą iki dviejų taškų (32:30). Ketvirčio pabaigoje „Kibirkšties-VIČI-IKI“ gretose į aikštę po dviejų mėnesių pertraukos pasirodė Greta Šniokaitė, vilnietės spurtavo ir po dviejų kėlinių pirmavo 7 taškais (40:33).

Trečiame kėlinyje „Kibirkšties-VIČI-IKI“ merginos pagerino savo gynybą ir pirmą kartą šiame mače pasiekė dviženklį pranašumą (49:38). Ketvirčio pabaigą sėkmingai sužaidusi Mantė Kvederavičiūtė Vilniaus klubo pranašumą padidino iki penkiolikos taškų (53:38).

Ketvirto kėlinio pirmoje pusėje vaizdas nekito. „Kibirkšties-VIČI-IKI“ merginos laikė iniciatyvą savo rankoje ir išlaikė dviženklį pranašumą (61:45). Per paskutinias penkias minutes Vilniaus krepšininkės toliau kontroliavo žaidimą. Galutinis teisėjo švilpukas paskelbė sostinės klubo pergalę devyniolikos taškų skirtumu (69:50).

“Įmetėme daugiau taškų, tai lėmė pergalę, - po mačo juokavo „Kibirkšties-VIČI-IKI“ komandos treneris Tadas Stankevičius. – Antroje pusėje gynėmės geriau nei pirmoje. Susitvarkėme po krepšiais, gudriau sužaidėme puolime. L.Svarytė susirinko daug kamuolių, tačiau išmušėme jos pagrindinį ginklą – metimus. Džiaugiamės, kad taip greit atsistatė G.Šniokaitė. Noras žaisti didelis, ja džiaugiuosi. Kaune galima prognozuoti kovą, tačiau aš tikiuosi pergalės“.

Išsamesnes trenerio komentaras:

Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai žaidė Vita Kuktienė. Puolėja per 35 minutes pelnė 20 taškų, po krepšiais sugriebė 8 atšokusius kamuolius ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus.

„Pradėjome sunkiai, kamuolys buvo lyg karšta bulvė. Matyt lėmė, kad savaitę po miškus bėgiojome, - po rungtynių teigė „Kibirkšties-VIČI-IKI“ puolėja Vita Kuktienė. – Po dviejų kėlinių įsivažiavome ir pradėjome žaisti vis geriau. Pavyko sustabdyti L.Svarytę. Tikimės, kad seriją pasibaigs jau pirmadienį“.

Išsamesnis V.Kuktienės komentaras:

Mantė Kvederavičiūtė pelnė 18 taškų, Kristina Alminaitė – 12, Kristina Vengrytė – 7, Greta Šniokaitė – 6, Lina Pikčiutė – 4, Ieva Prėskienytė – 2, o Rima Valentienė, Natasha Morris ir Eglė Šniokaitė taškų nepelnė.

„Aisčių-LSU“ gretose Jolanta Marmienė pelnė 19 taškų, o Laura Svarytė įmetė 8 taškus, tačiau po krepšiais sugriebė 17 atšokusių kamuolių.

„Kibirkšties-VIČI-IKI“ komandos pergalę stebėjo Kauno „Žalgirio“ klubo puolėjas Mindaugas Kuzminskas ir Lietuvos lengvosios atletikos federacijos prezidentas Eimantas Skrabulis.