REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Liepos 6 d. 30-ąjį gimtadienį švenčianti TV3 televizija kviečia Valstybės dieną paminėti kitaip ir priimti unikalų Karaliaus Mindaugo iššūkį – plaukti Nerimi nuo Vilniaus iki Kernavės. Vienas iš renginio vedlių Aurimas Valujavičius teigė, kad toks iššūkis yra puiki proga ne tik paminėti svarbią šventę, tačiau ir pasirūpinti savo kūnu.

Liepos 6 d. 30-ąjį gimtadienį švenčianti TV3 televizija kviečia Valstybės dieną paminėti kitaip ir priimti unikalų Karaliaus Mindaugo iššūkį – plaukti Nerimi nuo Vilniaus iki Kernavės. Vienas iš renginio vedlių Aurimas Valujavičius teigė, kad toks iššūkis yra puiki proga ne tik paminėti svarbią šventę, tačiau ir pasirūpinti savo kūnu.

REKLAMA

TV3 organizuojama šventė truks visą dieną. Jau šį ketvirtadienį ankstyvą liepos 6-osios rytą gyventojai kviečiami pradėti istoriniu plaukimu Nerimi nuo Vilniaus iki Kernavės, kuriame tempą diktuos dar ne taip seniai visą šalį žygdarbiams įkvėpęs keliautojas Aurimas Valujavičius. Kelionė Nerimi nuo Vilniaus iki Kernavės ne tik paskatins išbandyti savo jėgas, bet ir leis artimiau susipažinti su Lietuvos senovės istorija.

Karaliaus Mindaugo iššūkį karūnuos nuo 2009 metų TV3 puoselėjama tradicija – Tautiškos giesmės giedojimas visuose pasaulio kampeliuose liepos 6 dieną, 21 val. Lietuvos laiku. Tačiau valstybingumo šventė Kernavėje tęsis ir po iškilmingosios jo dalies – 30-ąjį gimtadienį švenčianti TV3 televizija kvies pirmojoje Lietuvos sostinėje pasilikti ilgėliau ir pasilinksminti renginyje, kuriame regėsime ryškiausias scenos žvaigždes.

REKLAMA
REKLAMA

Registraciją Karaliaus Mindaugo iššūkiui ir daugiau informacijos galite rasti čia.

Kartu su iššūkio dalyviais link Kernavės plauksiantis Aurimas Valujavičius irklais ne tik įveikė Atlanto vandenyną, tačiau ir Nemuno bei Dunojaus upes. Prisimindamas savo patirtį keliautojas naujienų portalui tv3.lt ir iššūkio dalyviams atskleidė, kokią naudą kūnui duoda irklavimas ir kuo jam svarbi Karaliaus Mindaugo iššūkio data.

REKLAMA

Nurodė pagrindinę klaidą irkluojant

Nors yra žmonių, kurie iššūkyje dalyvauti dvejoja dėl to, kad jaučiasi nepasiruošę tokiam sportiniam krūviui, tačiau A. Valujavičius ramino – specialaus pasiruošimo tam nereikia, o ypač žmonėms, kurie kartas nuo karto sportuoja.

Pats keliautojas sakė, kad prieš savo keliones baidare Nemunu bei Dunojumi taip pat atskirų treniruočių pasiruošimui neturėjo.

„Kažkokio specialaus pasiruošimo nebuvo. Aš eidavau į sporto salę, kur dirbdavau su visomis raumenų grupėmis. Nieko ypatingo nedariau, bet to užteko.

REKLAMA
REKLAMA

Plaukimas baidare, ypač jei tai nėra sudėtinga upė, labai daug jėgų ir nereikalauja. Specialaus pasiruošimo nereikia“, – kalbėjo jis.

Keliautojas atkreipė dėmesį, kad baidarė apskritai yra gan rami transporto priemonė, tačiau nepaisant to, ilgesni maršrutai tampa nebloga mankšta kūnui.

„Tai – rami transporto priemonė, priešingai, nei dviratis. Ten tu daugiau mažiau keliauji kartu su automobiliais, o čia yra tylesnis keliavimas, atsiribojimas, atsijungimas.

Be to, irkluojant dirba visai nemažai raumenų. Jei kalbant apie paprastą irklavimą, tai iš esmės dirba viršutinė kūno dalis, todėl tai yra ir gera mankšta. Kaip sakoma, du zuikiai vienu šūviu“, – irklavimą baidare apibūdino A. Valujavičius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Mokslininkai, remdamiesi iš JAV Nacionalinio sveikatos instituto gauta informacija, yra nustatę, kad valanda praleista intensyviai irkluojant sudegina apie 438-546 kalorijas, o įprastas irklavimas baidare – apie 365-455 kalorijas.

A. Valujavičius pasidalino, kad irkluodamas per Atlantą sudegindavo net ir iki 5 tūkst. kalorijų per dieną, tačiau iššūkio dalyviams dėl tokių krūvių nereikėtų jaudintis. Visgi keliautojas patarė į valtį nepamiršti pasiimti užkandžių bei vandens, kad po dienos, praleistos su irklais, organizmas nenusilptų.

Paklaustas, kokios raumenų grupės gauna didžiausią krūvį iriantis upėmis, vyras ne tik išvardino labiausiai dirbančias kūno dalis, tačiau ir pabrėžė pagrindinę klaidą, kurią daro žmonės baidarėse.

REKLAMA

„Irkluojant baidarę nemažai dirba presas ir pečiai, nugara. Įsijungia ir rankos, bet viskas vis tiek vyksta iš korpuso, jeigu kalbame apie taisyklingą irklavimą.

Daug žmonių netaisyklingai irkluoja, įtraukia labai daug rankų darbo, pečių ir tada pradeda mausti, skaudėti. Reikėtų irkluoti iš korpuso, iš preso, nugaros, tada ir pats yris tampa stipresnis, gali geriau irtis“, – aiškino pašnekovas.

Nors raumenų skausmo ir galima privengti, tačiau A. Valujavičius besiruošiantiems iššūkiui, remdamasis sava patirtimi, rekomendavo nepamiršti vieno dalyko, galinčio užkirsti kelią kitam nemaloniam jausmui.

„Siūlyčiau pasiimti kažką minkštesnio pasidėti ant kėdutės, kad būtų patogiau ir smagiau sėdėti visas tas valandas“, – siūlė jis.

REKLAMA

Meilė Lietuvai ugdyta nuo mažens

Kaip jau yra pasakojęs anksčiau, pats A. Valujavičius į baidarę sėdosi po smagios kelionės su šeima.

„Buvo tekę plaukti baidarėmis su savo šeimyna. Žinoma, be jokio ypatingo tempo, 3-4 valandų kelios išvykos, bet jos labai patiko. Pagalvojau tada, kad būtų labai smagu pasidaryti ilgesnę išvyką ir taip susiplanavau kelionę Nemunu.“

Kaip teigė ne tik pats Aurimas, bet ir jo tėtis, būtent kauniečio šeima ir išugdė meilę Lietuvai ir patriotizmą.

„Puoselėjame lietuvybę šeimoje. Tai jam (Aurimui – aut. past.) „įkalta“ nuo mažumės. Ir aš, ir mama esame visiški lietuviai, taip ir vaikus auklėjame. Einame į bažnyčią, esame tikintys, viskas, kaip priklauso. Tikri lietuviai“, – iš kelionės per Atlantą parplaukiančio sūnaus laukęs Tomas Valujavičius pasakojo TV3 žurnalistei.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Apie lietuviškų švenčių minėjimus su šeima prisiminė ir pats Aurimas: „Švenčiame su šeima, su seneliais, jei tik pavyksta. Visuomet senelis stengiasi, gaminame bendrus pietus, praleidžiame laiką kartu.“

Šeimoje įgytą patriotiškumą ir meilę savai šaliai A. Valujavičius neša ir per pasaulį. Keliautojas pasakojo, kad nors vėliavos su pavaizduotu Vyčiu dar daug kas neatskiria, tačiau trispalvė daug kam jau pažįstama.

Kalbėdamas su naujienų portalu tv3.lt vyras sakė, kad įvairiose kelionėse jam ypač smagu pabendrauti su vietiniais, padiskutuoti apie Lietuvą.

„Smagu. Tikrai smagu parodyti užsieniečiams ir kitiems keliautojams, kad mes esam tokie maži, bet galime keliauti, galime parodyti tą patį, ką daro ir kitų valstybių piliečiai, kai kiti gal kažkiek nuvertina.

REKLAMA

Visada smagu žemėlapyje parodyti Lietuvą, nors kartais ir pavargsti aiškinti, kur ji yra (juokiasi). To tikrai būna, bet nieko, tada apšvieti žmogų. Žinoma, būna, kad užsieniečiai ir patys žino, pasidalina, kokiuose miestuose Lietuvoje yra buvę, tada išsivysto diskusija“, – kalbėjo pašnekovas.

A. Valujavičius sakė, kad liepos 6-ąją vyksiantis Karaliaus Mindaugo iššūkis gali tapti ne tik galimybe „prisijaukinti“ irklavimą ir baidares, tačiau ir puikia proga svarbią visai Lietuvai datą paminėti bendraminčių apsuptyje. 

„Manau, kad čia labai geras pradinis testas, kuris gali būti pirmasis kabliukas žmonėms, nes nuo to galima ir „užsikabinti.

REKLAMA

Čia labai gera proga išsibandyti, nes tai yra vienos dienos iššūkis. Siūlyčiau nedvejoti, nes kiti plaukimai baidarėmis būna po kelias dienas, todėl čia tikrai bus geras startas.

Taip pat čia puiki proga paminėti tokią dieną ir ją praleisti su draugais irkluojant“, – kviesdamas prisijungti prie Karaliaus Mindaugo žygio kalbėjo jis.

matyt mergos neturi, ieško kur energiją išlieti. Eitų geriau dirbti.
Perplaukė vandenyną,tai šaunuolis
Perplaukė vandenyną,tai šaunuolis
bet dabar tai tikrai laikas kažkuo rimtesniu užsiimt,pagalvot apie nuolatinį darbą.Kol kas panašu,kad nežino,ką veikt,tik reklamuojasi visokiom nesąmonėm.Jau pradeda nusibost
Suaugęs vyras užsiima chuinioj:) Eik geriau dirbti.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų