Startavo Citadele Karaliaus Mindaugo taurės (KMT) pirmojo etapo kovos, kurias atidarė Kėdainių „Nevėžio-Optibet“ (0/1) ir Prienų „Labas GAS“ (1/0) rungtynės.

Ignas Sargiūnas ir Darylas Doualla demonstravo lyderystę savo komandose, tačiau pergalę galiausiai pasiekė „Labas GAS“, kuri svečiuose 83:81 (18:12, 13:26, 32:16, 20:27) palaužė kėdainiškius.

I.Sargiūnas pelnė 22 taškus, atkovojo 7 kamuolius ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus, o „Nevėžio-Optibet“ gretose žibėjęs D.Doualla pridėjo 21 tašką bei atliko 4 perdavimus.

Beje, „Labas GAS“ treneris Marius Leonavičius iškovojo pirmąją pergalę kaip Prienų ekipos vairininkas.

Prienų ekipos pergalei pakako vos 3 tritaškių iš 16 (19 proc.), kai varžovai smeigė 10 iš 26 (38 proc.)

Primename, kad pirmajame „Citadele“ KMT etape kovos 4–10 vietas pernai užėmusios „Betsafe-LKL“ ekipos bei Jonavos „CBet“. Dviejose grupėse ekipos žaidžia dviejų ratų sistema.

Kėdainių ekipos kitos rungtynės Citadele KMT turnyre lauks spalio 3 dieną prieš Klaipėdos „Neptūną“, o „Labas GAS“ spalio 7 d. susitiks su Jonavos „CBet“.

Prieniškiai rungtynes atidarė galingai ir atitrūko 14:4, o šeimininkams prireikė maždaug kėlinio, kad rezultatą sugebėtų išlyginti ir persverti savo naudai – 31:30. Skirtumas ėmė augti (35:30), o po dviejų ketvirčių „Nevėžis-Optibet“ pirmavo 38:31.

Vis tik po didžiosios pertraukos „Labas GAS“ vėl ėmė iniciatyvą į savo rankas: spurtas 11:0 leido persverti rezultatą (44:40), darkart pataikė Jovanas Kljajičius, penkis taškus rinko Giedrius Bergaudas, du taškus pelnė Mantvydas Staniulis, baudas sumetė I.Sargiūnas bei Erikas Venskus – taip pavyko pirmauti jau 59:47. D.Doualla ėmėsi gerinti šeimininkų situaciją, kad iki ketvirčio finalinės sirenos priartėti pavyko – 54:63.

Prienų komanda būtent trečiame kėlinyje rodė gerokai pajėgesnį puolimą nei iki tol – iš viso pelnė 32 taškus, kai per du pirmuosius ketvirčius – viso 31.

D.Doualla ir Abramo Canka svarbiausiu metu patempė į priekį „Nevėžį-Optibet“ (60:63), o likus kiek daugiau nei pusei ketvirčio rezultatas buvo lygus – 69:69. Paskutinės minutės buvo labai atkaklios, o kai atrodė, kad po J.Kljajičiaus metimo „Labas GAS“ vėl bandys bėgti (76:71), tritaškį smeigė A.Canka – 74:76.

Likus minutei Danielius Lavrinovičius vėl įvedė lygybę (79:79), tačiau I.Sargiūnas rodė, jog yra lyderis, ir jam atsakė – 81:79. Būtent A.Canka vėl sumetė svarbias baudas (81:81), nervų išbandymas laukė ir I.Sargiūno – šis jį išlaikė – 83:81. Liko 8 sekundės, per kurias „Nevėžis-Optibet“ neišsigelbėjo.

„Labas GAS“: Ignas Sargiūnas 22 (7 atk. kam., 5 rez. perd.), Jovanas Kljajičius 15, Juwanas Durhamas 14, Rapolas Ivanauskas 13 (9 atk. kam.), Erikas Venskus 6.

„Nevėžis-Optibet“: Darylas Doualla 21 (3/6 trit.), Abramo Canka 18 (6 atk. kam.), Vytenis Čižauskas 11 (6 rez. perd.), Matas Jucikas 8 (6 atk. kam.), Rihardas Kuksikas 7.