Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
30
Ingrida Šimonytė (BNS foto/ Ž. Gedvilos nuotr.)

Sekmadienį popiet Vilniaus Katedros aikštėje vyksta renginys „Visos šeimos svarbios“. Jo tikslas atkreipti dėmesį, kad Lietuvoje yra įvairių šeimų ir pabrėžti, kad visos šeimos, taip pat ir LGBTQ+ yra svarbios. Gyvai į susirinkusius kreipėsi premjerė Ingrida Šimonytė ir Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė – Nielsen.

30

Sekmadienį popiet Vilniaus Katedros aikštėje vyksta renginys „Visos šeimos svarbios“. Jo tikslas atkreipti dėmesį, kad Lietuvoje yra įvairių šeimų ir pabrėžti, kad visos šeimos, taip pat ir LGBTQ+ yra svarbios. Gyvai į susirinkusius kreipėsi premjerė Ingrida Šimonytė ir Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė – Nielsen.

REKLAMA

Renginį pradėjo jo vėdėja Elžbieta Latėnaitė dėkodama visoms šeimoms, taip pat ir LGBT šeimoms. Po to kelias dainas atliko Dominykas Vaitiekūnas.

Po to turėjo būti parodytas prezidento Gitano Nausėdos video sveikinimas, bet jo nebuvo, veikiausiai dėl techninių nesklandumų, tai prajuokino publiką.

REKLAMA

Tada į susirinkusius gyvai kreipėsi Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė – Nielsen.

„Mūsų valstybė per ilgai, dvejoja, svarsto, ar visos šeimos yra svarbios“, – sakė ji.

Seimo pirmininkė svarstė, kodėl pritrūkstama drąsos pripažinti, kad vienas kitą mylintys žmonės, įsipareigoję vienas kitam, yra šeima ir ragino statyti vakarietišką valstybę, kurioje visos šeimos yra svarbios.

V. Čmilytė - Nielsen tikisi, kad iki šios Seimo kadencijos pabaigos bus priimtas įstatymas, įteisinantis vienos lyties partnerystę.

„Mes šiandien turime skolą žmonėms, kurie gyvena kartu, kurie yra įsipareigoję“, – tvirtino ji.

Premjerė Ingrida Šimonytė taip pat į susirinkusius kreipėsi gyvai.

„Kaip sunku neaukštai ir ne tokiai gražiai“, – kalbėjo premjerė taisydama mikrofoną, publika į tai reagavo juoku.

Ji sakė, kad jai iš tiesų nemalonu, kad iki šiol nepavyko teisiškai apibrėžti, kad šeima yra ir LGBT šeimos.

REKLAMA
REKLAMA

„Puikiai supranti, kad šalyje, kur tiek parlamento vadovė, tiek vyriausybės vadovė palaiko sprendimus dėl partnerystės įteisinimo, vis dėl to, tų sprendimų nepavyksta priimti, vadinasi kažko dar esu nepadariusi, kažko turbūt esame nepadarę ir mes visi“, – dėstė premjerė.

Premjerė sakė, kad ne viena visuomenės grupė susidūrė su panašiais iššūkiais, kai buvo aiškinama „jūs gyvenkite sau, bet nelįskite į akis“.

„Kažkada nelįskit į akis sakė moterims, kažkada nelįskite į akis sakė neįgaliesiems“ – kalbėjo I. Šimonytė.

Tada ji pabrėžė, kad labai svarbu, kad žmonės kovotų už savo teisę būti matomiems, girdimiems ir lygiomis teisėmis pripažintais, nes tai yra vienintelis kelias pasiekti pokyčius visuomenėje ir jų nuomonėje.

„Manau, mes turime būti kantrūs, dirbti visi kartu, aiškinti tiems, kuriems galime paaiškinti ir anksčiau ar vėliau reikiami sprendimai bus priimti“, – dėstė I. Šimonytė.

„Vis dėlto tikiuosi, kad gyvenimas žengia nenumaldomai į priekį, ir tie dalykai, kurie prieš kurį laiką atrodė neakivaizdūs, vėliau pasirodo akivaizdūs“, – teigė ji.

REKLAMA
REKLAMA

Po to pavyko išspręsti techninius nesklandumus ir po to buvo parodytas prezidento Gitano Nausėdos sveikinimas susirinkusiems. Jis sakė, kad stipri šeima kuria stiprią valstybę, ją privalu puoselėti, o sprendimų priėmėjai privalo veidu atsigręžti į šeimas.

„Šeimos gerovė – tai valstybės gerovė. Sprendimų priėmėjai privalo veidu atsigręžti į šeimas: gerbti šeimos vertybes, skatinti šeimų kūrimąsi, pasirinkimą turėti vaikų, padėti juos auginti, kurti draugiškas sąlygas visiems dirbantiems tėvams“, – kalbėjo prezidentas.

G. Nausėdos teigimu, „stipri šeima kuria stiprias bendruomenes, atsakingą ir veiklią pilietinę visuomenę“, „stipri šeima kuria stiprią valstybę“. Jis pabrėžė, kad nuo šeimos gerovės priklauso ir valstybės gerovė.

Renginį „Visos šeimos – svarbios“ organizuojančios asociacijos „Mamos už LGBTQ+ vaikus“ viena iš įkūrėjų Rasa Račienė teigė, kad surengti tokią šventę paskatino noras atkreipti dėmesį į LGBTQ+ žmones bei jų gyvenimus, kai nevyksta „Pride“ mėnuo ir tam skirti renginiai.

REKLAMA
REKLAMA

Tuo pačiu metu Kauno rajone Lietuvos šeimų sąjūdis surengė „Šeimų maršą“ už tradicinę šeimą.

Seime šiuo metu rengiamas naujas Partnerystės įstatymo projektas, siekiant Lietuvoje įteisinti tiek skirtingų, tiek tos pačios lyties asmenų partnerystę. Pernai toks projektas atmestas.

Per 300 žmonių susirinko į organizacijos „Mamos už LGBTQ+ vaikus“ renginį.

Šitą valdžia nieko gero nenuveikė Lietuvos labui atnešė tik vienus nuostolius, apsimetinėjo kad rūpinasi pasaulio lyginimu, bei parodė kad visiškai spjauna ant Lietuvos zmoniu, na išskyrus sikniniu mažumos reikalus, greičiau nauji balsavimai dingsit iš eterio visam laikui.
Keli simtai sokdina likusius... o Ingrida apskritai gali eit n
Padarytum jei kilpa uzsimautum
Padarytum jei kilpa uzsimautum
Issigimes boba vyras
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų