• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sakoma, kad tyla yra auksinė, tačiau Jungtinėse Valstijose yra patalpa, kurioje pabuvus ramybė labai greitai tampa nepakeliama.

REKLAMA
REKLAMA

Ilgiausiai šoje „beaidėje kameroje“, įrengtoje Orfieldo laboratorijoje Pietų Mineapolyje, žmogus ištvėrė 45 minutes, rašo britų „Daily Mail“.

REKLAMA

Ši patalpa sugeria 99,9 proc. garso, jai priklauso tyliausios pasaulyje vietos Guinnesso rekordas. Per ilgai ten užsibuvus gali prasidėti haliucinacijos.

Tokią tylą patalpoje užtikrinti padeda 1 metro storio stiklo pluošto akustiniai pleištai, dvigubos izoliuotos plieno ir 30 centimetrų storio betono sienos.

Kompanijos įkūrėjas ir vadovas Stevenas Orfieldas teigė: „Metame iššūkį žmonėms – siūlome pasėdėti kambaryje tamsoje. Vienas žurnalistas ten praleido 45 minutes.“

REKLAMA
REKLAMA

„Kai tylu, ausys prie to prisitaiko. Kuo tylesnis kambarys, tuo daugiau visko girdi. Girdi, kaip plaka širdis, kartais gali girdėti, kaip dirba plaučiai, kaip garsiai gurgia skrandis. Beaidėje kameroje pats tampi garsu“, – sakė jis.

Be to, tai labai dezorientuojanti patirtis. Anot S. Orfieldo, tai taip trikdo, kad būnant kambaryje sėdėti yra tiesiog būtina.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Žmogus orientuojasi pagal garsus, kuriuos eidamas girdi. Beaidėje kameroje neturi jokių užuominų. Iš tavęs atimamos suvokimo užuominos, kurios leidžia palaikyti pusiausvyrą ir manevruoti. Tad jei ten praleidi pusę valandos, turi sėdėti ant kėdės“, – aiškino jis.

Šią kamerą naudoja įvairios Amerikos kompanijos, tarp jų ir NASA, kuri šioje patalpoje bando astronautus. Jie patalpinami į konteinerį su vandeniu ir žiūrima, „kiek praeis laiko, kol prasidės haliucinacijos, ir ar astronautai su jomis susidoros“.

REKLAMA

Pasak S. Orfieldo, kosmosas yra tarsi milžiniška beaidė kamera, taigi būtina, kad astronautai ten galėtų sutelkti dėmesį.

Kamerą taip pat naudoja įvairiausių prekių gamintojai, kurie išbando, kokį triukšmą jų gaminiai skleidžia.

„Ji naudojama formaliems produktų bandymams, įvairiausių daiktų – širdies vožtuvų, mobiliojo telefono ekranų, automobilio prietaisų skydelio jungiklio – skleidžiamų garsų tyrimams“, – teigė S. Orfieldas.

REKLAMA

Patalpa taip pat naudojama garso kokybei nustatyti.

Motociklų gamintojas „Harley-Davidson“ naudojo laboratoriją tam, kad sukurtų tylesnius motociklus, tačiau kurie vis tiek skleistų „Harley-Davidson“ būdingą garsą.

„Mes įrašome produktų skleidžiamus garsus, o žmonės jų klauso ir vertina semantiniais terminais – „brangus“, „prastos kokybės“ ir panašiai. Mes matuojame jausmus ir asociacijas“, – kalbėjo S. Orfieldas.

Jis pripažįsta, kad pats kambaryje gali praleisti 30 minučių, nors tuomet jo mechaninis širdies vožtuvas tampa ypač triukšmingas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų