Į NBA taurės finalą nepavyko žengti Jono Valančiūno atstovaujamai Naujojo Orleano „Pelicans” komandai, kuri pusfinalyje net 89:133 (30:29, 24:38, 17:43, 18:23) buvo sutrypta Los Andželo „Lakers” klubo krepšininkų.

J. Valančiūnas per 23 minutes surinko 9 taškus (2/5 dvit., 1/4 trit., 2/2 baud.), atkovojo 3 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir blokavo 3 varžovo metimus.

Pirmasis kėlinys nieko blogo „Pelicans” nežadėjo, bet bėdos jau prasidėjo antrajame. Los Andželo klubas vienu metu laimėjo atkarpą 17:6 ir atitrūko iki 50:39.

Po dviejų kėlinių „Lakers” pirmavo 64:57, tačiau trečiajame  „Pelicans” situacija tik blogėjo. Jie visiškai sustojo, o varžovai ėmė dar labiau dominuoti.

Po atkarpos 20:6 L. Jameso vedama komanda dar labiau ėmė triuškinti „Pelicans”, o galiau JV komanda visiškai palūžo ir jau tiesiog nieko nesugebėjo pasatyti prieš dominavusius varžovus.

Nugalėtojams L. Jamesas įmetė 30 taškų, atkovojo 5 kamuolius ir atliko 8 rezultatyvius perdavimus.

„Pelicans” gretose rezultatyviausias buvo Trey'us Murphy, įmetęs 14 taškų.

Turnyro finale „Lakers“ susitiks su Indianos „Pacers“. Abi finalo dalyvės savo kišenes jau pasipildė 200 tūkst. JAV dolerių, o pergalė finale sumą padidintų iki 500 tūkstančių.

„Lakers“: LeBronas Jamesas 30 (5 atk. kam., 8 rez. perd.), Austinas Reavesas 17 (5 atk. kam., 7 rez. perd.), Anthony Davisas 16 (15 atk. kam.), Taureanas Prince'as 15, D'Angelo Russellas 14, Rui Hachimura 12, Cameronas Reddishas 9 (5 atk. kam.).

„Pelicans“: Trey'us Murphy 14, Zionas Williamsonas 13, Herbertas Jonesas 10 (7 atk. kam.), C.J. McCollumas, Brandonas Ingramas (7 rez. perd.) ir Jonas Valančiūnas (3 blok.) po 9, Jose Alvarado 8.