REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nauji metai – naujos idėjos, nauji tikslai. Turbūt ne vienam yra tekę rašytis Naujųjų metų rezoliuciją – tikslus ateinantiems metams. Turbūt nevienam taip pat yra tekę tuos tikslus po dienos ar kelių išvis pamiršti, o kitais metais vėl kartoti tuos pačius tikslus. Tad ką daryti, kad užrašyti tikslai taptų realybe?

Nauji metai – naujos idėjos, nauji tikslai. Turbūt ne vienam yra tekę rašytis Naujųjų metų rezoliuciją – tikslus ateinantiems metams. Turbūt nevienam taip pat yra tekę tuos tikslus po dienos ar kelių išvis pamiršti, o kitais metais vėl kartoti tuos pačius tikslus. Tad ką daryti, kad užrašyti tikslai taptų realybe?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ko iš tikro noriu?

Lektorius, motyvacinių renginių organizatorius, svetainės tavosekme.lt autorius Saulius Bagdonas sako, kad žmogus, darantis rezoliuciją kitiems metams, pirmiausia aiškiai turi atsakyti sau į klausimą: ko jis iš tiesų nori, koks yra jo gyvenimo tikslas ir misija. „Jei žmogus nori tikrų savo tikslų, ne kažkieno primestų, geriausia yra iš pradžių atsakyti į šiuos klausimus. Taip, tai tikrai yra sunkūs klausimai ir jeigu šiai dienai tu jų neturi – palik tuščią eilutę ir eik prie tikslų.

REKLAMA

Galvojant tikslus, pasižiūrėk svarbiausias savo gyvenimo sritis: ko nori šeimoje, finansuose, darbe, su draugais, kokį hobį nori turėti, kaip įsivaizduoji savo sveikatą. Tada įsivertink balais, kaip tu juos dabar matai: pavyzdžiui, sveikatą įsivertini 8 balais. Tada parašyk elementarius, paprastus veiksmus, kaip tu gali tą sritį pagerinti. Tai bus racionalu ir paprasta“, - tv3.lt sakė S. Bagdonas.

Norų sąrašas

Lektorius pataria dar vieną dalyką - atsisėsti ramiai ir surašyti 50-100 norų iš bet kokios gyvenimo srities, tuos norus priskiriant toms pačioms gyvenimo sritims (dvasinis tobulėjimas, šeima, darbas ir kit.).

REKLAMA
REKLAMA

„Tada pasižiūri, kurie norai gali tapti tikslais. Norėjai „Lexuso“, tai paklausk savęs: ar galiu tai padaryti dabar? Didžiausias nusivylimas įvyksta, kai mes labai tikime, kad mums kažko reikia, kažkokio daikto ar emocijos, ir jos negauname, kai tai yra pakankamai nerealu. Kai kuriems dalykams pasiekti reikia laiko – „užpompuoti“ raumenis, pagerinti sveikatą, baigti universitetą. Tad duok sau laiko“, - sako S. Bagdonas.

Drąsios svajonės

Visgi lektorius vis tiek rekomenduoja svajoti drąsiai ir leisti sau pamąstyti nerealiai.

„Tie crazy tikslai turi tau atverti horizontus – jei nuspręsime, kad norime gyventi kosmiškai gerai – leiskite sau apie tai galvoti. Čia yra vienas labai svarbus dalykas: jeigu nori pasiekti labai didelių veiksmų, nereikia pamiršti, kad, jeigu tų tikslų nepasieksi, nereikia jaudintis – gal tai buvo ne tavo tikslas, gal tai buvo tavo tėvų, brolių, visuomenės tau įdėtas tikslas“, - sako S. Bagdonas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Lektorius sako, kad siekiant tikslų, svarbus atkaklumas: jeigu žmogaus tikslas buvo padaryti 50 atsispaudimų, jam reiktų paklausti savęs, ar kiekvieną dieną jis pradėjo nuo bent 3 atsispaudimų.

Kad tikslas vestų ir motyvuotų, jis taip pat turi žinoti, dėl ko jis taip daro.

„ Jei negali atsakyti vienos, dviejų, trijų priežasčių, kam tau to reikia, gali būti, kad tau to ir nereikia. Jei tau tas tikslas nekelia šiurpuliuko, gali būti, kad net nepradėsi nieko daryti į tą pusę“, - kalbėjo lektorius.

Per kančią arba lengvai

S. Bagdonas pažymi, kad tikslų siekti yra du keliai: per atkaklumą ir lengvumą.

„Esu perėjęs per tokį sunkų ėjimą link tikslo: arsiu, dirbsiu, nemiegosiu, bet pasieksiu tikslą. Taip tikslas bus pasiektas per kančias, pats ėjimas link jo bus nemalonus. Kitas lygis – eiti per lengvumą. Tu gali išsikelti sau tikslą ir nuspręsti, kad jį pasiekti nori, kad būtų gerai jį pasiekti, bet jei to nepasieksi, dėl to neverksi. Taip tu leidi sau atsipalaiduoti ir tam tikslui įsigyvendinti natūraliai.

REKLAMA

Gal tau iš tikro ir nereikia to tikslo, gal tau jį primetė sesė, brolis, visuomenė ar dar kažkas. Tik pats žmogus gali atsakyti, ko jam iš tiesų reikia ir kodėl jis to nepasiekia. Esminis momentas yra gerai jaustis dabar“, - sako S. Bagdonas.

Lektorius taip pat rekomenduoja kiekviena turėti tikslų sąsiuvinį, kuriame galima būtų surašyti savo norus ir tikslus.

„Šią savaitę rekomenduoju kiekvieną dieną atsiversti tuos tikslus ir net juos persirašyti, kad iš tikro juos įsisąmonintum. Kad būtų dar stipriau, rekomenduoju turėti mažą lapuką, padėti jį matome vietoje – kad matytume savo tikslus“, - sakė jis.

REKLAMA

Magiška istorija

Lektorius papasakojo magišką istoriją: vienam žmogui S. Bagdonas padovanojo knygą ir patarė ten susirašyti savo norus ir tikslus. Tikslas, sako lektorius, turi būti teigiamas, pozityvus, būtų geriau ir datą užrašyti, kad būtų kuo konkretesnis. Žmogus užrašė tikslus, nors kai kurie iš jų jam pasirodė visiškai nerealūs. Tada jis numetė tą sąsiuvinį ir po pusmečio atsivertė: apie 90 proc. tikslų buvo išsipildę, kai kurie netgi su kaupu.

„Kai tu mintis, sąmonę, pasąmonę kreipi į tam tikrą pusę, gyvenimas automatiškai tave irgi kreipia į tą pusę. Kai žinai, ko nori, tai tiesiog paprastai susitvarko“, - kalbėjo S. Bagdonas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pats lektorius sako jau seniai turintis tikslų sąsiuvinį. Jis pripažįsta, kad kai kurie tikslai buvo per daug pozityvūs, nerealūs, ir jis jų neįgyvendino.

„Smagiausia būna, kai turi tikslą daiktą gauti per pusmetį ar per metus. Būna, kad praeina du metai ar daugiau, ir pamatau, kad mano seni tikslai įgyvendinti, o aš jau juos pamiršau, man buvo nebesvarbūs, bet tai tiesiog įvyko. Pavyzdžiui, mes su žmona norėjome buto, kurio iškart negavome, bet paskui atsidūrėme lygiai tokiame pačiame, kokio ir norėjome. Tie dalykai, kurie iškart neįsigyvendina, įvyksta po to“, - sako S. Bagdonas.

REKLAMA

Puslapis abc.net.au cituoja Hertforšyro universiteto studiją, kuriame rašoma, kokie šeši žingsnisi padės žmonėms įgyvendinti savo naujųjų metų tikslus.

1. Tavo tikslas turi turėti varomąją priežastį, kodėl tau jį svarbu pasiekti. Pavyzdžiui, jeigu nori padailinti kūno linijas, pagalvok, kodėl? Ši motyvacija, kuri slepiasi už tikslo, leis išlaikyti tikslo siekimą, kai pasidarys sunku. 2. Sukoncentruok dėmesį: pasirink vieną tikslą ir naudok tokius metodus kaip perrašinėjimas – tai padeda išlaikyti tikslo šviežumą ir naujumą. 3. Būk kantrus. Užtrukai metus, kol pradėjai skaityti ar važiuoti dviračiu. Svarbūs dalykai užtrunka. 4. Nepalūžk, kai ateis kliūtis. Kartą pabandžius ir patyrus nesėkmę, kitą kartą bus lengviau laimėti. 5. Padalink savo tikslą į mažus žingsnelius ir paskirk jiems datą: tai padės lengviau eiti į priekį. 6. Būk realistiškas. Pagalvok, patyrinėk, kiek tikėtina tau pasiekti tikslus ir su kokiomis kliūtimis gali susidurti.

 

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų