REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„Forbes“ pristato ir aprašo garsių milijardierių išskirtinius pomėgius bei jų laisvalaikio veiklą. Įtakingiausių pasaulio žmonių pomėgiai apima tiek jų filantropinę, tiek meninę veiklą bei kitus, dažnai pakankamai netikėtus ir nekasdieniškus, hobius. Šį kartą „Forbes“ pasakoja apie milijardieriaus Denniso Washingtono aistrą jachtoms.

REKLAMA
REKLAMA

Washingtonas užlipa siaurais marmuriniais laipteliais, praeina pro auksu dengtą sieną, kurios reljefas imituoja milžiniškas vandens bangas, iškylančias net iki penktojo jo jachtos aukšto. Viršutiniame jachtos denyje, kuriame yra įrengta prašmatni terasa, vyriškis parodo link lenkto stiklo baro, taip pat atkartojančio bangų siluetus. Tuomet Washingtonas pajuda link kambario vidurio, kur stūkso didelė, ugningai oranžinės spalvos stiklo skulptūra, vaizduojanti jūros gyvius.

REKLAMA

77 metų milijardieriaus apranga labiau primena paprasto denio jūreivio nei įtakingo kasybos bei statybų verslo magnato išvaizdą. Viešai savo prašmatnią, daugiau nei šimto metrų ilgio jachtą „Attessa IV“ vyriškis demonstruoja pirmąjį kartą. Washingtonas atrodo labai patenkintas, bet prisėdęs suirzta dėl nepatogiai kietos sofos. „Tai lyg prakeiktas batutas“, - vaizdžiai palygina vyriškis. Bet žmona jį nuramina, pareikšdama, jog jau užsakė naujų minkštų pagalvėlių, tad milijonieriaus gyvenimo nebevargins nepatogus sėdėjimas.

REKLAMA
REKLAMA

Washingtonas su savo žmona Phyllis iš tiesų įdėjo nemažai pastangų ir pinigų į savo jachtos gražinimą bei tobulinimą. Visa jachta per 40 mėnesių laikotarpį buvo praktiškai perdaryta iš naujo. Renovacijos darbus atliko 224 žmonių brigada, nepaisant to, jachtos pertvarkymas užtruko net trejus su puse metų. „Attessa IV“ buvo įrengtas penktas aukštas, buvo pailgintas jachtos priekis bei laivagalis, įrengtas kino teatras bei sporto, grožio procedūrų ir masažo kambariai.

Visgi apie vieną dalyką Washingtonas nėra linkęs kalbėti – pinigus, kuriuos investavo į savo jachtą. Anot jo, tokie klausimai yra netaktiški. Ekspertai vyriškio jachtą šiuo metu vertina 300 milijonų dolerių suma. Manoma, jog pats Washingtonas į savo laivo renovavimą investavo bent 200 milijonų dolerių. Bendras šio verslininko turtas yra vertinamas 5 milijardais dolerių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasaulyje yra dar bent trys ilgesnės jachtos. Beje, visos jos priklauso taip pat garsiems turtuoliams: Davidui Geffenui, Paului Allenui ir Jevgenijui Shvidleriui. Yra ir dar labiau savo išvaizda išsiskiriančių jachtų. Pavyzdžiui, rusų milijardieriui Andrejui Melnichenko priklausanti „Mega Yacht A“, kuri savo dizainu labiau primena povandeninį laivą. Bet nei vienas turtuolis neskiria tiek asmeninio dėmesio savo žaisliukui, kiek Washingtonas. Vyriškis asmeniškai koordinuoja ir rūpinasi net mažiausiomis smulkmenos, susijusiomis su jachtos dizainu. „Aš turiu nemažai klientų, kurie tam skiria ypatingą dėmesį, bet visgi ir jie tuo rūpinasi ne tiek, kiek tam pastangų skiria Washingtonas“, - pasakoja jachtų dizaineris Glade'as Johnsonas.

REKLAMA

„Attessa IV“ projektas prasidėjo 2007 metais, kuomet Washingtonas, kartu su Johnsonu nuvyko į Taivanį apžiūrėti vienos vietinio milijardieriaus parduodamos jachtos. Nors azijietiškas dizainas vyriškių tuo metu ir netenkino, bet techninės jachtos galimybės neliko nepastebėtos. Tai ir paskatino Washingtoną įsigyti naują jachtą. Nuo tada šis laivas pasikeitė neatpažįstamai.

Daugiausia dėmesio buvo skirta jachtos eksterjerui. „Attessa IV“ buvo žymiai išplėsta denio zona. „Mano nuomone, tai taps nauju jachtų dizaino standartu“, - savo pakeitimais didžiavosi vyriškis. Washingtonas pasirūpino ir didesniu jachtos saugumu tam, jog čia savo laiką ramiai galėtų leisti vyriškio anūkai.

REKLAMA

Be abejo, buvo pakeistos ir dauguma vidaus apdailos detalių. Verslininkas mano, jog dabar jo jachta atrodo žymiai jaukesnė. Jachtoje buvo perdaryti ilgi ir klaidūs koridoriai, taip pat buvo įrengti keturi antikinio stiliaus židiniai. Savaime suprantama, jog laive atsirado ir didžiulis baras, poilsio zona bei kino teatras. Laive yra keturi svečių kambariai, prigrūsti šiuolaikinės technikos ir atitinkantys aukščiausius patogumo standartus.

Kaip pasakoja pats verslininkas, jo gyvenimas ne visuomet spindėjo tokia prabanga. Vaikystėje Washingtonas gyveno skurdžiai, tad tam, jog uždirbtų šiek tiek santaupų, praeiviams gatvėse valydavo batus. Vėliaus įsidarbino statybose, dirbo kranininku. Vedęs savo žmoną, Washingtonas metė darbą statybose ir nusprendė kurti savo nuosavą verslą, tad pasiėmė 30000 dolerių paskolą. Kaip parodė laikas, nuosavas statybų verslas vyrui užtikrino didžiulę finansinę sėkmę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pomėgiu tvarkyti ir rūpintis interjeru Washingtonas pasižymėjo dar jaunystėje. Kaip pasakoja vyriškis, savo pirmąją namą, kuriame jis apsigyveno iškart po vestuvių, jis įrengė pats. Dabar milijardierius savo pomėgiui gali skirti dar daugiau laiko, nes savo verslo kompanijų veiklą yra patikėjęs savo sūnui. Visgi nei vienas svarbesnis jo verslo sprendimas neapsieina be asmeninio Washingtono palaiminimo. „Aš vis dar puikiai žinau, kas vyksta, ir mano žodis yra lemiamas“, - paaiškino milijardierius.

1979 metais Washingtonas įsigijo savo pirmąją jachtą ir nuo tada užsikrėtė aistra laivams. Per visą savo gyvenimą verslininkas yra turėjęs ir atremontavęs bent dešimt laivų: nuo karinės paskirties, Antrojo Pasaulinio karo metų britų laivo iki kelėtos jachtų, pavadintų skambiu „Attessa“ vardu. Šiuo metu vyriškis turi jau ketvirtąją „Attessą“. „Man šitas žodis tiesiog asocijuojasi su gražios moters vardu“, - savo sprendimą jachtas pakrikštyti būtent taip paaiškino Washingtonas.

„Prižiūrėdamas savo jachtas Washingtonas jaučiasi tarsi būtų menininkas, lyg tapytų paveikslus ar kaltų skulptūras“, - verslininko potraukį jachtoms paaiškino Merle Wood, asmeninis Washingtono jachtų brokeris. Kita vertus, laivo kapitonas Tedas McCumberis pastebi, jog Washingtono susidomėjimas jachta dažniausiai baigiasi tuomet, kada ji yra galutinai įrengta. „Nepanašu, jog Washingtonas ilgai domėsis ir „Attessa IV“. Kai tik ji bus visiškai pabaigta tvarkyti, verslininkas greičiausiai užsinorės pirkti ir įrenginėti naują jachtą“, - paaiškino McCumberis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų