REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„Iš kur taiklumas? Kaip ir visur, kažkiek įgimta, kažkiek darbo. Nuo vaikystės metimams skirdavau daugiausia dėmesio, nes daugiau neturėjau kam skirti – kūnelis buvo mažas“, - komentavo šiuo metu LKL lygoje rezultatyviausias ir taikliausiai tritaškius metantis Šarūnas Vasiliauskas.

„Iš kur taiklumas? Kaip ir visur, kažkiek įgimta, kažkiek darbo. Nuo vaikystės metimams skirdavau daugiausia dėmesio, nes daugiau neturėjau kam skirti – kūnelis buvo mažas“, - komentavo šiuo metu LKL lygoje rezultatyviausias ir taikliausiai tritaškius metantis Šarūnas Vasiliauskas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

26 metų 188 cm ūgio Prienų-Birštono „Vytauto“ komandos įžaidėjas pakilo Lietuvos čempionato rezultatyviausiųjų sąraše į pirmąją poziciją, kai „Lietkabelis“ atsisveikino su legionieriumi Brandonu Woodu. Š. Vasiliauskas vidutiniškai per rungtynes pelno 15,2 taško.

REKLAMA

Negana to, šį sezoną į LKL gryžęs krepšininkas iš karto ėmė demonstruotai nepaprastą taiklumą nuo tritaškio linijos. „Karščiausią“ ranką lygoje turintis įžaidėjas jokiais būdais negali būti paliktas nedengiamas, nes pataiko kas antrą tritaškį (56 proc. taiklumas) ir pagal šį rodiklį pirmauja. Trečias Šarūnas LKL statistikoje pagal rezultatyvius perdavimus – jų atlieka 4,4 per rungtynes.

„Kažkas lygoje turi būti rezultatyviausias. Tai nė kiek nepakeitė mano darbo. Nestebina, nes su komanda žaidžiame neblogai, rezultatyviai. Tačiau viskas gali greitai keistis. Tikrai nemėginsiu lygoje likti rezultatyviausiu. Tiesiog dirbsiu savo darbą“, - tv3.lt teigė Š. Vasiliauskas.

REKLAMA
REKLAMA

– Rezultatyviausiųjų LKL dešimtuke net keturi „Vytauto“ žaidėjai. Kaip jūs pasidalinate kamuoliu?

– Viena mažiausių rotacijų lygoje. Neturime daug žaidėjų, pakylančių nuo atsarginių žaidėjų suolo. Didžiausias krūvis tenka 7-8 žmonėms. „Žalgiryje“ ir „Lietuvos ryte“ žaidžia 10-12 žaidėjų ir kiekvienas kažkiek įmeta. Pas mus didžiąją rungtynių dalį sukasi tie patys žaidėjai, todėl ir „susirenka“ tie taškeliai.

– Kokias užduotis treneris Virginijus Šeškus pačiam patiki aikštėje?

– Įžaidėjo tokios ir užduotys – būti treneriu aikštėje. Ką treneris liepia, tą ir mėgini įgyvendinti aikštėje. Turi paskirstyti, kam geriau sekasi prieš ką žaisti, turi padėti treneriui įvykdyti planus aikštėje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

– Akivaizdu, kad mėgsti ir pats imtis iniciatyvos?

– Nė vienas krepšininkas nenori įeiti į aikštę ir nieko nedaryti. Viskas priklauso nuo situacijos. Kartais reikia pačiam imtis atsakomybės, kartais komandos ieškoti. Tai krepšinio dalis. Vieną dieną daugiau meti, kitą dieną daugiau atiduodi perdavimų.

– Ar tokie asmeniniai rodikliai rodo geriausią etapą jūsų karjeroje?

– Praeiti ir užpraeiti metai Lenkijoje buvo neblogi, startas čia mane kol kas džiugina, bet negaliu užmigti ant laurų. Reikia stabiliai žaisti ir matysime metų pabaigoje, kokie rezultatai.

REKLAMA

Create free infographics with Venngage

– Ar turite specialią metodiką, kaip gerinti taiklumą?

– Daugiausiai dėmesio metimams skiriu prieš rungtynių dieną – po treniruotės kažkiek sumetu tų metimų. Metu iš tų vietų, kur metu nuo tritaškio linijos ir neapkraunu galvos mintimis, kiek įmesti. Kai pajaučiu, kad normaliai „eina“, galiu išeiti namo ramia galva.

REKLAMA

– Kiek pačiam atrodo reikia taikliarankiui talento, o kiek darbo?

– Iš kur taiklumas? Kaip ir visur, kažkiek įgimta, kažkiek darbo. Nuo vaikystės metimams skirdavau daugiausia dėmesio, nes daugiau neturėjau kam skirti – kūnelis buvo mažas. Mano atveju tikriausiai būtų 40 proc. talento ir 60 proc. darbo.

– Ragavote legionieriaus duonos Lenkijoje pastaruosius dvejus sezonus. Kokius pajautėte žaidimo užsienyje privalumus ir trūkumus?

– Didžiausias minusas – atsiranda namų ilgesys. Kad ir kaip gerai būtų, pasiilgsti giminaičių, šeimos, draugų. Kita vertus – nieko baisaus. Užsienyje – kaip ir Lietuvoje. Viskas paprasta – valgai, miegi, sportuoji. Nieko daugiau. Būdamas treniruotėse ar rungtynėse apie tai negalvoji, pajauti tą ilgesį tik grįžęs namo. Jautiesi kaip ir visi žmonės emigrantai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

– Į Lietuvą grįžęs pasukote į Prienus. Ar nebuvo planuose kitų komandų?

– Norėjosi grįžti į Lietuvą, pabūti bent metus savo šalyje. Prienai pasiūlė geriausias sąlygas. Nemažai žaidėjų pažinojau. Norėjosi darnios komandos, gerai sutarančios, todėl ir priėmiau sprendimą keltis į Prienus. Nėra laiko galvoti, gailiuosi savo sprendimo ar ne. Reikia žaisti ir stengtis, kad metų pabaigoje galėtume džiaugtis. Dabar jei ir esi trečias ar ketvirtas, tai nieko negarantuoja. Šįmet lyga labai pajėgi, skirtumai tarp komandų visiškai nedideli. Negali nė kiek atsipalaiduoti.

REKLAMA

– Ketvirtadienį žiniasklaidoje nuskambėjo, kad sulaukėte pasiūlymų iš Graikjos ir Vokietijos? Kodėl juos atmetėte?

– Kol viskas gerai, norisi likti Prienuose. Nežinau, nebent kažkas atsitiktų ar pasikeistų, tuomet ir išvykčiau. Kol kas viskas gerai ir nesinori blaškytis. Sutartį su Prienų ekipa turiu vienam sezonui, norisi visą jį ir žaisti čia.

– Vėliau turite planų karjerą tęsti užsienyje?

– Norėtųsi išvažiuoti ir save kažkur išbandyti, tačiau žiūriu, kas yra dabar. Artimiausiu metu mūsų laukia itin svarbios LKL rungtynės, jas turime laimėti.

REKLAMA

– Lietuvos rinktinėje įžaidėjų klausimas visuomet opus. Demonstruodamas tokius rezultatus galite sulaukti ir Jono Kazlausko kvietimo...

– Man reikia stengtis daryti savo darbą. Jei rinktinės treneriai kvies – būtinai atvyksiu. Sportininkų toks darbas. Krepšininkų lietuvių labai daug. Kažkas lieka už borto. Dėl tokių dalykų nereikėtų pernelyg nervintis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų