REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
24
Gritė Maruškevičiūtė (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)

Prieššventinis laikotarpis kupinas ne tik malonaus laukimo ir jaukių rūpesčių, bet ir tikras galvos skausmas besirūpinantiems sveika gyvensena, savo mityba ir kūno formomis.

24

Prieššventinis laikotarpis kupinas ne tik malonaus laukimo ir jaukių rūpesčių, bet ir tikras galvos skausmas besirūpinantiems sveika gyvensena, savo mityba ir kūno formomis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Net ir tie, kurie paprastai laikosi mitybos ritmo bei dienotvarkės, susiduria su iššūkiais – keli vakarėliai vienas po kito, skonio receptorius kaitinanti šventinė vakarienė, kurios atsisakyti – ne valia, visa diena, praleista beieškant dovanų ar truks plyš besistengiant pabaigti svarbiausius ir didžiausius metų darbus. Tad aptarkime, ką daryti, kad šventinis laikotarpis alsuotų tik maloniomis emocijomis.

REKLAMA

Dėstytojos triukas

„Mis Lietuva 2010“ bei „SLA Academy Vilnius” vadovė bei dėstytoja Gritė Maruškevičiūtė sako puikiai suprantanti pašėlusią prieššventinių rūpesčių karuselę, kuri jai taip pat nesvetima. Tituluota gražuolė pastebi, kad būtent todėl prieš šventes labai norisi stabtelti ir atsipalaiduoti.

„Faktas, kad prieš šventes, kai visi skubame ir sukamės lyg pašėlę, sunku rasti laiko atsikvėpti ir atsipalaiduoti. Mane, tarkime, tikrai atpalaiduoja maisto gamyba. Kasmet tikrai labai laukiu laisvesnės dienos prieš šventes, kai galėsiu išsikepti imbierinių sausainių ar kalėdinę pynę. Tai leidžia nusiraminti, sukuti jaukumą namuose, pasiruošti šventėms. Kad ir kaip užimta būčiau, negalėčiau nepapuošti namų. Tai sukuria fantastišką švenčių dvasią, jaukumą, norą grįžti namo ir kviestis artimuosius bei svečius,“ – svarbias tradicijas vardijo G.Maruškevičiūtė.

REKLAMA
REKLAMA

Paklausta, kaip jai sekasi išlaikyti mitybos ritmą, energiją ir gražias kūno formas, Gritė Maruškevičiūtė teigė turinti slaptą triuką.

„Kai esu labai užimta ir neturiu laiko pavalgyti, mane gelbsti paprastas patarimas, kurį išmokau dar iš savo dėstytojos. Pamenu, kai daug dirbom kartu, turėjom įvairiausių projektų ir vis pasiskųsdavome, kad norime valgyt, trūksta energijos. Tada ji ir pamokė veiksmingo triuko - visada rankinėje ar tiesiog kišenėje turėti saują džiovintų vaisių ar riešutų ir jais užkandžiauti. Tai padeda gauti sveikos energijos, nejausti alkio ir būti darbingai“, - paslaptimis dalijosi G. Maruškevičiūtė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dienotvarkę planuokite iš anksto

Mitybos specialistė Eglė Vasiliauskaitė savo ruožtu pastebi, kad net ir kruopščiai dienotvarkės besilaikančių žmonių mitybos rimtas sutrinka, o dėlto nukenčia ir sveikata.

„Metų pabaigoje žmonės labai daug ir įtemptai dirba, todėl dažniausiai norėdami daugiau nuveikti ar darbus pabaigti greičiau pietus išbraukia iš savo maitinimosi raciono. Tai suprantama, tačiau neracionalu. Kad gyventų, žmogus turi kvėpuoti, miegoti, judėti ir, nemažiau svarbu, - reguliariai maitintis. Nevalgiusiam pietų ar pusryčių, o dar blogiau ir vieno, ir kito, sunkiau susikaupti, žmogus yra dirglesnis, silpnesnis, jo atmintis ima šlubuoti ir toks žmogus ima blogiau dirbti. Susidaro savotiškas užburtas ratas,“ – aiškino „7PACK“ mitybos specialistė.

REKLAMA

Išeitis, anot jos, - dėmesys dienotvarkei ir nuolatinis priminimas sau, kad jokios šventės nedžiugins, jei būsime pervargę, nusilpę ir negaluojantys.

„Labai svarbu, kad ir kur būtumėte, nepamiršti pietų bei turėti tinkamų užkandžių - riešutų, vaisių, javainių, šviežių ar džiovintų vaisių bei uogų. Jei žinote, kad po darbo eisite į šventinį renginį ar vakarienę – šiukštu negalvokite, kad visą dieną galite nevalgyti tam, kad be kaltės jausmo vakare pasimėgautumėte gardumynais. Organizmas jums už tai tikrai nepadėkos. Tas pats galioja ir Kūčių dieną – sukdamiesi namie aplink puodus viską ragaujame, tačiau nerandame laiko pavalgyti, o vakare sunkiai bepakylame nuo stalų. Ir tai - nieko gero“, - mitybos patarimus šventėms dalijo E.Vasiliauskaitė.

REKLAMA

Pačių pasiruoštas maistas ir saikas – geriausios išeitys

G.Maruškevičiūtė sako, kad nuolat keisdama darbo vietą sunkiai gali numatyti, kur ir kada galės pavalgyti, todėl sveiko ir energijos teikiančio maisto stengiasi turėti su savimi.

„Stengiuosi naudotis patarimu iš anksto pagalvoti, kur, kada ir ką valgysiu. Dažnai tiesiog iš vakaro pasiruošiu lauknešėlį. Tam puikiai tinka įvairios salotos, kurias pagardinu specialiu sėklų mišiniu salotoms, kurį sudaro saulėgrąžos, moliūgų sėklos bei kedrinės pinijos. Pastebėjau, vis daugiau mano aplinkos žmonių atranda šį produktą pilną vitaminų. Salotos taip tampa ne tik dar sveikesnės, maistingesnės, bet ir skanesnės. Paprasčiausiai žinau, kad jei negalvočiau, neplanuočiau ir neskirčiau dėmesio tam, ką valgau, nukentėtų ne tik mano darbingumas, energija, ar kūno formos, bet ir sveikata sušlubuotų“, - neslėpė G.Maruškevičiūtė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Visų „Arimex“ mišinio salotoms dalys yra kruopščiai pasvertos, o tai padeda užtikrinti ne tik puikų skonį, bet ir itin didelę maistinę vertę. 2015 m. „Lietuvos metų gaminio“ aukso medaliu įvertintas produktas gausus organizmui svarbaus vitamino E, kuris pasižymi antioksidacinėmis savybėmis. 100 g. mišinio vitamino E yra net 182,7% rekomenduojamos dienos normos.

„7PACK“ mitybos specialistė, paklausta, ką patartų išvaizda bei sveikata besirūpinantiems šventinių vakarėlių liūtams, sakė, kad svarbiausia prisiminti vienintelį dalyką – saiką.

„Prieš vykstant į vakarėlius patartina neprisivalgyti namuose. Besilinksmindami rinkitės mažiau kaloringus, lengvesnius užkandžius. Jei tenka keliauti iš vieno vakarėlio į kitą, ar iš šventinės vakarienės į vadinamąsias dūzges, prisiminkite, kad nebūtina išragauti visko. Verčiau mėgaukitės bendravimu ir smagia kompanija, o ne tik maistu“, - linkėjo mitybos specialistė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų