Švedijos sostinėje Stokholme tęsiasi tarptautinės plaukimo varžybos „Swim Open Stockholm“, kuriose dalyvauja ir daugelis pajėgiausių Lietuvos sportininkų.

Pirmadienį moterų 50 m plaukimo laisvuoju stiliumi atrankoje ketvirtą vietą užėmė Rūta Meilutytė. Ji distanciją įveikė per 25.74 sek. ir pateko į A finalą. Greičiausia buvo pasaulio rekordininkė švedė Sarah Sjoestroem (24.46). Antrą vietą užėmė danė Julie Kepp Jensen (25.43), trečią – graikė Theodora Drakou (25.65). R.Meilutytei priklausantis Lietuvos rekordas yra 25.04 sek.

Vyrų 100 m plaukime laisvuoju stiliumi per 0.43 sek. nuo karjeros rekordo buvęs Tomas Navikonis su 50.46 sek. rezultatu buvo 8-as ir nugvelbė paskutinį kelialapį į A finalą. Deividas Kazilas (50.81) pagerino karjeros rekordą, užėmė 13-ą vietą ir plauks B finale, o Rokas Jazdauskas (51.84) taip pat su nauju karjeros rekordu buvo 27-as bei pateko į C finalą.

Atranką laimėjo graikas Andreas Vazaios (49.41), aplenkęs estą Danielį Zaicevą (49.54) ir daną Mathiasą Zanderį Rysgaardą (49.83).