15
Rungtynių akimirka (nuotr. SCANPIX)

Katare savo kelią čempionų titulo link pradėjo dar viena lyderė – Vokietija. Pirmąsias su Japonija žaidusi Vokietijos rinktine po sunkios kovos nusileido priešininkams 1:2.

15

Pirmajame kėlinyje dominavo Vokietijos futbolininkai, kurie kamuolį valdė 80 proc. kėlinio laiko. Vos prasidėjus rungtynėms Japonijos rinktinė pasiuntė kamuolį į priešininkų vartus, tačiau buvo užfiksuota nuošalė. Tuomet sekė daug neišnaudotų Vokietijos futbolo šansų. Tačiau kiek vėliau šiems pavyko realizuoti teisėjo skirtą 11 m. baudinį, kurį realizavo Ilkay`us Gundoganas. Tiksint paskutinei minutei vokiečiams pavyksta nusiųsti kamuolį tiesiai į vartus, tačiau pasinaudoję VAR peržiūra teisėjai skelbia nuošalę ir komandos eina į ilgąją pertrauką.

Antrasis kėlinys startavo keitimu Japonijos rinktinėje. Pastarieji pradeda stiprinti savo puolimą, bet ilgą laiką jiems nepavyksta prasibrauti pro vokiečių vidurio gynėjus. Tačiau savo šansų neišnaudoja ir Vokietijos futbolininkai, kurie smūgiuoja tiesiai į virpstą. Antro kėlinio pabaiga – košmaras Vokiečiams. 75-ąją minutę Ritsu Doanas išlygina rezultatą. Vos praėjus 8 min. Takuma Asano išveda Japonijos rinktinę į priekį. Per likusį laiką Vokiečiai bandė sukurti išsigelbėjimo planą, tačiau stebuklo įvykdyti nepavyko ir pergale džiaugėsi japonai.

2014 m. pasaulio čempionai siekia reabilituotis po 2018 m. patirto fiasko, kai vokiečiams pirmenybės baigėsi jau po grupių etapo. Iš esmės atsinaujinusiai rinktinei vadovauja naujas treneris Hansas-Dieteris Flickas, kuris pakeitė ilgametį Vokietijos strategą Joachimą Lową.

Vokietija ir Japonija pasaulio čempionate susikovė pirmą kartą. Vokiečiai per ankstesnius du susitikimus su japonais iškovojo vieną pergalę (3:0, 2004 m.) ir sykį sužaidė lygiosiomis (2:2, 2006 m.). Visi 7 įvarčiai šių komandų susitikime buvo pelnyti antruose kėliniuose.

Vokietijos rinktinė pasaulio čempionatą laimėjo keturis kartus ir kartu su Italija yra daugiausiai tai padariusi komanda iš Europos.

E grupėje taip pat žaidžia Kosta Rika ir Ispanija. Šių šalių rinktinės į akistatą stos 18 val.