REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas Jonas Šimėnas nesutinka su kaltinimais, esą jis suklastojo komiteto apsvarstytą Klimato kaitos programos lėšų naudojimo sąmatos projektą. Jo teigimu, sąmata buvo suredaguota pagal Aplinkos apsaugos komiteto posėdyje priimtus sprendimus. J. Šimėno teigimu, tai aiškiai galima matyti palyginus aplinkos ministro patvirtintą ir komiteto siūlomą projektų lyginamuosius variantus.

REKLAMA
REKLAMA

„Aplinkos ministrui komiteto posėdyje sutikus su pasiūlymu sujungti sąmatos eilutes dėl atsinaujinančių energijos šaltinių (saulės, vėjo, geoterminės energijos, biokuro ar kt.) panaudojimo visuomeninės paskirties pastatuose ir aplinkai palankių technologijų, mažinančių į atmosferą išmetamų šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį, diegimo ūkinę komercinę veiklą vykdančiose įmonėse, komiteto nariai tam pritarė. Abiem priemonėms skirta paramos suma buvo sudėta, o paramos intensyvumas (valstybės skiriamos paramos dalis) liko toks pats, koks numatytas ministerijos pateiktame variante“, – aiškina J. Šimėnas.

REKLAMA

Taigi, politiko įsitikinimu, jokių nesusipratimų čia nėra. „Dar kartą atidžiai peržiūrėjau savo pasirašytą raštą ir sąmatą, ji sutampa su ta, už kurią balsavo komiteto nariai. Tikiu, kad Seimo Etikos ir procedūrų komisija viską objektyviai išsiaiškins“, – sako J. Šimėnas.

J. Šimėnas taip pat pažymi, kad tendencingai primenamas kadencijos pradžioje įvykęs nesusipratimas, kai Prezidentė esą gavo pasirašyti ne tokį Statybos įstatymo variantą, koks buvo priimtas Seime, taip pat neturi jokio pagrindo. Prezidentūros darbuotojai pripažino apsirikę, Seimo tinklalapyje pasižiūrėję ne į tą variantą, tačiau netiksli informacija nebuvo paneigta ir iki šiol yra eskaluojama.

REKLAMA
REKLAMA

„Nepasitvirtino ir oponentų mestas šešėlis dėl dokumentų klastojimo priimant Atsinaujinančių išteklių energetikos įstatymą, kaip ir kaltinimai dėl privačių ir viešų interesų supainiojimo“, – pastebi J. Šimėnas.

Siekiant ateityje išvengti panašių nesusipratimų, Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas žada prieš pasirašydamas galutinius dokumentus, siųsti juos susipažinti komiteto nariams, kad šie galėtų įvertinti ir pateikti pastabas.

Kaip ELTA jau skelbė, parlamentaras Andrius Burba kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją dėl Seimo Aplinkos apsaugos komiteto (AAK) pirmininko Jono Šimėno veiksmų, kuris, kaip jis įtaria, galimai galėjo suklastoti oficialų dokumentą. Tokių įtarimų jam kilo peržvelgus Klimato kaitos specialiosios programos lėšų naudojimo 2011 m. sąmatą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Seimo narys taip pat kreipėsi į aplinkos ministrą Gediminą Kazlauską, informuodamas apie susiklosčiusią situaciją dėl AAK pirmininko parašu patvirtintos sąmatos bei prašydamas ją laikyti negaliojančia.

Parlamentaras neatmeta, jog J. Šimėno elgesiu gali susidomėti ir teisėsaugos institucijos. A. Burbos nuomone, sprendimą, kreiptis į jas ar ne, turėtų priimti AAK pirmininko veiksmus išnagrinėjusi Seimo Etikos ir procedūrų komisija.

Ketvirtadienį, užbaigdama Seimo pavasario sesiją, Seimo Pirmininkė Irena Degutienė, tardama baigiamąjį žodį, pasiūlė valdančiajai TS–LKD frakcijai pagalvoti ir apie Aplinkos apsaugos komiteto pirmininko Jono Šimėno galimybę vadovauti šiam komitetui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų