REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Už elektroninę žavlgyba atsakinga JAV Nacionalinio saugumo agentūra (NSA) kiekvieną parą gauna duomenų apie 5 milijardus skambučių iš mobiliųjų telefonų visame pasaulyje ir lengvai gali nustatyti jų savininkų buvimo vietą.

REKLAMA
REKLAMA

Apie tai, remdamasis nauja buvusio NSA analitiko Edwardo Snowdeno spaudai perduotų slaptų dokumentų porcija, pranešė JAV dienraštis „The Washington Post“. Pasak leidinio, naujuose dokumentuose esančią informaciją patvirtino ir neįvardyti JAV specialiųjų tarnybų atstovai.

REKLAMA

Jų teigimu, iš šimtų milijonų mobiliųjų telefonų įvairiose pasaulio šalyse NSA kasdien surenkami duomenys apie skambučius leidžia apskaičiuoti įtariamų teroristų judėjimą, o taip pat išsiaiškinti naujus ir senus jų kontaktus. Pasak specialiųjų tarnybų atstovų, bendravusių su „The Washington Post“, surinktai informacijai apdoroti NSA naudoja kelias specializuotas programas, viena iš kurių pavadinta CO-TRAVELER.

„The Washington Post“ teigimu, informacijos apie mobiliųjų telefonų buvimo vietą rinkimas pagal savo intensyvumą, apimtis ir potencialų poveikį asmenų privatumui pranoksta visas kitas slaptąsias NSA elektroninės žvalgybos programas, apie kurias pasaulio visuomenė sužinojo per praėjusį pusmetį iš E. Snowdeno paskelbtų dokumentų.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak dienraščio, „NSA ekspertai gali aptikti mobiliuosius telefonus bet kuriame pasaulio taške, sekti jų judėjimą ir išsiaiškinti slaptus šiuos telefonus naudojančių žmonių ryšius“. Kokiu būdu NSA renka šią informaciją, dienraštis neatskleidžia. Gali būti, kad tam naudojamos ne tik antžeminio, bet ir kosminio sekimo priemonės: NSA disponuoja pačia didžiausia ir techniškai pažangiausia kosminės žvalgybos palydovų grupuote.

NSA vadovybė mano, kad E. Snowdenas iš viso žurnalistams yra perdavęs iki 200 000 slaptų ir itin slaptų dokumentų, kurie dalimis pateikiami visuomenei. Tvirtinama, kad šių dokumentų skelbimas vykdomas taip, kad NSA ir JAV nacionaliniam saugumui būtų padaryta kuo didesnė žala.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų