Šeštadienį draugiškas rungtynes Italijoje su Neapolio „Basket“ komanda turėję sužaisti žalgiriečiai netikėtai pateko į keblią situaciją. Ryte surengtame Italijos krepšinio federacijos posėdyje buvo priimtas sprendimas Neapolio „Basket“ ir Kapo d‘Orlando klubus pašalinti iš Italijos aukščiausios lygos.

Turėję būti kauniečių varžovais Neapolio krepšininkai nutarė boikotuoti rungtynes. Tai paaiškėjo tik atvykus į salę Termoli mieste.

Per trumpą komandos pasitarimą buvo nuspręsta, kad „Žalgirio“ žaidėjai pasidalins į dvi komandas ir sužais rungtynes tarpusavyje. Nutarta rungtyniauti keturis kėlinius po 7 minutes. Susitikimui kaip įprasta teisėjavo arbitrai, rungtynes stebėjo keli šimtai žiūrovų. Rimtai vykusiame mače „žalieji“ įveikė „baltuosius“ rezultatu 67:61 (17:16, 25:12, 19:12, 8:21).

Žalius marškinėlius šiose rungtynėse vilkėjo: Willie Deane‘as, Marcusas Brownas, Dainius Šalenga, Paulius Jankūnas ir Lorenas Woodsas. Balta apranga žaidė: Žygimantas Janavičius, Mantas Kalnietis, Jonas Mačiulis, Tadas Klimavičius ir Ratko Varda.

Pirmajame kėlinuke ilgesnį laiką pirmavo „baltieji“ – 16:12 po M.Kalniečio 4 taškų iš eilės, tačiau D.Šalenga tritaškiu paskutinėje atakoje laimėjo kėlinį savo penketui (17:16). Po jo ir L.Woodso dėjimų antroje 7 minučių atkarpoje „žalieji“ atitrūko 36:26. Trečiajame kėlinyje pagrindinis „Žalgirio“ penketas dar labiau padidino persvarą – 59:40, tačiau tokios didelės iki mačo pabaigos neišlaikė – daugiausia J.Mačiulio pastangomis paskutinį kėlinį „baltieji“ laimėjo 21:8.

„Žalieji“: L.Woodsas 22, P.Jankūnas 13, D.Šalenga 12, W.Deane‘as 10, M.Brownas 10.

„Baltieji“: M.Kalnietis 19, R.Varda 16, J.Mačiulis 15, T.Klimavičius 6, Ž.Janavičius 5.

Po rungtynių buvo surengtas ir trumpas tritaškių konkursas. Pirmasis metęs J.Mačiulis pataikė 9 kartus iš 13. D.Šalenga ir Ž.Janavičius nesugebėjo pavyti Jono, o paskutiniu metimu pergalę iškovojo W.Deane‘as, pataikęs 10 iš 13 tritaškių.