Afrikos Tautų taurės turnyro mače dėl bronzos užfiksuota įspūdinga drama, kurioje triumfavo Kamerūnas.

Kamerūniečiai dar 70-ą minutę turėjo 3 įvarčių deficitą, tačiau sugebėjo per 16 minučių jį panaikinti, išplėšė baudinių seriją, kurioje galiausiai 4:3 (2:0) palaužė Burkino Faso ekipą bei iškovojo bronzos medaius.

Kamerūnas rungtynių pradžioje žaidė be savo lyderio Vincente‘o Aboubakaro, kuris aikštelėje pasirodė tik 46-ą minutę. 24-ą minutę Burkino Faso komandą į priekį išvedė Steeve‘as Yaho, o dar pirmame kėlinyje įvartį į savus vartus nukreipė Andre Onana ir komandas skyrė jau du įvarčiai.

49-ą minutę Djibrilas Ouattara skirtumą padidino iki trijų, tačiau kai jau atrodė, kad Burkino Faso komanda iškovos užtikrintą pergalę, Kamerūno žaidėjai susiėmė ir užgulė varžovų vartus. Iš pradžių 71-ą minutę Stephane‘as Bahokenas pelnė pirmą Kamerūno įvartį, o 85-ą ir 87-ą minutėmis pasižymėjo V. Aboubakaras bei rezultatą išlygino.

V. Aboubakaras pirmąjį įvartį pelnė po kampinio mušdamas kamuolį galva, o antrą – pasinaudojęs šiurkščia varžovų vartininko klaida.

Šiame čempionate V.Aboubakaras įmušė net 8 įvarčius. Kadangi pratęsimas nebuvo numatytas, komandos iš karto stojo prie 11 metrų atžymos. Baudinių seriją nulėmė vienintelis Blati Toure neįmuštas baudinys. Šis žaidėjas Burkino Faso komandoje mušė trečias. T

uo tarpu Kamerūno komandoje visi futbolininkai – V.Aboubakaras, Moumi Ngamaleu, Karlas Toko Ekambi, Pierre‘as Kunde ir Ambroise Oyongo – mušė sėkmingai.

Kamerūnas Afrikos čempionais yra tapę penkis kartus ir pagal titulus nusileidžia tik finale žaisiantiems Egipto futbolininkams, kurie sekmadienį susikaus su Senegalu.

Būtent egiptiečiams Kamerūnas ir pralaimėjo pusfinalio susitikime.