REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Stojantieji į šalies aukštąsias mokyklas, jau antrus metus besinaudojantys bendrojo priėmimo punktais, sako, kad punktų darbuotojai retkarčiais būsimam studentui ima ir pasiūlo pakeisti pasirinktą studijų vietą kita.

REKLAMA
REKLAMA

Norintieji stoti į Lietuvos aukštąsias mokyklas prašymus galėjo teikti jau nuo birželio 1 dienos. Bendrojo priėmimo prašymai priimami tik internetu ir tik iki liepos 22 dienos 17 valandos. Tačiau tie, kurie mokyklas baigė iki 2010 metų arba išsilavinimą įgijo užsienyje, dokumentus – brandos atestatą – privalo pristatyti į vieną iš Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) punktų. Toks bendrojo priėmimo punktas veikia ir KTU Panevėžio institute. Čia studijoms galima pasirinkti bet kurią šalies aukštąją mokyklą, taip pat mokslo aukštumų siekti ir KTU Panevėžio institute ar Panevėžio kolegijoje. Tačiau ne visuomet, matyt, šis procesas vyksta sklandžiai.

REKLAMA

Veikia savo naudai?

Į redakciją kreipęsis sunerimęs Panevėžio kolegijos studentų atstovybės pirmininkas Donatas Šniutė aiškino, kad mieste veikiančiame LAMA BPO punkte dedasi keisti dalykai. Ir tie keisti dalykai esą ištinka tik baigusiuosius bendrojo lavinimo mokyklas iki 2010 metų. „Esmė ta, kad atnešus į bendrojo priėmimo punktą brandos atestatą, kiti būsimojo studento duomenys suvedami internetu, – bandoma atnešusįjį paveikti, kad jis pakeistų pasirinktą studijoms aukštąją mokyklą, – pasakojo studentas. – Taip atsitiko mano pažįstamai. Ji pateikė punkte brandos atestatą, o darbuotoja, priėmusi dokumentą, internete gali prieiti prie stojančiojo duomenų ir pamatyti, į kokią aukštąją mokyklą pateikti dokumentai. Tuomet jai primygtinai buvo pasiūlyta mokytis ne Panevėžio kolegijoje, kaip buvo pasirinkusi, o KTU Panevėžio institute!“

REKLAMA
REKLAMA

Išbandė pats

„Pats patikrinau – atlikau nedidelį tyrimą“, – D. Šniutė tvirtina pats įsitikinęs, jog minėtame LAMA BPO punkte vykdomas toks „lobizmas“ KTU Panevėžio instituto naudai.

„Pabandžiau suvaidinti, kad noriu mokytis Panevėžio kolegijoje, – tęsė pasakojimą kolegijos Studentų atstovybės pirmininkas. – Dokumentus priimanti mergina pasiūlė keisti studijoms pasirinktą vietą ir mokytis KTU Panevėžio institute. Svarbiausia, kad siūlo pasirinkti panašias studijas, kokias neva norėjau studijuoti kolegijoje: suvaidinau, kad renkuosi studijuoti vadybą, tai institute pasiūlė rinktis vadybą arba verslo administravimą.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Negerai taip plauti smegenis, – piktinosi instituto kaimynystėje veikiančios kitos Panevėžio aukštosios mokyklos studentas. – Suprantu, kad kiekviena aukštoji mokykla renka studentus, kad kuo daugiau jų būtų. Tačiau tokia konkurencija nesveika. Kam reikalingos tokios konsultacijos? Juk LAMA BPO punktai ne konsultaciniai, o dokumentus į tokius punktus žmonės atneša jau žinodami, kur studijuos.“

Konsultacijomis neužsiima

LAMA BPO punkto Panevėžyje koordinatorė Regina Padaigienė „Panevėžio balsui“ pripažino, kad tokių eilių, kaip būdavo anksčiau renkantis studijas ir pristatant reikiamus dokumentus, dabar nebebūna – ypač po to, kai pasikeitė sistema ir užsiregistruoti reikia internetu.

REKLAMA

„Į bendrąjį priėmimo punktą ateina tie, kurie bendrojo lavinimo mokyklose mokslus baigė iki 2010 metų, – patvirtino R. Padaigienė. – Jie atneša mums brandos atestatą. Padarome jo kopiją. Keista, bet man neteko girdėti, kad priėmimo punkto darbuotojos primygtinai siūlytų atnešusiesiems dokumentus keisti pasirinktą studijoms aukštąją mokyklą.“

Juolab kad, pasak Bendrojo priėmimo punkto koordinatorės, iki liepos 22 dienos pasirinkusieji studijas dar gali keisti ir pasirinktą studijų vietą, ir pasirinktą specialybę.

REKLAMA

„Studijas Panevėžio kolegijoje iki šios dienos jau pasirinko 373, – pasakojo koordinatorė, – tačiau negaliu tiksliai pasakyti, kiek žmonių pasirinko KTU Panevėžio institutą. LAMA BPO informacinė sistema rodo bendrą norinčiųjų studijuoti KTU skaičių. Tokių pateikusiųjų paraiškas studijuoti šiuo metu yra 1 264.“

Vilioja visoje Lietuvoje

Būsimų studentų viliojimo metodai, nustebinę Panevėžio kolegijos esamus ir būsimuosius studentus, nė kiek nenustebino šios aukštosios mokyklos direktoriaus Egidijaus Žukausko.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Sunku ką nors dėl to kaltinti arba teisti, – sako kolegijos vadovas. – Kol studentai nepasirašė mokymosi sutarties su aukštąja mokykla, tol gali svarstyti, kur stoti. Tai daryti jie gali iki liepos 22 dienos. Gali pasirinkti studijas net dvylikoje aukštųjų mokyklų, o dokumentuose nurodyti jų eiliškumą. Tačiau Lietuvoje nėra tiek vaikų, kad jų užtektų visoms aukštosioms mokykloms.

Todėl kas kaip sugeba, tas taip vilioja būsimus studentus. Tai vyksta ir Panevėžyje. Juolab kad miestas nėra didelis, o turi dvi aukštąsias mokyklas. Mano galva, viliojimas – natūralus procesas. Po liepos 22-osios paaiškės, kiek moksleivių pasirinks studijas kolegijoje arba kitoje aukštojoje mokykloje.“

Raimonda MIKUČIONYTĖ

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų