REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimo narys Kęstutis Masiulis laišku paragino verslininkus savo produkcijai suteikti kitą, mažiau politiškai kontraversišką pavadinimą.

REKLAMA
REKLAMA

Parlamentaras sako gaunantis daug rinkėjų laiškų, kuriuose žmonės piktinasi „tarybiniu“ mėsos produktų pavadinimu, reiškia nusivylimą, kad negerbiami nukentėję nuo sovietinės santvarkos.

REKLAMA

„Prekės ženklas turi aiškias aliuzijas į sovietinę praeitį, o šis mūsų istorijos periodas buvo labai sudėtingas ir ne vienam Lietuvos gyventojui reiškė mirtį, kankinimus, tremtį, skausmą ir ašaras. 1941 metais per vieną tarybinę savaitę iš Lietuvos buvo ištremta apie 17500 žmonių. Per pirmuosius tarybinės okupacijos metus buvo įkalinta, nužudyta, ištremta 23000 žmonių. Žmonės buvo pasmerkti gausybei fizinių bei moralinių kančių, paversti vergais, verčiami dirbti iki visiško jėgų išsekimo ir mirties. Ypač kentėjo politiniai kaliniai“, – savo prašymą atsisakyti „tarybinio“ prekės ženklo komentavo konservatorius.

REKLAMA
REKLAMA

K. Masiulis laiške atkreipė dėmesį, kad lietuviški gaminiai yra Lietuvos įvaizdžio dalis, jie formuoja bendrą nuomonę apie mūsų visuomenę ir valstybę.

„Tai mūsų visuomenės garbės klausimas. Sunku net įsivaizduoti, kad Vokietijoje kokia nors įmonė gamintų, tarkim, „Nacionalsocialistines dešreles“. Deja, skirtingai nei nacistinė, tarybinė istorija nėra palikta ramybei. Lietuvos nepriklausomybės nedraugai ieško įvairiausių pretekstų bei užuominų siekdami klastoti istoriją ir teigti, kad Lietuvos okupacijos nebuvo, tarybiniais metais šalis klestėjo, o nusikaltimai žmoniškumui tėra prasimanymas. „Tarybiniai“ gaminiai gali būti politikos įrankis, rodant, kad Lietuvos visuomenė su malonumu, džiaugsmu prisimena sovietinę praeitį ir gailisi dėl nepriklausomybės“, – sakė Seimo narys.

Komunistiniai režimai pasaulyje yra nužudę per 100 mln. žmonių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų