Sankt Peterburge (Rusija) vykusiame ketvirtajame pasaulio kiokušin karatė čempionate Lietuvos atstovė Margarita Čiuplytė svorio kategorijoje virš 65 kg iškovojo aukso medalį.

Finale sekmadienį 24-erių metų lietuvė įveikė rumunę Vivianą Aleksandrą Čirilą (Viviana Alexandra Chirila).

Pirmojoje kovoje M. Čiuplytė nugalėjo rusę Olgą Nosulią, ketvirtfinalyje įveikė japonę Emi Šoguči (Emi Shoguchi), o pusfinalyje šventė pergalę prieš Graikijos atstovę Karoliną Briks (Carolleen Brix).

Svorio kategorijoje iki 60 kg Inga Mikštaitė pelnė bronzos apdovanojimą. Pusfinalyje Inga pralaimėjo japonei Misaki Sato, bet kovoje dėl trečiosios vietos įveikė vengrę Čegę Sepesi (Csehge Szepesi).

Rita Pivoriūnaitė (55 kg) pralaimėjo ketvirtfinalyje.

Vyrų varžybose sekmadienį kovas tęsę keturi Lietuvos karatistai - Andrius Miseckas (70 kg), Orestas Procas (80 kg), Darius Gudauskas ir Donatas Imbras (abu - virš 80 kg) - pralaimėjo ketvirtfinalio kovas.

Mindaugas Pavilionis, Lukas Kubilius (abu - virš 80 kg), Andžejus Milevskis (80 kg) ir Vytautas Kalvaitis (70 kg) šeštadienį pralaimėjo aštuntfinaliuose, o Dmitrijus Aleksandrovas (virš 80 kg) pralaimėjo jau pirmąją kovą.

Kiekvienoje vyrų svorio kategorijoje dalyvauja po 32 kovotojus, o kiekvienoje moterų svorio kategorijoje - po 16 sportininkių.

1997 metų pasaulio pirmenybėse dalyvavo trys, o 2001 ir 2005 metų pasaulio čempionatuose - po penkis Lietuvos sportininkus. Šiemet planetos pirmenybėse startavo 12 mūsų šalies atstovų. Iš viso pasaulio čempionatuose, kuriuose kovojama atskirose svorio kategorijose, lietuviai iškovojo tris aukso, šešis sidabro ir vieną bronzos medalį.

Šių metų planetos pirmenybėse teisėjavo keturi tarptautinės kategorijos teisėjai iš Lietuvos: Vladas Korsakovas, Vidmantas Poškaitis, Valius Rudys ir Remigijus Kersnauskas.