Pasaulio vasaros biatlono čempionatas Rūpoldinge (Vokietija) prasidėjo istorine sėkme Lietuvai. Pirmuoju pirmenybių čempionu tapo jaunimo supersprinto riedslidėmis rungtyje triumfavęs visaginietis Maksimas Fominas.

Kylanti Lietuvos biatlono žvaigždė buvo vienintelis sportininkas, kuriam pavyko užversti visus 20 taikinių.

Ryte vykusiose kvalifikacinėse varžybose dalyvavo 63 biatlonininkai, iš kurių į finalą prasibrovė 30 geriausiųjų. Mūsiškis laimėjo antrą atrankos važiavimą, nors suko vieną baudos ratą (1+0), tuo tarpu Jokūbas Mačkinė pirmame važiavime finišavo 11-as (2+1) ir į finalą nepateko.

Kovoje dėl medalių M.Fominas lyderiu tapo jau po pirmo šaudymo. Po antrojo jį 2,2 sek. lenkė čekas Tomašas Mikyska, tačiau po trijų šaudymo ruožų Lietuvos biatlonininkas susikrovė 24,1 sek. pranašumą. Paskutiniame rate dramos nebuvo: vėl taikliai šaudęs mūsiškis artimiausią varžovą lenkė 26,5 sek.

Konkurencijos nesulaukęs M.Fominas sidabrą iškovojusį vokietį Fabianą Kaskelį pranoko 21,3 sek., o bronza pasidabinusį amerikietį Maxime‘ą Germainą – 23,6 sek. Tai – pirmasis Lietuvos atstovų medalis pasaulio vasaros biatlono čempionatuose apskritai.