LKL čempionai Kauno „Žalgirio“ krepšininkai Aleksandro Gomelskio taurės turnyro finale 80:69 (24:23, 14:18, 22:17, 20:11) įveikė Atėnų „Panathinaikos“ ekipą ir iškovojo ne tik prestižinį trofėjų, bet ir 45 tūkstančius eurų!

Pusfinalyje po atkaklios kovos 83:81 susitvarkę su varžybų šeimininkais Maskvos CSKA žaidėjais kauniečiai sėkmingai pradėjo ir rungtynes su Graikijos grandu – įpusėjus pirmajam kėliniui mūsiškiai buvo priekyje 14:9. Vis dėlto serbo Želko Obradovičiaus auklėtiniai nebuvo linkę leisti savo varžovams atitrūkti ir po taiklaus Dimitrio Diamantidžio dvitaškio kauniečiams beliko vieno taško persvara – 24:23.

Antrąjį ketvirtį vėl pakiliau pradėjo Rimanto Grigo vyrai, kurie po klubo naujoko Ratko Vardos dvitaškio ir Willie Dean’o tritaškio įgijo jau kiek apčiuopiamesnį pranašumą – 29:23. Vis tik jo išsaugoti lietuviams nepavyko ir aikštelėje pasirodęs Šarūnas Jasikevičius padėjo graikams sustyguoti savo žaidimą bei pasivyti ir net pralenkti varžovus – 31:29. Sunkiu „Žalgiriui“ metu iniciatyvos ėmėsi jaunasis Žygimantas Janavičius, iš eilės įsūdęs net 5 taškus. Vis dėlto kėlinį ir vėl aukštesne nata baigė Graikijos kapela, kuri išsiveržė į priekį 41:38.

Trečiajame ketvirtyje ir toliau virė lygi kova. Pertrauka išėjo į naudą Marcusui Brownui, kuris iki tol buvo tik savo paties šešėlis. Po kelių iš eilės taiklių amerikiečio metimų mūsiškiai vėl susigrąžino minimalią persvarą 45:44. Kėlinio pabaigoje savo žodį nusprendė tarti ir Dainius Šalenga bei Tadas Klimavičius. Po šių žaidėjų sėkmingos atkarpos žalgiriečiai kėlinį baigė turėdami iniciatyvą savo rankose – 60:58.

Lemiame ketvirtyje kauniečiai jau diktavo savo sąlygas: Lorenas Woodsas įkalė kamuolį iš viršaus, įspūdingai žaidęs Paulius Jankūnas įmetė dvitaškį, o Jonas Mačiulis realizavo abu baudos metimus ir „Žalgiris“ nurūko į priekį 74:67. „Panathinaikos“ krepšininkai dar bandė gelbėtis, bet skuboti ir kiek neapgalvoti veiksmai jiems tik trukdė. Visas abejones dėl rungtynių nugalėtojo išsklaidė Jonas Mačiulis: dvi jo rezultatyvios atakos galutinai palaidojo graikus. Pergalė 80:69 ir pirmas sezono trofėjus važiuoja į Kauną! Tikėkimės, kad nepaskutinis.

„Žalgiris“: P.Jankūnas (7 atk.kam.) ir R.Varda - po 15, M.Brownas ir J.Mačiulis (3 per.kam.) - po 11, W.Deane'as 9 (8 rez.perd.), L.Woodsas 6 (5 atk.kam., 3 blk.), Ž.Janavičius 5 (2 rez.perd.), T.Klimavičius ir D.Šalenga (3 rez.perd.) - po 4.

„Panathinaikos“: E.Perperoglou ir M.Batiste (4 per.kam.) - po 12, Š.Jasikevičius 10 (3 atk.kam.), D.Diamantidis 9, V.Spanoulis (7 rez.perd.) ir A.Fotsis (11 atk.kam.) - po 8.