• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kaip automobilių nuomos agentūros gali sugadinti jūsų atostogas

Būkite malonus su mašinos nuomos agentūros atstovais, kitaip jums gali nutikti kaip Hankui Jeffries, kuris vietoj lauktos 325 JAV dolerių sumos, kurią patvirtino kelionių agentūra jam tik atvykus į Cancuno kurortą, atvykęs pasiimti mašinos jis išgirdo, jog už ją teks mokėti 900 JAV dolerių. Kainą pavyko sumažinti derantis, tačiau vyras buvo priverstas sumokėti draudimo mokestį, tad nepavyko išsisukti su mažiau nei 700 dolerių.

REKLAMA
REKLAMA

„Norėjau išsinuomoti mašiną, o ne ją nusipirkti“, - stebėjosi vyras, galiausiai gavęs nuvažinėtą mašiną, akivaizdžiai turėjusią ne vieną incidentą.

REKLAMA

Nors ne visuomet apie tai galvojame, mašinų nuomos agentūrose dirba žmonės. Ir, kaip ir viešbučiuose, jie gali nulemti daug ką: „pagerinti“ kainą ar duoti naujesnę mašiną, arba priešingai – priversti pakratyti kišenę ir išvažiuoti į kelionę jei ne su griuvena, tai bent jau gerokai panaudotu automobiliu.

„National Geography Traveller“ žurnalistas Christopheris Elliotas primena keturis nuomotojų triukus, galinčius sugadinti mūsų atostogas.

REKLAMA
REKLAMA

1. Kainų žaidimas. Jūs pasirenkate vieną kainą internete, tačiau atvykus pasiimti mašinos sužinote, jog ji gerokai didesnė. Shirley Garcowski, užsisakiusiai mašiną per turizmo agentūrą buvo mandagiai paaiškinta, jog su kompanijomis sudaromos tik apytikrės sutartis, o tikrosios kainos matomos tik internete. Nesąmonė? Moteris nusprendė tą patį ir tvirtai gynė savo teises. Vadybininkas jai padarė „vienkartinę nuolaidą“ ir ji sumokėjo tai, ką planavusi – tad nenustebkite, jog taip gali atsitikti ir būkite pasiruošę derėtis. Be to, turėkite visus išankstinės rezervacijos dokumentus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

2. Kai kurie laukeliai renkantis nuomos sąlygas būna iš anksto pažymėti. Mašinų nuomos agentūrų atstovai ( be abejo tik dėl jūsų patogumo) gali iš anksto pažymėti sutikimą su tam tikromis sąlgomis ilgoje nuomos sutartyje. Taip jūs galite „pasirinkti“ papildomą draudimą ar jo atsisakyti. Taip nutiko Jimui Stromhereriui, kuriam nuo kortelės nuskaitė gerokai didesnę sumą nei jis planavo. Paaiškėjo, jog kompanija jam priskyrė draudimą, kurio vyras net nepageidavo. Pareikalavęs atsiųsti kompanijos turimą sutarties tekstą, vyras pasiekė savo ir kaina buvo sumažinta.

REKLAMA

3. Taisyklės kuriamos ad hoc. Kaip ir kelionių agentai, oro linijų darbuotojai bei viešbučių klerkai, mašinų nuomos firmose dirbantys žmonės taisykles gali paprasčiausiai „sukurti“. Kam? Kas žino... Taip nutiko Vinilui Ghadari, kuriam nuomojantis mašiną viename JAV oro uostų buvo pranešta, jog teks sumokėti mokestį už papildomą vairuotoją. Vyrui nesupratus, kam to reikia, jam buvo paaiškinta, jog toks mokestis taikomas, jei mašiną nuomoją susituokusi pora... Be abejo, vyras gynė savo teises ir sumokėti pinigai jam turėtų būti gražinti.

REKLAMA

4. Žala, kurios jūs nepadarėte priskiriama jums. Tai – vienas bjauriausių dalykų, tad visada labai kruopščiai apžiūrėkite nuomojamą mašiną. Bruce Bennettas, išsinuomojęs mašiną Honolulu, Havajuose, po mėnesio gavo papildomų 738 JAV dolerių sąskaitą – jau išsinuomojus mašiną ir pradėjus krauti daiktus, buvo pastebėtas nedidelis įlenkimas, kurį vyras parodė agentūros darbuotojams. Šie leido keliautojams išvykti, pasižymėję jog mašina buvo sugadinta. Regis, kažkas tą pamiršo, ir vyras vis dar stengiasi išsiaiškinti su nuomos kompanija.

Bendras patarimas norint išvengti panašių incidentų – būkite malonūs su kompanijos darbuotojais, atidžiai skaitykite taisykles, gerai žinokite savo teises ir drąsiai jas ginkite. Daugeliu atveju, susidūrus su panašiomis problemos, savo teisybę įrodyti įmanoma.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų