REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
30
Jūratė Juškaitė ir Birutė Sabatauskaitė (nuotr. Organizatorių)

Sekmadienį, vykstant renginiui „Visos šeimos svarbios“, nuo scenos į susirinkusius kreipėsi Žmogaus teisių centro vadovė Jūratė Juškaitė ir Lygių galimybių kontrolierė Birutė Sabatauskaitė. Šįkart jos kreipėsi ne kaip einančios šias pareigas moterys, bet kaip pora.

30

Sekmadienį, vykstant renginiui „Visos šeimos svarbios“, nuo scenos į susirinkusius kreipėsi Žmogaus teisių centro vadovė Jūratė Juškaitė ir Lygių galimybių kontrolierė Birutė Sabatauskaitė. Šįkart jos kreipėsi ne kaip einančios šias pareigas moterys, bet kaip pora.

REKLAMA

Moterys atviravo, kad kartu yra jau 9 metus.

„Birutė yra žmogus, dėl kurio palikau savo gyvenimą Niujorke“, – sakė J. Juškaitė.

„Kai Jūratė pasiūlė parsivežti 4 vaikus į mūsų 38 kvadratus, žinojau, kad susitvarkysime ir mes“, – apie asmeninį gyvenimą kalbėjo B. Sabatauskaitė.

Moterys sakė, kad iš 9-erių bendro gyvenimo metų, 6-erius iš jų laukia, kada bus išpildytas Lietuvos politikų duotas pažadas, kad šalyje bus įteisinta partnerystė.

REKLAMA
REKLAMA

Todėl abi kreipėsi į prezidentę, Seimo pirmininkę, Seimo nares ir narius, sakydamos: „Laikas partnerystei!”.

Keli šimtai žmonių Vilniuje susirinko pareikšti, kad visos šeimos svarbios

Per 300 žmonių sekmadienį Vilniuje, Katedros aikštėje, susirinko į organizacijos „Mamos už LGBTQ+ vaikus“ organizuotą renginį, skirtą šeimoms.

REKLAMA

Renginiu „Visos šeimos – svarbios“ paminėta Tarptautinė šeimos diena.

Pasak jo vedėjos aktorės Elžbietos Latėnaitės, norėta išreikšti palaikymą įvairioms šeimoms.

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen teigė, kad kiekvienas Lietuvos gyventojas turėtų turėti galimybę rintis, kokioje šeimoje gyventi, kaip gyventi.

„Pernelyg ilgai mūsų valstybė svarsto, ar visos šeimos yra vienodai svarbios“, – sakė ji.

Parlamento vadovė vylėsi, kad iki šios Seimo kadencijos pabaigos bus priimtas vienos lyties partnerystę įteisinantis įstatymas.

REKLAMA
REKLAMA

„Mes šiandien turime skolą žmonėms, kurie gyvena kartu, kurie yra įsipareigoję, kuri turi jausmų“, – tvirtino ji.

Premjerė Ingrida Šimonytė sakė, kad politikų bandymai nubrėžti, kas yra meilė, kas yra grožis, net teisingumas yra pasmerktas nesėkmei.

„Vis dėlto tikiuosi, kad gyvenimas žengia nenumaldomai į priekį, ir tie dalykai, kurie prieš kurį laiką atrodė neakivaizdūs, vėliau pasirodo akivaizdūs“, – teigė ji.

Vyriausybės vadovė priminė, kad dabar nebeįsivaizduojama, jog moterims, neįgaliesiems būtų sakoma: „Nelįskit į akis“.

Per renginį transliuotas ir prezidento Gitano Nausėdos vaizdo sveikinimas.

Jis sakė, kad stipri šeima kuria stiprią valstybę, ją privalu puoselėti, o sprendimų priėmėjai privalo veidu atsigręžti į šeimas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Šeimos gerovė – tai valstybės gerovė. Sprendimų priėmėjai privalo veidu atsigręžti į šeimas: gerbti šeimos vertybes, skatinti šeimų kūrimąsi, pasirinkimą turėti vaikų, padėti juos auginti, kurti draugiškas sąlygas visiems dirbantiems tėvams“, – kalbėjo prezidentas.

G. Nausėdos teigimu, „stipri šeima kuria stiprias bendruomenes, atsakingą ir veiklią pilietinę visuomenę“, „stipri šeima kuria stiprią valstybę“. Jis pabrėžė, kad nuo šeimos gerovės priklauso ir valstybės gerovė.

Renginį „Visos šeimos – svarbios“ organizuojančios asociacijos „Mamos už LGBTQ+ vaikus“ viena iš įkūrėjų Rasa Račienė teigė, kad surengti tokią šventę paskatino noras atkreipti dėmesį į LGBTQ+ žmones bei jų gyvenimus, kai nevyksta „Pride“ mėnuo ir tam skirti renginiai.

Tuo pačiu metu Kauno rajone Lietuvos šeimų sąjūdis surengė „Šeimų maršą“ už tradicinę šeimą.

Seime šiuo metu rengiamas naujas Partnerystės įstatymo projektas, siekiant Lietuvoje įteisinti tiek skirtingų, tiek tos pačios lyties asmenų partnerystę. Pernai toks projektas atmestas.

Kodėl jiems leido rinktis, o maršistams ne? Aš nei už spalvotuosius, nei už žaliuosius, nei už dar kažkokius, bet kyla klausimas - kur ta lygybė?Jei homoseksualai ( staipsnis tame pačiame portale) jau reklamuoja santykius ir gyvenimo kūrimą trise, tai kodėl į partnerystės įstatymą, skubos tvarka, neįtraukus daugpatystės ir daugvyrystės. Juk kiekvienam savo, o gal aš noriu ir pajėgsiu turėti oficialius trys vyrus ?
Dolbintūsi sau ramiai samatykais ir chrien su jais, bet ne, reikia dar būtinai tą išviešint, paradai, demonstracijos, teisių kažkokių ieškojimas. Dolbinkitės, kas jums draudžia? Kokios gali būt teisės, jei visa tai prieštarauja žmogaus prigimčiai? Lygybių moterys reikalauja (kai joms tai patogu). Norit lygybių? Tada gal sažiningai - normatyvai visur, sportas, armija ir t.t., vienodi? Kaip jums tai? Nepatempsit? Tada kokios lygybės? Būkit savim, būk žmogum, o jau teisės kiekvienam pagal prigimtį tegul palieka.
Dvi mužikės – pora
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų