REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
669
Koronavirusas plinta (nuotr. SCANPIX)

Jungtinėse Valstijoje ketvirtadienį užfiksuota daugiausiai pasaulyje koronaviruso SARS-CoV-2 sukeltos ūminės kvėpavimo takų ligos atvejų, skelbia „The New York Times“.

669

Jungtinėse Valstijoje ketvirtadienį užfiksuota daugiausiai pasaulyje koronaviruso SARS-CoV-2 sukeltos ūminės kvėpavimo takų ligos atvejų, skelbia „The New York Times“.

REKLAMA

Pasak leidinio, iš viso liga COVID-19 iki šiol užsikrėtė 81 321 amerikietis. 330 mln. gyventojų turinti valstybė sergančiųjų skaičiumi aplenkė Kiniją ir Italiją.

Kaip pranešė naujienų agentūra AFP, Italijoje ketvirtadienį buvo 80 539 užsikrėtimo atvejai, o Kinijoje – 81 285.

Anksčiau buvo skelbiama, kad kovo 26-ąją Italijoje mirė 662 žmonės. Tačiau vėliau paaiškėjo, kad ataskaitoje įsivėlė korektūros klaida.

JAV prezidentas Donaldas Trumpas dar vasario pabaigoje nesureikšmino nuogąstavimų, kad naujasis koronavirusas gali išplisti jo šalyje, ir pareiškė, kad Amerikoje „padėtis labai gerai kontroliuojama“. 

REKLAMA
REKLAMA

Tiesa, šią retoriką D. Trumpas vėliau kiek pakeitė ir pradėjo skirti daugiau dėmesio apsaugai nuo koronaviruso.

Europoje mirties nuo COVID-19 atvejų skaičius perkopė 15 tūkstančių

Europoje nustatytų mirties nuo koronavirusinės infekcijos atvejų skaičius perkopė 15 tūkst., rodo iki ketvirtadienio vakaro naujienų agentūros AFP gauti duomenys.

REKLAMA

Visoje Europoje pranešta apie 15,5 tūkst. mirties nuo koronaviruso atvejų. Daugiausia jų – Italijoje (8 165) ir Ispanijoje (4 089). Prancūzijoje virusas pareikalavo 1 331 gyvybės.

Senajame žemyne bendras patvirtintų susirgimo COVID-19 atvejų skaičius šiuo metu yra 268 191. Europa šiuo metu yra labiausiai nuo gruodį Kinijoje atsiradusio koronaviruso nukentėjęs žemynas.

Manoma, kad realus užsikrėtusiųjų skaičius yra gerokai didesnis, nes daugelis šalių tyrimus dėl koronaviruso atlieka tik sunkiai sergantiems asmenims arba žmonėms, kuriems būtina hospitalizacija. 

REKLAMA
REKLAMA

JK per parą pirmąkart užfiksavo daugiau kaip 100 mirčių nuo koronaviruso

Jungtinė Karalystė ketvirtadienį pirmą kartą užfiksavo daugiau nei 100 mirčių nuo koronaviruso per parą: mirė 115 žmonių, kurių COVID-19 testas buvo teigiamas.

Trečiadienį JK skelbė apie 463 mirtis nuo koronaviruso, o diena vėliau jų jau buvo 578, savo tinklalapyje skelbia vyriausybė.

Šveicarija ketvirtadienį prisijungė prie nedidelės grupės šalių, kuriose oficialiai užregistruota daugiau nei 10 tūkst. COVID-19 atvejų, ir jau planuoja pradėti kontroliuoti gyventojų susibūrimus, pasinaudodama mobiliųjų telefonų duomenimis.

Šveicarijoje koronaviruso atvejų skaičius perkopė 10 000

Šveicarijos sveikatos apsaugos ministerija pranešė, kad šioje Alpių valstybėje koronavirusu yra užsikrėtęs 10 661 žmogus – beveik 1 000 daugiau nei diena anksčiau. Mirė jau 161 asmuo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šveicarija, kuri yra tarp daugiausiai testų dėl COVID-19 vienam šalies gyventojų atliekančių šalių, yra jau penkta Europos valstybė, perkopusi 10 tūkst. oficialiai užregistruotų koronaviruso atvejų ribą.

Ji atsilieka tik nuo kaimyninių Italijos, Vokietijos, Prancūzijos bei Ispanijos. Visose šiose valstybėse gyventojų skaičius yra gerokai didesnis.

Kituose žemynuose daugiau nei 10 tūkst. atvejų yra užregistruota Kinijoje, Irane ir Jungtinėse Valstijose, skelbiama Pasaulio sveikatos organizcijos (PSO) ataskaitoje apie pasaulinės pandemijos padėtį.

Daugiausiai užsikrėtusiųjų yra itališkai kalbančiame pietiniame Tičino regione, besiribojančiame su labiausiai nuo viruso nukentėjusia šiaurine Italija. Tičine, labiausiai iš 26-ių koronaviruso paveiktame kantone, 100 tūkst. žmonių tenka 393 atvejai. 

REKLAMA

Maždaug du penktadaliai mirties nuo koronaviruso atvejų taip pat užregistruota Tičine.

Pirmasis naujojo koronaviruso atvejis Šveicarijoje buvo užregistruotas vasario 24 dieną. 

Nuo vasario dėl COVID-19 buvo atlikta „91 400 testų, iš kurių 14 proc. rezultatas buvo teigiamas“, nurodė Federalinė visuomenės sveikatos apsaugos tarnyba.

Užsikrėtusiųjų grupės asmenų amžius siekia nuo mažiau nei vienerių iki 102 metų, vidutinis – 52 metai. Užsikrėtusių vyrų ir moterų yra maždaug po lygiai.

Apribojimus švelninti dar per anksti

Šveicarijos vyriausybė nurodė uždaryti mokyklas, laisvalaikio praleidimo ir pramogų vietas, įskaitant restoranus, barus ir ne maisto produktų parduotuves.

REKLAMA

Praėjusį penktadienį vyriausybė dar labiau sugriežtino apribojimus, uždraudė daugiau nei penkių asmenų susibūrimus, nurodė laikytis mažiausiai 2 metrų atstumo nuo kitų žmonių. Už pastarojo apribojimo nesilaikymą numatyta bauda.

„Šiuo metu kalbėti apie (apribojimų) švelninimą tikrai per anksti“, – per spaudos konferenciją Berne sakė sveikatos apsaugos ministerijos pareigūnas Danielis Kochas, vadovaujantis Šveicarijos atsakui į COVID-19 pandemiją.

„Pirmiausia privalome turėti įrodymą, kad pasiekėme šios epidemijos piką, tačiau, deja, taip nėra“, – kalbėjo jis.

Visuomenės nepasitenkinimą sukėlė šią savaitę paskelbtas pranešimas, kad valstybinė telekomunikacijų bendrovė „Swisscom“ pateiks valdžios pareigūnams daugiau mobiliųjų telefonų duomenų, siekiant kontroliuoti, ar žmonės laikosi nurodymo vengti susibūrimų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tačiau D. Kochas paaiškino, kad tai nebus žmonių judėjimo kontrolė realiu metu, o tik „retrospektyvinė analizė“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų