30
A. Milaknis  (Erikas Ovčarenko/ BNS nuotr.)

Kauno „Žalgiriui“ (7/21) nepavyko pratęsti sėkmingos serijos Eurolygoje – įtemptame ir atkakliame mūšyje nusileido Pirėjo „Olympiacos“ (17/10) klubui.

30

Atidėtose 19–ojo turo rungtynėse Graikijos klubas stipresnis buvo 84:73 (15:20, 24:19, 19:20, 26:14). Tai pirma „Olympiacos“ pergalė prieš „Žalgirį“ Kaune nuo pat 2016 metų.

Prieš mačą simboliniamę dovaną gavo pagerbtas tris sezonus „Žalgiryje“ praleidęs Thomas Walkupas – jis pirmą kartą sugrįžo į Kauną, kai vasarą nusprendė persikelti į Graikiją.

Gynėjas per 16 minučių taškų į „Žalgirio“ krepšį neįmetė – prametė visus penkis metimus iš žaidimo ir surinko -4 naudingumo balus.

Nė vienai ekipai viso mačo metu nepavyko susikurti apčiuopiamo pranašumo – iki pat ketvirto kėlinio „Žalgiriui“ maksimaliai atitrūkti pavyko penkiais, „Olympiacos“ ekipai – keturiais taškais.

Vis tik ketvirto kėlinio pradžia kėlė pavojų kauniečiams – varžovai lemiamą ketvirtį pradėjo spurtu 8:0 ir atitrūko 66:59.

„Žalgirį“ pabudino aštuonis taškus iš eilės surinkęs Tyleris Cavanaugh, tačiau skandino prasta kova dėl atšokusių kamuolių – du kartus Pirėjo ekipa kartojo metimus ir baudė kauniečius tritaškiais, neleisdami priartėti.

Likus žaisti tris minutes Saša Vezenkovas pataikė tritaškį paskutinę atakos sekundę ir svečiai pirmą kartą susikrovė dviženklį pranašumą – 79:69.

Kauniečiai dar bandė kabintis ir priartėjo iki 73:79, bet viską nubraukė tritaškį pataikęs Kostas Sloukas.

Ketvirtadienį „Žalgiris“ savo arenoje priims Eurolygos čempionus Stambulo „Anadolu Efes“.

„Žalgiris“: J. Nebo 17 (10 atk. kam.), L.Lekavičius 14 (5 rez. perd.), E. Ulanovas 13 (6 rez. perd.),  T. Cavanaugh 10 (5 rez. perd.), J. Lauvergne’as 8, P. Jankūnas 5, N. Giffey 3, T. Websteris, K. Lukošiūnas, J. Strelniekas po 0.

„Olympiacos“: K. Papanikolaou 18, S. Vezenkovas 16, H. Martinas ir T. Dorsey po 13, K. Sloukas 10.