REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

LRT radijo laida „Ryto garsai“, LRT.lt

Sieti raudoną spalvą su Sovietų Sąjunga yra lietuviška paranoja, mano istorijos mokslų daktaras Algis Povilas Kasperavičius. Pasak jo, raudona spalva buvo darbininkų judėjimo spalva, ir ši tradicija išliko, nors jokios revoliucijos socialdemokratai neberuošia.

LRT radijo klausytojas Petras iš Vilniaus domisi socialdemokratų simbolikoje naudojamos raudonos spalvos kilme.

„Norėtume žinoti, ką simbolizuoja socialdemokratų raudoni šalikai, raudoni marškiniai bei raudonos kojinės. Mums ta spalva primena sovietinę Gegužės 1-ąją, trėmimus, raudonąją gurguolę ir t.t. Prašytume išsamesnio paaiškinimo“, – teigia klausytojas.

Istorijos mokslų daktaras A. P. Kasperavičius sako, kad raudona spalva vėliavose ir kituose simboliuose atsirado per revoliucijas jau nuo XVI a.

REKLAMA
REKLAMA

„Tačiau mūsų dienomis socialdemokratų naudojama raudona spalva nebereiškia tų pačių idėjų“, – kalba istorijos mokslų daktaras.

Pasak jo, raudona spalva yra tradicinė socialdemokratų spalva nuo XIX a. pab., kai socialdemokratai skelbė revoliucijos lozungą – nuversti kapitalizmą ir kurti socializmą. Raudona spalva buvo darbininkų judėjimo spalva, ir ši tradicija išliko, nors jokios revoliucijos socialdemokratai neberuošia.

REKLAMA

„Raudonos spalvos vėliava (dar iki socialdemokratų) buvo iškeliama, kai prasidėdavo sukilimas. Jo ideologinis pagrindas galėdavo būti įvairus, tačiau prieš valdžią visuomet buvo keliama raudona vėliava“, – teigia A. P. Kasperavičius .

Šią spalvą socialdemokratai naudoja kaip tradiciją ir, anot istoriko, nieko tuo neįžeidžia. „Nors pradinės socialdemokratų partijos ideologijos jau seniai nebėra, tęsiama bent spalvos tradicija“, – kalba jis.

Sieti raudoną spalvą su Sovietų Sąjunga yra lietuviška paranoja, mano istorikas. „Kaip gi su Sovietų Sąjunga, jei ši spalva mažiausiai dešimtyje valstybių vėliavų yra dominuojanti, o jos nieko bendro su sovietais neturi ir neturėjo“, – tvirtina A. P. Kasperavičius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų