30
J. Zdovcas  (Erikas Ovčarenko/ BNS nuotr.)

Kauno „Žalgiriui“ (7/21) nepavyko pratęsti sėkmingos serijos Eurolygoje – įtemptame ir atkakliame mūšyje nusileido Pirėjo „Olympiacos“ (17/10) klubui. Po mačo kauniečių treneris Jure Zdovcas bedė į kelis žaidimo aspektus.

30

Atidėtose 19–ojo turo rungtynėse Graikijos klubas stipresnis buvo 84:73 (15:20, 24:19, 19:20, 26:14). Tai pirma „Olympiacos“ pergalė prieš „Žalgirį“ Kaune nuo pat 2016 metų.

„Mes kovojome, nesu nusivylęs. Tikėjomės tokių rungtynių. Mačo pabaigoje kelis kartus nepasisekė, prametėme laisvus metimus, o jie pataikė. Ir tai buvo skirtumas – jie yra gera komanda, kuri baudžia. Momentais turėjome būti protingesni, panaudoti pražangas.

Taip pat matote mūsų tvarkaraštį – kai kurie žaidėjai, kurie nežaidė sekmadienį, turėjo daugiau energijos negu tie, kurie žaidė“, – po mačo sakė J. Zdovcas.

Jis omenyje turėjo Edgarą Ulanovą ir Luką Lekavičių – pirmasis pelnė 13, antrasis 14 taškų. Abu jie sekmadienį ilsėjosi ir nežaidė Lietuvos krepšinio lygos rungtynių prieš Jonavos ekipą.

Abiems lietuviams puikiai padėjo Joshas Nebo, pelnęs 17 taškų ir atkovojęs 10 kamuolių.

„Jis žaidžia vis geriau, yra vis agresyvesnis. Prieš tai jis gaudavo labai daug informacijos ir negalėjo jos suvirškinti. Kalbamės su žaidėjais, kad jie negalvotų per daug. Kai JoJo sugrįžo, jie kaunasi treniruotėse ir esu labai laimingas turėti tris aukšto lygio vidurio puolėjus“, – amerikiečio progresą įvertino J. Zdovcas.

Kaip vieną pagrindinių pralaimėjimų priežasčių strategas išskyrė kovą dėl kamuolių – varžovai puolime jų nusiėmė net 13 ir tai itin skaudžiai baudė ketvirtame kėlinyje.

Prieš lemiamą ketvirtį „Žalgiris“ turėjo taško pranašumą, bet graikai jį pradėjo spurtu 8:0, o jo metu įsmeigė du tritaškius po puolime nusiimtų kamuolių.

„Žinojome, kad anksčiau ar vėliau jie pradės keistis ginamaisiais. Nebuvome disciplinuoti, ieškojome turmpesnio kelio, nesinaudojome pranašumais. Gynyba kai kuriais momentais nebuvo gera, taip pat 13 puolime atkovotų kamuolių – per daug“, – pabrėžė slovėnas.