• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Garsią dainininkę Ireną Starošaitę bandęs išprievartauti vyras gali ramiau atsikvėpti. Jam negresia pavojus sėsti į teisiamųjų suolą, mat policijoje dokumentai jau sunaikinti.

REKLAMA
REKLAMA

I. Starošaitės viltis po daugybės metų surasti teisybę palaidojo Eriko Kaliačiaus vadovaujamo Vilniaus m. vyriausiojo policijos komisariato (VPK) pareigūnai.

REKLAMA

Dainininkė skandalingą istoriją paviešino prieš pat Seimo rinkimus, mat nuogąstavo, kad į ją prieš penkiolika metų pasikėsinęs ir išprievartauti bandęs vyras gali patekti į parlamentą. Neturėdama įrodymų ji neįvardijo prievartautojo pavardės.

VPK vadovo E. Kaliačiaus brolis Jonas Kaliačius taip pat buvo vienas pretendentų į Seimo narius.

REKLAMA
REKLAMA

Dokumentai sunaikinti

Skandalingą istoriją prieš rinkimus į Seimą paviešinusią dainininkę I. Starošaitę neseniai pasiekė laiškas iš VPK. Dainininkė informuojama, jog E. Kaliaučiaus vadovaujamas komisariatas neturi galimybės pateikti informacijos apie 1988 m. padarytus nusikaltimus, mat dokumentai jau sunaikinti.

Būtent tais metais dainininkę kėsinosi išprievartauti į Seimo narius savo kandidatūrą iškėlęs vilnietis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

E. Kaliačiaus pavaduotojo Sigito Mecelicos pasirašytame tekste netgi nurodoma, jog dokumentai sunaikinti 1993 m. birželio dienos įsakymu Nr. 445. Dėl šių priežasčių esą negalima konstatuoti fakto, jog I. Starošaitė kada nors pranešė apie užpuolimą bei bandymą išprievartauti.

Taip pat esą nėra įrodymų, kad užpuolikui atsisakyta iškelti baudžiamąją bylą.

I. Starošaitė: "Išvalyta ir užgesinta"

I. Starošaitė "Vakaro žinioms" teigė, jog kitokio atsakymo nesitikėjo. "Pirmiausia suėjo šio nusikaltimo senaties terminas. O antra, ar tik nebuvo viskas išvalyta ir užgesinta iškart po įvykio", - svarstė dainininkė.

REKLAMA

Nei sovietmečiu, nei dabar nesuradusi teisybės I. Starošaitė teigė nesigailinti, kad garsiai prabilo apie nemalonią istoriją. "Aš tik norėjau įspėti žmones, kad nebalsuotų už jį. Įrodyti savo tiesos Lietuvoje neįmanoma", - įsitikinusi I. Starošaitė.

Ji nepritaria minčiai, kad, papasakojusi visuomenei apie nutikusį prieš penkiolika metų įvykį, iki šiol nežinomam politikui neva padariusi reklamą. "Manau, protingi žmonės atkreipė dėmesį ir už jį niekada nebalsuos", - sakė dainininkė.

REKLAMA

Davė sutikimą

"Vakaro žinios" turi pagrindo įtarti, kad dokumentai Vilniaus miesto vyriausiajame policijos komisariate galėjo buvo sunaikinti po I. Starošaitės laiško, kuris visuomenėje sukėlė didelį atgarsį bei susidomėjimą.

Gavusios I. Starošaitės laišką, "Vakaro žinios" pabandė sužinoti, kas mėgino išprievartauti dainininkę. Redakcija oficialiu raštu kreipėsi į Vilniaus miesto policijos vadovą E. Kaliačių, kad šis leistų susipažinti su 1988 m. policijos archyvais, kuriuose užfiksuoti pranešimai apie nusikaltimus. Būtent šiais metais dainininkė sakė buvusi užpulta vyriškio.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Prašymas pateiktas birželio 6 d. - penktadienį. Tą pačią dieną buvo leista susipažinti su 1988 m. dokumentais. "Leisti", - raštu nurodė VPK vadovas E. Kaliačius.

Penktadienį popiet komisariato darbuotojos jau buvo bebaigiančios darbą, todėl "Vakaro žinių" žurnalistams buvo pasiūlyta ateiti pirmadienį.

Persigalvojo

Kanceliarijos vedėja Aldona Grigienė bei archyvarė Violeta Vaičekonienė atėjusiems žurnalistams siūlė į komisariatą užsukti kiek vėliau. Po kelių valandų jos jau aiškino, jog 1988 m. dokumentai, nors ir saugomi VPK, priklauso Ypatingajam archyvui, todėl esą susipažinti nebus galima.

REKLAMA

Tiesa, jos taip ir nesugebėjo paaiškinti, kodėl negalima. Kišo skaityti įvairiausius raštus, tačiau nė viename jų nebuvo parašyta, jog šie archyvai žiniasklaidai bei visuomenės atstovams neprieinami.

Per savaitgalį savo nuomonę pakeitė ir komisaras E. Kaliačius. Jis tvirtino, kad archyvų knygų storos, prireiks daug laiko, todėl jų žiūrėti net neverta. Tačiau paaiškinus, kad laiko turime sočiai, komisariato vadovas tvirtino galįs pasiūlyti kompromisą.

REKLAMA

Jis teigė, kad jo pavaldinės "Vakaro žinios" gali paruošti pažymą apie vieną ar kitą nusikaltimą ar juo kaltinamą asmenį. Savo siūlymą jis motyvavo tuo, esą nusikaltimą padarę asmenys galbūt nenori, kad kas nors apie juos žinotų.

Nusikaltėlius saugo įstatymai

"Vakaro žinių" žurnalistams nesutikus su E. Kaliačiaus siūlomu kompromisu, kabinete buvęs dar vienas vyriškis (sekretorė jį vėliau pristatė kaip E. Kaliačiaus pavaduotoją, kriminalinės policijos vyriausiąjį komisarą Juozą Kandzežauską) aiškino, kad nusikaltėlių pavardžių skelbti neleidžia įstatymai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

E. Kaliačiaus sekretorė Aušra Gecevičienė taip pat stojo ginti savo viršininko. Ji aiškino, kad žurnalistai neturi sąžinės, nes drįsta šantažuoti policijos vadovus.

VPK vadovas E. Kaliačius paprašė dar kartą parašyti oficialų prašymą ir įvardyti apie konkretų asmenį ar nusikaltimą dominančią informaciją. E. Kaliačiaus pavaldiniai pažymą parengti pažadėjo per 10 dienų. Rinkimai į Seimą jau būtų pasibaigę.

“VL Vakaro žinios”

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų