Trigubas dublis per keliolika minučių ir beveik 100 procentų laiko praleisto aikštelėje per sezoną. Ne vienas toks ar panašus NBA rekordas kartais atrodo tiesiog neįtikėtinas, tačiau dar labiau stebina tai, kad kai kuriuos jų krepšininkai pakartojo arba prie jų priartėjo visai neseniai.

Portalas tv3.lt pateikia skambiausių NBA rekordų sąrašą.

Vidutiniškai 48,5 minutės žaidimo laiko per sezoną

Jei sekate NBA, žinote, kad rungtynės ten trunka 48 minutes (4 kėliniai po 12 minučių). Tai reiškia, kad legendinis Wiltas Chamberlainas 1961-1962 m. sezone žaidė beveik kiekvieną minutę, įskaitant ir pratęsimus.

Per visą sezoną W. Chamberlainas praleido vos 8 minutes po to, kai buvo išvarytas iš aikštės, tačiau tai jam nesutrukdė sužaisti 99,8 proc. laiko.

Įspūdingi trigubi dubliai

Šioje rekordų kategorijoje žiba dabartinės NBA žvaigždės iš Europos. Serbas Nikola Jokičius 2018 m. pademonstravo neįtikėtiną greitį renkant taškus, atkovojant kamuolius ir atliekant rezultatyvius perdavimus. Trigubą dublį krepšininkas susirinko vos per 14 min. ir 33 sek.

Taip pat daugiausiai taškų trigubo dublio statistikoje šiemet sumetė slovėnas Luka Dončičius. Pelnydamas 60 taškų jis pakartojo 2018 m. užfiksuotą Jameso Hardeno rekordą. L. Dončičius taip pat tapo pirmuoju krepšininku NBA istorijoje, kuris pelnė bent 60 taškų, atkovojo bent 20 kamuolių ir atliko bent 10 rezultatyvių perdavimų.

100 taškų per vienerias rungtynes

Šis rekordas taip pat priklauso W. Chamberlainui. 1962 m. Filadelfijos „Warriors“ rungtynėse prieš Niujorko „Knicks“ krepšininkas sumetė net 100 taškų, o „Warriors“ laimėjo 169:147.

Antras pagal daugiausiai pelnytų taškų skaičių rungtynėse rikiuojasi Kobe Bryantas. Jis 2006 m. rungtynėse prieš Toronto „Raptors“ sumetė 81 tašką. Po to laiko 17 metų iki šio rekordo niekam nebuvo pavykę priartėti iki 2023 m. sausio 3 d.

Prie garbingo rekordininkų sąrašo prisijungė Klivlando „Cavaliers“ gynėjas Donovanas Mitchellas, surinkęs net 71 tašką mače, kur jo vedama komanda 145:134 laimėjo prieš Čikagos „Bulls“.

11 laimėtų čempionatų

Per 13 žaistų NBA sezonų Billas Russellas net 11 kartų tapo lygos čempionu. Visą savo krepšininko karjerą praleidęs Bostono „Celtics“ komandoje legendinis krepšininkas taip pat 12 kartų pateko į „Visų žvaigždžių“ (angl. All Star) rungtynes ir 5 kartus buvo išrinktas lygos MVP.

Greičiausia diskvalifikacija

Tiesa, ne visi rekordai yra tik teigiami. Štai Dalaso „Maverics“ komandoje žaidęs Charlesas „Bubba“ Wellsas laiko įspūdingą, tačiau ne tokį gražų rekordą. Už asmenines pražangas jis iš aikštelės buvo išvarytas praėjus vos 2 minutėms ir 43 sekundėms.

Panaikintas 36 taškų deficitas

1996 m. Jutos „Jazz“ krepšininkai panaikino net 36 taškų deficitą rungtynėse prieš Denverio „Nuggets“. Iki pirmojo kėlinio pabaigos (tuomet buvo žaidžiami du kėliniai) likus 20 sekundžių „Jazz“ nusileido 70:34, o likusioje rungtynių dalyje 73:33 įveikė Denverį. NBA istorijoje yra tik dar vienas toks, 30 arba daugiau taškų, „sugrįžimas“ .