• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kailių gamintojams bei pardavėjams atėjo sunkūs laikai. Atšilus orams, įprastų kailinių prekyba smunka, tad tenka prisitaikyti kintančioje rinkoje.

Kailių gamintojams bei pardavėjams atėjo sunkūs laikai. Atšilus orams, įprastų kailinių prekyba smunka, tad tenka prisitaikyti kintančioje rinkoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Prekybos namų „Eksa“ direktorius Edvardas Vitkauskas pripažįsta, kad palyginti su praeitais metais kailių pardavimai smuko apie 30 procentų. „Per pristatymus matome, kad žmonės šiltų kailinių nebenori ir ieško tokių, kurie akivaizdžiai nesimatytų, kad yra kailiniai. Esame palikę senas kolekcijas ir storesnių kailinių net nebegaminame“, – sako E. Vitkauskas.

REKLAMA

Kailių ir odos siuvimo įmonės „Roris“ generalinis direktorius Romas Pivoras taip pat teigia, kad pasikeitę orai turėjo įtakos užsakymams. „Maždaug kokiu trečdaliu, kad sumažėjo prekyba tai tikrai. Tiesiog laukiame šaltuko, kuris tikrai padėtų pardavimams“, – pasakoja R. Pivoras

Kailinių gamintojų „Kailių mito“ vadovas Saulius Kmitas galvoja, kad įtakos gamybos sumažėjimui turėjo ir pasikeitusios tendencijos Rusijos rinkoje. „Manau, pagrindinė priežastis lėmusi pardavimų sumažėjimą – atšilimas. Stambesniųjų kailinių gamyba dabar susitraukusi apie 20 procentų mūsų įmonėje“, – teigia S. Kmitas.

REKLAMA
REKLAMA

Tenka mažinti kainas

Siekdami parduoti senąją kolekciją, kai kurie pardavėjai taiko didžiules nuolaidas.

„Kainas tenka sumažinti nuo 10 iki 40 procentų. Sakykim, jei sidabriniai prabangūs kailinukai kainuodavo apie 1800–1700 eurų, tai dabar – apie 1300–1500 eurų“, – pasakoja E. Vitkauskas.

R. Pivoras mano, kad ne kainose vis dėlto problema ir džiaugiasi, kad būdami gamintojais gali reguliuoti produkcijos kiekį. „ Kažkiek yra dar klientų, kurie nori įsigyti ir tų storesnių, tradicinių kailinių. Bet, kadangi mes patys esame gamintojai, tai mes stengiamės neprigaminti tų kailinių per daug. Priimame ir individualius užsakymus“, – pasakoja „Roris“ generalinis direktorius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Eksa“ direktorius prasitaria, kad ypač dideli kailių pardavimai smuko Druskininkuose. „Tiesiog katastrofišką sumažėjimą Druskininkuose lėmė tai, kad nėra nei iš Baltarusijos, nei iš Rusijos turistų. Tikriausiai dėl to, kad jiems tai jau yra per brangu“, – sako E. Vitkauskas.

Persiorientuojama rinkoje

Norint išlaikyti verslą, kailinių gamintojams bei pardavėjams tenka prisitaikyti prie besikeičiančių oro sąlygų ir pradėti gaminti lengvesnius kailinius.

„Matydami, kad klimatas keičiasi, prisitaikom prie tos žiemos. Pradėjom gaminti gaminius, kurie yra skirti šiltesnei žiemai. Jie lengvesni, trumpesnis plaukas. Jei būdavo žiemai kailiniai 1,5 cm ilgio plauko ir skirti 20–30 laipsnių šalčiui, dabar 7–8 mm plaukas. Atsirado nauji gaminiai, kurie tapo tarpiniai tarp kailinių ir megztinio. Visiškai be pamušalo, į abi puses trumpas kailis“, – teigia E. Vitkauskas.

REKLAMA

Įmonei „Roris“ irgi tenka prisitaikyti prie besikeičiančios rinkos. R. Pivoras pasakoja, kad pirmiausia buvo pristatyta nauja kailinių „transformerių“ kolekcija. Šie kailiniai tinka ir lietui, ir sniegui, kadangi vienoje pusėje oda, kitoje kailis. „Tiesa, dar viena naujovė, kad šiemet orams diktuojant sąlygas, kažkaip išpopuliarėjo odiniai lengvi gaminiai“, – sako R. Pivoras. Įmonės direktorius taip pat teigia, kad stengiamasi atsidurti arčiau pačių klientų, todėl važinėjama po Lietuvą ir taip reklamuojama įmonė.

„Kailių mito“ vadovas S. Kmitas teigia, kad tam tikrą dalį tradicinių kailinių vis dar turi, tačiau jų nepardavinėja pigiau, nes įdėtas didelis darbas. Tad įmonė tiesiog stengiasi klientus sudominti naujais produktais. „Gaminame tokį produktą, kurį galima nešioti nuo +5 temperatūros iki –10. Pagrinde siuvame iš bebro, jis vandens gyvūnas, tai gaminys tinka nešiojimui ir per lietų. Gaminame liemenes ar patrumpintomis rankovėmis kailinius, kuriuos galima užsidėti ant megztinio. Tai ir padeda mums rinkoje laikytis“, – pasakoja S. Kmitas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų