REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nesvarbu kokiu būdu keliaujate - automobiliu ar laivu - svarbiausia, kad kelionės metu jaustumėtės gerai. O išvengti negalavimų galite perskaitę kelis patarimus, pateiktus žemiau.

REKLAMA
REKLAMA

Jeigu ruošiatės plaukti laivu ir nerimaujate dėl jūrligės, su savimi turėkite imbiero kapsulių, imbierinės arbatos ar sausainių. Imbieras kovodamas su pykinimu daro tikrus stebuklus. Kai laivas pradeda siūbuoti, išeikite ant denio įkvėpkite gryno oro ir stenkitės išlaikyti žvilgsnį horizonte. Neskaitykite, nerašykite ir nedarykite jokių darbų, kurie reikalauja dėmesio sutelkimo. Suvalgykite imbierinių sausainių ar sausų krekerių. B6 vitaminas taip pat mažina pykinimo simptomus (jo galite įsigyti bet kurioje vaistinėje). Kai kurie žmonės pykinimui įveikti apjuosia riešą standžiu raiščiu, ties „nei-kuan“ tašku (įsitikinkite, kad radote tinkamą tašką). Smilkinių patepimas aromaterapiniais aliejais taip pat gali sumažinti pykinimą.

REKLAMA

Jeigu esate linkęs į jūrligę, paprašykite, kad gydytojas jums išrašytų vaistų, lengvinančių jos simptomus. Išgerkite piliulę dar prieš išvykstant – gali prireikti laiko, kol vaistai pradės veikti. Beje, vietoje kelionės atviroje jūroje, rinkitės kelionę kruiziniais laivais, kurie plaukia ramesniais vandenimis ar upėmis. Laivai su giliais kiliais yra stabilesni, todėl mažiau svyruoja. Taip pat išsirinkite kajutę laivo viduryje, kur mažiau jaučiamas svyravimas. Atminkite, laivo priekis siūbuoja labiausiai.

REKLAMA
REKLAMA

Ką imti su savimi?

Jeigu reguliariai vartojate kokius nors receptinius medikamentus nuo lėtinių ligų, susipakuokite juos pirmoje vietoje (turėkite juos rankiniame bagaže). Gauti jums reikiamų vaistų receptą kitoje šalyje gali būti sudėtinga. Kad išvengtumėte problemų muitinėje, nekeiskite medikamentų originalių pakuočių ar buteliukų.

Jei ketinate keliauti vienas, nepamirškite pirmosios pagalbos vaistinėlės. Net ir kruize jums tikrai pravers apsauginis kremas nuo saulės, nudegimo simptomus mažinantys preparatai, purškalai nuo vabzdžių, pleistrai, vandenilio peroksidas bei skausmą ir karščiavimą mažinantys medikamentai. Jūsų vaistinėlėje taip pat turėtų būti rūgštingumą reguliuojantis vaistai, piliulės nuo pykinimo ir viduriavimo, vitaminas C ir žolelių arbatos, jeigu kartais užpultų gripas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Turėkite su savimi sveikatos dokumentus, kurių jums gali prireikti, ar juose pateikta informacija būtų naudinga ir reikalinga svečioje šalyje. Laikykite juos drauge su asmens tapatybės dokumentu. Įsitikinkite ar jūsų sveikatos draudimas galioje toje šalyje, į kurią vykstate. Jeigu laukiatės kūdikio daugiau nei 6 mėnesius, nepatartina išvykti toli.

Pagal Shirley Linde

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų