REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vilniaus rajono gyventoja Gabrielė J. kreipėsi į teismą su ieškiniu, kuriuo prašo priteisti iš tėvo išlaikymą po 300 eurų kas mėnesį. Išlaikymo laikotarpis pradžia įvardyta nuo 2020 m. rugsėjo 1-osios.

Vilniaus rajono gyventoja Gabrielė J. kreipėsi į teismą su ieškiniu, kuriuo prašo priteisti iš tėvo išlaikymą po 300 eurų kas mėnesį. Išlaikymo laikotarpis pradžia įvardyta nuo 2020 m. rugsėjo 1-osios.

REKLAMA

Todėl priduriama, kad šiuo metu tėvas dukrai jau yra įsiskolinęs 3 tūkst. eurų. Šią bylą išnagrinėjo Vilniaus regiono apylinkės teismas.

Gyvena su mama

Ieškinyje nurodyta, kad mergina jau yra pilnametė, gyvena kartu su mama. Gabrielė J. paaiškino, kad jai reikalinga parama, išlaikymas, kadangi sulaukusi 18 metų tęsė mokslus gimnazijoje, o po mokyklos baigimo įstojo studijuoti į kolegiją, dieninį skyrių.

Mergina nurodė, kad ji niekur nedirba, savų pajamų ar turto neturi. Studijų grafikas yra pakankami įtemptas, todėl studijų ir darbo suderinti galimybių nėra. Iki kol sukako 18 metų, iš atsakovo gaudavo išlaikymą pagal kito teismo sprendimą dėl tėvų santuokos nutraukimo.

REKLAMA
REKLAMA

Šiuo sprendimu jai buvo priteistas išlaikymas kas mėnesį. Jai tapus pilnamete, išlaikymo išieškojimas pasibaigė. Mergina pažymėjo, jog tėvas su ja visiškai nebendrauja, negali su juo susisiekti, todėl asmeniškai su juo susitarti dėl išlaikymo nėra galimybių.

REKLAMA

Taip pat, prieš kreipiantis į teismą, atsakovui siūlymą dėl išlaikymo mokėjimo tarpusavio sutarimo būdu siuntė advokatas, taip pat kreipėsi dėl privalomosios mediacijos. Į jokį kreipimąsi tėvas nereagavo arba neatsiėmė jam siunčiamų pranešimų.

Mergina pažymėjo, jog ieškovei padeda tik mama, pagal išgales teikia išlaikymą – perka maistą, rūbus, padengia kitas išlaidas (sveikatai, higienai, mokslui, laisvalaikiui, ryšio priemonėms, išlaiko būstą ir t.t.).

Būtent mama apmokėjo pirmąjį mokestį už jos studijas. Studijų kaina metams sudaro 2 680 eurų. Paaiškino, kad jos išlaikymui reikalingą sumą per mėnesį sudaro šios išlaidos: išlaidos maistui (namie ir kolegijoje ar mieste) – 300 eurų, išlaidos rūbams, avalynei – 75 eurai, mokslo ir profesinio pasirengimo priemonės – 25 eurai, išlaidos sveikatai, kosmetikai, higienai – 60 eurų, transporto išlaidos – 20 eurų, mobilus telefonas ir paslaugos – 30 eurų, laisvalaikis, poilsis – 30 eurų, kitos nenumatytos išlaidos – 20 eurų.

REKLAMA
REKLAMA

Viso susidaro ne mažiau 560 eurų per mėnesį, neįtraukiant tokių išlaidų, kaip, pvz. gyvenamojo būsto išlaikymo išlaidos, kurias pilnai dengia mama.

Merginos nuomone, atsakovas turėtų prisidėti ir prie išlaidų mokslui. Studijų kaina, padalijus metinį studijų mokestį iš 12 mėnesių, sudaro 220 eurų. Taigi atsižvelgiant į atsakovo bei ieškovės mamos turtinę padėtį, atsakovas turėtų mokėti po 300 eurų išlaikymą per mėnesį.

Tėvo atsakymas

Merginos tėvas atsiliepime nurodė, kad dukra, besimokydama gimnazijoje, turėjo subjektinę teisę į pilnamečio vaiko išlaikymą. Akivaizdu, jog ieškovė dėl pasiruošimo baigiamiesiems egzaminams, dėl papildomų nepatogumų, esant pandemijai (COVID-19) neturėjo realios galimybės gauti draudžiamąsias pajamas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tačiau, jam nėra suprantama, dėl kokių priežasčių ji dėl išlaikymo nesikreipė į jį patį. Vyras pažymėjo, kad bendravo su dukra.

Jo nuomone, dukros prašymas priteisti iš atsakovo išlaikymą už laikotarpį nuo pilnametystės iki teismo proceso yra pagrįstas noru praturtėti tėvo sąskaita, o ne iš blogos materialinės padėties.

Jis nurodė, kad augina nepilnametę dukrą. Šeimoje auga dar vienas nepilnametis, kuris yra jo dabartinės žmonos sūnus. Abiem vaikams per mėnesį išlaikymui atsakovas privalo skirti apie 500 eurų.

Vyras nurodė, kad jo turtas, įskaitant transporto priemones – 7 846 eurų. Atsakovas žemės sklype ūkininkauja: augina žąsis, antis, kalakutus, ožkas. Vyras gyvena savo tėvų name. Tėvai yra senyvo amžiaus.

REKLAMA

Todėl jis teikia paramą ir tėvų išlaikymui. Todėl jis neturi fizinės galimybės teikti dukrai išlaikymą po 250 eurų per mėnesį. Jeigu teismas nuspręstų, kad atsakovas įsiskolino ieškovei už laikotarpį, kol ji mokėsi baigiamojoje gimnazijos klasėje, jis turėtų būti po 50 eurų per mėnesį.

Tėvas nurodė, kad dukros laisvalaikio išlaidoms patenkinti kiekvieną mėnesį esą būtini 30 eurų. Tačiau jis neabejoja, kad ši poilsiui skirianti daug didesnę sumą, nes keliavo į Austriją, Ispaniją ir pan.

Teismo verdiktas

Teismas Gabrielės J. ieškinį nusprendė tenkinti iš dalies. Nuspręsta priteisti jai iš tėvo išlaikymą po 265 eurus kas mėnesį mokamomis periodinėmis išmokomis nuo 2021 m. rugsėjo 1 d. iki studijų aukštojoje mokykloje pabaigos, bet ne ilgiau, nei sulauks 24 metų amžiaus.

REKLAMA

Taip pat nuspręsta priteisti iš atsakovo dukros naudai 2 534 eurus išlaikymo įsiskolinimą. Dar vyras turės pakloti net 1 785 eurus dėl bylinėjimosi išlaidų. Sprendimo dalį dėl išlaikymo periodinėmis išmokomis priteisimo nutarta vykdyti skubiai.

Sprendimas per 30 dienų nuo jo priėmimo dienos gali būti skundžiamas apeliaciniu skundu Vilniaus apygardos teismui, skundą paduodant per Vilniaus regiono apylinkės teismo Vilniaus rajono rūmus.

ir taip aisku, kad mamele is pavydo uzsiundino savo vaika ant buvusio vyro... barakuda augina kita barakuda... fui... slykscios islaikytines
O ji AR IŠLAIKYS tėvą, kai jis bus senas ar taps neįgalus ? O motina, jei susirgtų ar darbo netektų : ką reketuos ta tinginė ?!
Ne vaikas, o pasaulio pabaiga !
Geriau vaikų neturėti.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų