REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Policijos galvos skausmas – kadrų problema: norinčių tapti policininkais jaunuolių būtų, tačiau netinka sveikata, fizinis pasirengimas arba reputacija.

REKLAMA
REKLAMA

Panevėžio apskrities VPK pusmečio darbo rezultatai rodo, kad sumažėjus pajėgoms, finansavimui ir išaugus darbo krūviui darbo ritmas gana geras. Kita vertus, problemų, kaip ir visoje šalyje, netrūksta.

REKLAMA

Trūksta žmonių ir pinigų

Viena priežasčių, kodėl padidėjo policijos pareigūnų darbo krūvis ir reikia daugiau lėšų, yra pernai įsigaliojęs Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymas. Per šešis šių metų mėnesius apskrityje užfiksuoti 575 smurto artimoje aplinkoje atvejai. Tarp nukentėjusiųjų yra ir 21 vyras, 26 vaikai. Paskutiniu metu tokių atvejų yra sumažėję, tačiau, Panevėžio apskrities VPK viršininko Rimanto Bobino teigimu, padėtis priklauso ir nuo pašalpų bei algų mokėjimo dienų. Pinigai baigiasi – smurto atvejų sumažėja. Sulaukiama ir melagingų iškvietimų. Už juos skiriamos baudos. Būna, kad neblaivūs asmenys išsikviečia pareigūnus, o paskui negali paaiškinti, kas nutiko.

REKLAMA
REKLAMA

Panevėžio apskrities VPK trūksta ir pajėgų. Šiuo metu nesukomplektuota 14 procentų pareigybių ir šis skaičius, neabejojama, didės.

Jaunimas gana noriai renkasi policininko darbą, bet didelei daliai durys būna užtrenkiamos – ne visi atitinka kriterijus. Nemažai pretendentų turi sveikatos problemų arba jų fizinis pasirengimas prastas. Ir net gera sveikata, puikūs fiziniai duomenys dar nereiškia, kad jaunuolis galės baigti mokslus ir dirbti policijoje. Reikia būti ir nepriekaištingos reputacijos. Tai jaunimui tampa dar viena kliūtimi įsilieti į policijos gretas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak R. Bobino, kartais jaunimas nepagalvoja, kad tam tikri veiksmai užkerta kelią dirbti norimą darbą – ne vienas jaunuolis yra įvykdęs teisės aktų pažeidimų.

Reikalavimai kasmet griežtėja, anksčiau į kai kuriuos pažeidimus buvo žiūrima atlaidžiau. Tad nuobaudos už chuliganišką vairavimą, didelį greičio viršijimą ir panašiai gali tapti priežastimi neišduoti siuntimo į mokymo įstaigą.

„Ateina tarnauti žmonėms – turi rodyti pavyzdį ne tik darbe, bet ir gyvenime“, – sako R. Bobinas.

Visos šios priežastys lemia, kad iš maždaug septyniolikos siuntimo į mokymo įstaigą prašančių jaunuolių jį gauna tik trys ar keturi.

REKLAMA

Saugumas netenkina

R. Bobinas pasakojo, kad per pusmetį stabilizavosi žuvusiųjų eismo įvykiuose skaičius, tačiau sužeistųjų padaugėjo. Tad ir toliau stiprinamas patruliavimas avaringose vietose ir tikimasi, kad tai duos naudos.

Jo teigimu, pareigūnų netenkina eismo saugumas mieste. Pavyzdžiui, yra nemažai nukentėjusiųjų pėsčiųjų perėjose, o norint sumažinti šį skaičių reikia ir techninių sprendimų, galinčių suvaldyti situaciją. Vis dėlto Savivaldybėje ne visada atsižvelgiama į pareigūnų pasiūlymus.

Situacijai įtakos turi ir specifinė miesto vairuotojų važiavimo kultūra. Nevengiama viršyti greičio, chuliganiškai vairuoti. O išieškoti baudas ne visada sklandžiai sekasi.

REKLAMA

Šiuo metu yra susikaupę 11 000 neatidirbtų viešųjų darbų valandų. Miesto įmonės per mėnesį paprašo atsiųsti tik vieną ar du žmones. Panevėžio apskrities VPK viršininko pavaduotojo Gintaro Kliaugos teigimu, alternatyvos viešuosius darbus keisti į administracinį areštą nuo pernai nebeliko – galima tik pakeisti vėl į baudą. Su tokiomis problemomis susiduria ne vien panevėžiečiai, bet ir visa Lietuva. Senaties laikas yra dveji metai.

Tikisi bendruomenių pagalbos

Kaip būtų galima pakeisti susidariusią situaciją, miesto Savivaldybei yra pateikta įvairių pasiūlymų, tačiau rezultatų dar nesulaukta. Viršininko R. Bobino teigimu, rajonuose paprasčiau – tuo užsiima seniūnai. Kituose miestuose yra ir seniūnijos, o Panevėžyje – ne. Tikimasi, kad šiuo klausimu pagelbės ir gyventojų bendruomenės – suteiks darbo. Turintys atlikti viešuosius darbus galėtų mieste šienauti žolę, tvarkyti aplinką ir pan. R. Bobino tvirtinimu, ne visi turintieji atlikti viešuosius darbus jų vengia. Yra žmonių, kurie neturi pinigų susimokėti baudą ir noriai eitų dirbti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Viršininko pavaduotojo G. Kliaugos teigimu, mieste yra ir rekordininkų. Didžiausia nesumokėta bauda jau yra per 350 000 litų. Tačiau ją „susirinko“ ne kelių erelis. Paprastai tokios sumos susikaupia už prekybą kontrabandinėmis akcizinėmis prekėmis. Už tokius dalykus baudos siekia 20–30 tūkstančių litų, o už Kelių eismo taisyklių pažeidimus didžiausia bauda – 5 000 litų.

Daiva SAVICKIENĖ

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų