• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

JAV Teisingumo departamentas ir kitos teisėsaugos tarnybos aktyviai ieško šalyje pagrindinio įtariamojo EBSW koncerno byloje Gintaro Petriko, kurį Lietuva nori susigrąžinti ir teisti namuose.

REKLAMA
REKLAMA

Tai BNS pranešė JAV ambasados Vilniuje atstovas ryšiams su visuomene Randolphas Flay'us (Rendolfas Flėjus), paneigęs ankstesnius Lietuvos žiniasklaidos pranešimus, esą G.Petrikas yra Amerikoje saugomas pagal svarbių liudytojų apsaugos programą.

REKLAMA

Pasak jo, Lietuvos prašymas išduoti finansinėmis machinacijomis ir lėšų pasisavinimu kaltinamą G.Petriką nėra atmestas ir, kai bus surastas ir sulaikytas, jis stos prieš JAV teismą, svarstysiantį ekstradicijos prašymą. Kai teismas nuspręs jį išduoti, G.Petrikas bus perduotas Lietuvos teisėsaugos žinion ir išgabentas į Lietuvą.

REKLAMA
REKLAMA

Anot R.Flay'aus, yra tikrai žinoma, kad G.Petrikas buvo Jungtinėse Valstijose ir yra pagrindo manyti, kad jis ten tebėra.

"Nors Amerikoje nėra išvykimo kontrolės punktų, kurie leistų užtikrintai pasakyti, kad kažkas tikrai yra Jungtinės Valstijose, Amerikos ir Lietuvos teisėsauga mano, kad G.Petrikas dabar yra kažkur JAV", - BNS sakė ambasados atstovas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kad nebūtų pakenkta paieškoms, kol kas neatskleidžiama, kur ir kaip yra ieškoma G.Petriko, bet, pasak R.Flay'aus, teisėsaugos pareigūnai rinko ir teberenka visą informaciją apie galimą G.Petriko gyvenamąją vietą.

"JAV ir Lietuvos teisėsauga toliau glaudžiai bendradarbiauja, tirdamos keletą nuorodų, kurios, mes tikimės, galiausiai padės susekti G.Petriką", - sakė ambasados atstovas.

REKLAMA

Pasak jo, G.Petrikas gavo 10 metų galiojančią JAV vizą 1995-aisiais, likus dvejiems metams iki pateikiant Lietuvoje jam kriminalinius kaltinimus. Neatmetama galimybė, kad, siekdamas pasislėpti, jis įvažiavo į šalį su padirbtais dokumentais.

"Bet kuriuo atveju, dabar G.Petrikas, jei jis yra Amerikoje, jis čia yra nelegaliai", - sakė R.Flay'us.

REKLAMA

Pasak jo, ieškant G.Petriko, JAV Teisingumo departamentas ir Lietuvos generalinė prokuratūra glaudžiai bendradarbiauja, prokuratūra ir Lietuvos Kriminalinės policijos biuras teikia amerikiečiams visą turimą informaciją, kuri padėtų susekti ieškomąjį.

Remiantis Lietuvos ir JAV teisinio bendradarbiavimo sutartimi, amerikiečiai teiks paramą Lietuvos teisėsaugai ir po to, kai G.Petrikas bus surastas ir sugrąžintas į tėvynę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

JAV diplomatas pabrėžė, kad, be Teisingumo departamento, G.Petriko aktyviai ieško dar keletas Amerikos teisėsaugos tarnybų. Jį suradus, ieškomasis bus išduotas Lietuvai, laikantis abiejų šalių ekstradicijos sutartyje numatytų terminų.

Apie galimybes sugrąžinti G.Petriką į Lietuvą penktadienį kalbėjosi ir prezidento Rolando Pakso patarėjas užsienio politikos klausimais Alvydas Medalinskas su JAV laikinuoju reikalų patikėtiniu Lietuvoje Williamu F.Davnie'u (Viljamu Davniu).

REKLAMA

A.Medalinskas perdavė prezidento anksčiau išsakytą Lietuvos pageidavimą teisti G.Petriką tėvynėje, o JAV diplomatas patikino, kad amerikiečiai pasirengę toliau bendradarbiauti siekiant jo sugrąžinimo į Lietuvą.

Finansinėmis machinacijomis įtariamas bankrutavusio EBSW koncerno vadovas Gintaras Petrikas dingo iš Lietuvos 1997 metais. Jis yra vienas pagrindinių įtariamųjų byloje dėl milijoninių svetimų lėšų pasisavinimo ir iššvaistymo.

REKLAMA

Kauno apygardos teisme trečiadienį baigta nagrinėti lėšų iššvaistymu kaltintų EBSW priklausiusios bankrutavusios investicinės bendrovės "Kauno holdingo kompanija" vadovų byla, kurioje tik vienas iš bendrovės vadovų sulaukė realios laisvės atėmimo bausmės.

Nuosprendis dar gali būti apskųstas aukštesnės instancijos teismui.

Svetimo turto iššvaistymu bei neteisėtos įmonės veiklos vykdymu buvo apkaltinti buvęs koncerno EBSW viceprezidentas ir bendrovės "Kauno holdingo kompanija" (KHK) stebėtojų tarybos pirmininkas Algirdas Pašukevičius, KHK vadovai Valdas Krasnickas ir Jolanta Barysienė bei bendrovės stebėtojų tarybos nariai Nijolė Končienė ir Kęstutis Armaitis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Apie penkerius metus teisme nagrinėtoje baudžiamojoje byloje šie asmenys kaltinti nuo 1993 iki 1995 metų pasisavinę ir iššvaistę daugiau nei 80 mln. litų, kuriuos skolinosi iš gyventojų už palūkanas.

Be to, minėtieji asmenys buvo kaltinami per EBSW koncerno vadovų G.Petriko, A.Pašukevičiaus ir kitų asmenų 1992 metais įsteigtą bendrovę KHK vykdę neteisėtą kreditavimo veiklą.

REKLAMA

Suėjus senaties terminui, pastarieji kaltinimai visiems teisiamiesiems buvo panaikinti.Nuo Lietuvos teisėsaugos besislapstančiam buvusiam EBSW vadovui G.Petrikui kaltinimai šioje byloje pateikti nebuvo.

Nuo 1992 iki 1995 metų KHK iš šalies gyventojų surinko 344 mln. 347 tūkst. litų. Per tą laiką indėlininkams buvo grąžinta 262 mln. 861 tūkst. litų ir sumokėta daugiau kaip 54 mln. litų palūkanų.

Iš gyventojų surinktos lėšos būdavo perskolinamos kitoms EBSW koncerno bendrovėms.

Kaip BNS teigė KHK likvidacinės komisijos pirmininko įgaliotas atstovas teisme Michailas Rokickis, investicinei bendrovei savo santaupas patikėjo 15,6 tūkst. žmonių.

BNS

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų