maksimas fominas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „maksimas fominas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „maksimas fominas“.

Pasaulio biatlono taurės etape JAV Lietuvos rinktinė pateko į 15-uką

Jutoje (JAV) penktadienį prasidėjo priešpaskutinis šio sezono pasaulio biatlono taurės etapas. Pirmieji trasoje pasirodė vyrai, lenktyniavę estafetėje 4x7,5 km. Lietuvos rinktinė išvengė baudos ratų ir finišavo 15-a (+5:34.3, 0+12) tarp 21 komandos. Tomas Kaukėnas (0+2) savo etapą baigė 17-as, Vytautas Strolia (0+2) pakėlė rinktinę į 12-ą vietą, Maksimas Fominas (0+3) stebino greičiu ir išlaikė 12-ą poziciją, o Jokūbas Mačkinė (0+5) prarado tris vietas.
2024-03-08

Vytautas Strolia iškovojo tašką pasaulio biatlono taurės etape

Oberhofe (Vokietija) vykstančiame pasaulio biatlono taurės etape šeštadienį vyrų 12,5 km persekiojimo lenktynės baigėsi visišku norvegų dominavimu. Jie užėmė visą pirmąjį penketuką. Pirmą karjeros pergalę šventė iš trečios vietos startavęs Endre Stroemsheimas (33:04.2 min., 2 baudos ratai), antrą vietą išlaikė Sturla Holmas Laegreidas (+17.8 sek.
2024-01-06

Biatlonininkas Maksimas Fominas: apie sezono tikslą, netikėtą karjeros pertrauką ir norą būti madingam

„Jei bent vieną tašką uždirbsiu – bus gerai“, – minimalų tikslą naujam sezonui išsikėlė kylanti Lietuvos biatlono žvaigždė Maksimas Fominas. 23-ejų visaginietis drauge su Natalija Kočergina šeštadienį atidarė pasaulio biatlono taurės sezoną, Estešunde (Švedija) vykusioje vienetų mišrioje estafetėje užėmę 19 vietą. Žiemą M.Fominas pasitinka po daug žadančių vasaros startų. Rugpjūtį pasaulio vasaros biatlono čempionato sprinte jis iškovojo 5 vietą, nuo bronzos atsilikęs vos per 2,4 sek.
2023-11-26

Pasaulio biatlono taurės sezoną pradėję lietuviai finišavo 19-i

Estešunde (Švedija) prasidėjo 2023-2024 m. pasaulio biatlono taurės sezonas. Jį „atidarė“ mišrių porų estafetės lenktynės. Lietuvos atstovai – Natalija Kočergina ir Maksimas Fominas – išvengė baudos ratų, panaudojo 6 papildomus šovinius ir užėmė 19-ą vietą (40:56.6). Po pirmų dviejų etapų lietuviai buvo 16-i, bet tada M. Fominas prarado 3 pozicijas. N. Kočergina paskutiniame etape išlaikė 19-ą vietą. Lietuviai aplenkė latvius, kurie po Andrejaus Rastorgujevo starto buvo pakilę iki 11-os vietos.
2023-11-25

Pasaulio biatlono taurės etape Švedijoje – Fomino karjeros rekordas

Ketvirtadienį Estešunde (Švedija) prasidėjo aštuntas 2022-2023 metų sezono pasaulio biatlono taurės etapas. Vyrų asmeninėse lenktynėse Lietuvos biatlonininkams iškovoti įskaitinių taškų nepavyko, tačiau karjeros rekordą užfiksavo Maksimas Fominas. Vyrų 20 km asmeninėse lenktynėse aukščiausią vietą tarp mūsiškių užėmė Karolis Dombrovskis. Vos vieną baudos minutę „uždirbęs“ Pekino olimpinių žaidynių dalyvis klasifikuotas 44 vietoje (šaudymas 0+0+0+1) tarp 91 dalyvio.
2023-03-09

Be lyderio startavę Lietuvos biatlonininkai pasaulio taurės etape liko už penkioliktuko

Rūpoldinge (Vokietija) tęsiasi penktasis šio sezono pasaulio biatlono taurės etapas. Penktadienį jame surengtos vyrų 4x7,5 km estafetės lenktynės. Pergale džiaugėsi norvegai Sturla Holmas Laegreidas, Tarjei Boe, Vetle Sjaastadas Christiansenas ir Johannesas Thingnesas Boe. Norvegai suko 1 baudos ratą, panaudojo 7 papildomus šovinius ir finišavo per 1 val. 10 min. 51.4 sek. S.H.Laegreidas (1 baudos ratas + 3 papildomi šoviniai) savo etapą baigė tik 10-as ir norvegai turėjo 40.7 sek. deficitą.
2023-01-13

Rekordų liūtis Austrijoje: trys lietuviai startuos persekiojimo lenktynėse, Fominas gerino asmeninį rekordą

Hochfilcene (Austrija) vykstantį antrą pasaulio biatlono taurės etapą sėkmingai pradėjo Lietuvos biatlonininkai vyrai. Vytautas Strolia vėl kovėsi dėl aukščiausių vietų, tačiau žibėjo ne tik jis, bet ir visa rinktinė. Teisę dalyvauti persekiojimo rungtyje pirmą kartą šalies istorijoje iškovojo net trys mūsiškiai, tuo pačiu pelnę rekordinį Nacijų taurės įskaitos taškų skaičių.
2022-12-09

Istorinė sėkmė: lietuvis tapo pasaulio biatlono čempionu

Pasaulio vasaros biatlono čempionatas Rūpoldinge (Vokietija) prasidėjo istorine sėkme Lietuvai. Pirmuoju pirmenybių čempionu tapo jaunimo supersprinto riedslidėmis rungtyje triumfavęs visaginietis Maksimas Fominas. Kylanti Lietuvos biatlono žvaigždė buvo vienintelis sportininkas, kuriam pavyko užversti visus 20 taikinių. Ryte vykusiose kvalifikacinėse varžybose dalyvavo 63 biatlonininkai, iš kurių į finalą prasibrovė 30 geriausiųjų.
2022-08-25

Biatlono legendos Fourcade‘o dėmesys lietuviui: dalyvaus kviestinių žvaigždžių varžybose

Ketvirtadienį Rūpoldinge (Vokietija) prasideda pasaulio vasaros biatlono čempionatas, kuriame Lietuvai atstovauja 8 sportininkų delegacija. Didžiausios viltys siejamos su Pekino olimpinių žaidynių dalyvių Karoliu Dombrovskiu bei jaunimo komandos lyderiu Maksimu Fominu, tačiau startų šiame čempionate lietuviai neakcentuoja. „Tai yra tarpinė stotelė, pasiruošimas sezonui. Čempionatas yra gera proga pasitikrinti, ką nuveikėme per vasarą.
2022-08-25

Lietuvos vaikinų rinktinė pasaulio jaunimo biatlono čempionate – 10-a

Jutoje (JAV) trečiadienį baigėsi pasaulio jaunimo biatlono čempionatas. Vienoje iš paskutinių jo rungčių – vaikinų 4x7,5 km estafetėje – dalyvavo Lietuvos rinktinė. Lietuviai užsidirbo 2 baudos ratus, panaudojo 10 papildomų šovinių, finišavo per 1 val. 19 min. 59.4 sek. ir užėmė 10-ą vietą tarp 15 startavusių komandų (švedai nefinišavo). Nikita Čigakas pirmajame etape šaudė prastai (1 baudos ratas + 6 papildomi šoviniai) ir šliuožė 12-oje vietoje, praradęs 1 min. 50.5 sek.