REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nors koronaviruso pandemija ir dėl jos taikytos priemonės koregavo darbo pasiūlos ir paklausos tendencijas, vis dėlto, pasak specialistų, paklausiausios specialybės tvirtai laikosi savo pozicijose ir jų užleisti kitoms neketina. 

Nors koronaviruso pandemija ir dėl jos taikytos priemonės koregavo darbo pasiūlos ir paklausos tendencijas, vis dėlto, pasak specialistų, paklausiausios specialybės tvirtai laikosi savo pozicijose ir jų užleisti kitoms neketina. 

REKLAMA

Pasak CV-Online marketingo vadovės Ritos Karavaitienės, šiuo metu paklausiausiomis laikomos kelios specialybės, tačiau jau ilgą laiką pirmose vietose laikosi su technologijomis susijusios profesijos.

„Pirmoje vietoje yra informacinės technologijos. Čia reikalingi programuotojai, projektų vystytojai, testuotojai. Toliau seka visos kitos technologijos, pradedant gamyba, elektronika, telekomunikacijomis, transportu. 

Jeigu imant gamybą, tai paklausu medienos apdirbimas, maisto pramonė, chemija, farmacija. Trumpai tariant, viskas, kas susiję su technologijomis, čia darbuotojų labai trūksta, nes surasti kvalifikuotą, reikalavimus atitinkantį žmogų, yra sunku“, – pastebi R. Karavaitienė. 

REKLAMA
REKLAMA

Pasak specialistės, taip yra todėl, kad šiose srityse yra reikalingas ne tik išsilavinimas, bet ir darbinė patirtis. 

„Paprastai įmonės ieško darbuotojo, kuris jau turi kelerių metų patirtį, kuris turi reikalingų įgūdžių. O dažnu atveju tokie darbuotojai jau turi darbą ir ne taip lengvai išeina iš esamos įmonės“, – pastebi specialistė. 

REKLAMA

Aptarnavimo ir finansų sferos – vienos paklausiausių

Pasak R. Karavaitienės, visgi yra sričių, kuriose yra didelis darbuotojų poreikis, nors jos ir nesusijusios su technologijomis. 

„Ta pati klientų aptarnavimo sfera. Skelbimų čia yra tikrai daug. Žinoma, į tokią poziciją susirasti darbuotojų yra lengviau, nes čia nėra tokie aukšti reikalavimai, nėra labai tiksliai apibrėžiama, koks būtinai turi būti išsilavinimas ar kokia būtinai turi būti darbinė patirtis. 

Klientų aptarnavimo srityje yra daug svarbesnės asmeninės savybės ir užsienio kalbų žinios. Ši sritis ypatinga tuo, kad ji labiau tinkama jaunimui, studentams, ypač tiems, kurie ieškosi pirmųjų darbų“, – sako R. Karavaitienė. 

REKLAMA
REKLAMA

Finansai, pasak specialistės, taip pat yra paklausi sfera, kurioje trūksta darbuotojų. Tačiau, kaip pastebi R. Karavaitienė, čia dažniausiai ieškomi plataus profilio darbuotojai, kurie išmanytų ne tik finansus, bet ir teisę, mokėtų analizuoti duomenis. 

„Todėl, galima sakyti, kad reikalavimai yra gana tikslūs ir apibrėžti. Žinoma, taip pat įmonės ieško išsilavinusių ir darbinę patirtį jau turinčių žmonių. Todėl įmonėms neretai ilgai tenka ieškoti tokių darbuotojų“, – sako R. Karavaitienė.

Vykdo „galvų medžioklę“

Pasak specialistės, baigus technologijų, finansų, medicinos studijas ir turint patirtį savo sferoje, tokie darbuotojai yra labai paklausūs darbo rinkoje ir paprastai pačios įmonės imasi tiesiogiai ieškoti specialistų. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Dažnu atveju, jei tai yra sritys, susiję su tiksliąja sritimi, kaip technologijos, medicina, tai įmonės, norėdamos rasti darbuotoją, dažnu atveju naudoja tiesioginę darbuotojo paiešką, dar vadinamą „galvų medžiokle“. Kitaip tariant, bando pervilioti darbuotojus iš kitų įmonių“, – sako R. Karavaitienė. 

Trūkstamos profesijos pagal kategorijas

Užimtumo tarnybos duomenimis, kalbant apie vadovaujamą personalą ir specialistus, labiausiai trūksta reklamos ir rinkodaros specialistų, sandėliavimo tarnybos tarnautojų, administravimo ir vykdomųjų sekretorių. 

Kvalifikuotų ir paslaugų sektoriaus darbininkų kategorijoje labiausiai trūksta sunkiasvorių sunkvežimių ir krovinių transporto priemonių vairuotojų, virėjų, lengvųjų automobilių, taksi ir furgonų vairuotojų. 

Nekvalifikuotų darbininkų kategorijoje, pasak Užimtumo tarnybos, labiausiai trūksta krovikų, biurų, viešbučių ir kitų įstaigų valytojų, kambarinių ir pagalbininkų bei pakuotojų rankomis. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų