REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„Sveiki, pastaruoju metu man labai nesiseka. Nesėkmių ruožas prasidėjo nuo skyrybų prieš keletą metų. Netrukus po skyrybų pradėjo skaudėti ir sukti sąnarius. Nustatė lėtinę nepagydomą ligą, nenoriu pavadinimo minėti, nes bijau, kad kaimynai atpažins, kas rašo. Be to, šį rudenį darbe mažino etatus, man nurėžė ketvirtadalį, nors daliai žmonių paliko tokį pat krūvį. O prieš savaitę vagys buvo įsilaužę į butą ir išnešė kompiuterį, buitinę techniką, papuošalų. Tai buvo paskutinis lašas – jau nebežinau, ką galvoti. Gal mane kas užkerėjo? Ką daryti?“ – teiraujasi Danutė iš Vilniaus.

REKLAMA
REKLAMA

Pataria saviugdos konsultantė, lektorė Giedrė Putelytė:

Pirmiausiai užjaučiu, kad pastaruoju metu jums vieną po kitos tenka išgyventi netektis: šeimos, sveikatos, darbo, daiktų. Ne veltui liaudies išmintis sako, kad viena bėda – ne bėda. Įsivaizduoju, kad jums dabar sunku, jaučiatės pavargusi, nebeužtenka kantrybės. Gali būti, kad kyla pyktis, neteisybės jausmas, pavydas tiems bendradarbiams, kurie išlaikė savo darbo krūvį. Gali būti momentų, kai galite pasijusti palūžusi, vieniša, bejėgė, nusivylusi, apimta sielvarto. Visa tai yra natūralūs išgyvenimai patyrus netektis.

REKLAMA

Matau, kad bandote suprasti šios nesėkmių virtinės priežastis ir spėjate, jog kažkas galėjo jus užburti. Mokslas kol kas burtų nepaaiškina ir jų egzistavimo neįrodo. Burtais galima tikėti arba ne, ir jums spręsti, ar norėtumėte apsilankyti pas būrėją. Juk norite, kad sunkumai pagaliau baigtųsi.

Kartais negalime paaiškinti, kodėl mums nutinka vieni ar kiti dalykai, kodėl likimas siunčia mums išbandymus. Žymus austrų psichiatras Viktoras Franklis, iškentėjęs koncentracijos stovyklos siaubą, savo knygos „Žmogus prasmės akivaizdoje“ skyriuje apie kančią dėl likimo rašo: „Tik likimo smūgių daužomas, kančios iki baltumo įkaitintas gyvenimas įgyja formą ir pavidalą.“

Tikiu, kad dabar jums sunku išbūti su visais kylančiais jausmais. Jūs nerašote apie artimus žmones, draugus. Svarbu, kad šiuo nelengvu jums metu neliktumėte viena. Papasakokite, kaip jaučiatės, žmogui, kuriuo pasitikite ir kuris jus išklausys. Taip pat galite kreiptis ir į specialistą – psichologą ar psichoterapeutą. Nuoširdžiai linkiu stiprybės.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų