REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Europoje siaučiant antrajai koronaviruso bangai šalys griežtina karantino taisykles. Daugelyje valstybių yra numatytos bausmės už jų nesilaikymą. Ypač skaudžiai finansiškai nukentėtų pakartotinai tuos pačius nusižengimus darantys asmenys

Europoje siaučiant antrajai koronaviruso bangai šalys griežtina karantino taisykles. Daugelyje valstybių yra numatytos bausmės už jų nesilaikymą. Ypač skaudžiai finansiškai nukentėtų pakartotinai tuos pačius nusižengimus darantys asmenys

REKLAMA

Italijoje už kaukių nedėvėjimą numatytos baudos siekia 400-1000 eurų. Maža to, pažeidus karantino taisykles, gresia net 5000 eurų bauda arba įkalinimas iki 18 mėnesių. 

Prancūzijos didžiuosiuose miestuose buvo įvesta komendanto valanda nuo 21 iki 6 valandos. Žmonės, nesilaikantys taisyklių sulauktų 135 – 3750 eurų bausmės (už pasikartojančius prasižengimus). Jeigu asmuo viešajame transporte pagaunamas nedėvintis kaukės, jo laukia 130 eurų bauda.

Didžiosios Britanijos premjeras Borisas Johnsonas liepė uždaryti barus ir restoranus po 22 valandos ir apribojo socialinį bendravimą iki 6 žmonių vienoje vietoje. Žmonės, nesilaikantys šių taisyklių sulauks 200 svarų baudos, o pasikartojantys atvejai – iki 6400 svarų. 

REKLAMA
REKLAMA

Ispanija spalio mėnesį taip pat ėmėsi taikyti karantino priemones. Buvo apribotas žmonių judėjimas dalyje Madrido ir aplinkinių miestų (ribojimų buvo paveikti beveik 5 mln. gyventojų). Tam pasitelkta 7 tūkst. policijos pareigūnų. Baudos už Ispanijos nacionalinių viruso sureguliavimo taisyklių pažeidimus siekia 100-600000 eurų. Sergančiųjų Covid-19 pavardės yra perduodamos policijai, o nustačius saviizoliacijos nesilaikymo faktą – skiriama 600 eurų bauda. Jeigu toks pažeidimas užfiksuojamas trečią kartą, bauda gali išaugti net iki 600 tūkst. eurų arba žmogui paskiriamas įkalinimas. 

REKLAMA

Belgija ir Nyderlandai neseniai uždarė visus savo restoranus ir kavines mėnesiui. Išimtys daromos tik tuo atveju, jeigu maistą išsineša patys lankytojai. Belgijos teisingumo ministras pareiškė, kad pažeidusiems taisykles asmenims teks mokėti 250 eurų, o įmonėms – 750 eurų baudas, kitu atveju teks keliauti į teismą. 

Nyderlandams teko sumažinti anksčiau nustatytas 390 eurų baudas iki 95 eurų, kitu atveju „prasikaltę“ piliečiai vėliau susidurtų įsidarbinimo, būsto įsigijimo ar paskolų gavimo problemomis. 

Didieji Vokietijos miestai surinko daugiau nei 3 mln eurų iš baudų už koronaviruso taisyklių nesilaikymą. Septyniuose didžiausiuose Vokietijos miestuose nuo balandžio mėnesio buvo išrašyta daugiau nei 35 tūkst. baudų už pažeidimus pandemijos metu, rašoma DW.

REKLAMA
REKLAMA

Latvijoje kol kas bausmių už kaukės nedėvėjimą nėra, tačiau pastarosiomis dienomis parlamentarai prabilo apie tokią būtinybę. Bauda galėtų siekti nuo 10 iki 50 eurų, rašoma LSM. Spalio 14-ąją privalomas kaukių dėvėjimas šalyje buvo įvestas visose viešosiose vietose – parduotuvėse, bibliotekose ir kitur.

Lenkijoje spalio 24-ąją įsigalios griežtos karantino taisyklės. Visose viešosiose vietose bus privaloma dėvėti kaukes. Policijai ar įgaliotiems asmenims nustačius pažeidimą, grėstų apie 110 eurų bauda. Už pasikartojančius nusižengimus – iki 6,5 tūkst. eurų bauda.

Bene vienintelė šalis Europoje, kurioje nėra numatytos bausmės už koronaviruso rekomendacijų ar taisyklių pažeidimus, yra Švedija.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų