Egipto futbolo rinktinei Afrikos čempionate tris kartus teko žaisti pratęsimą, bet jie vis tiek prasibrovė į turnyro finalą.

Pusfinalyje Egipto futbolininkai nuliūdino turnyro šeimininkę Kamerūno komandą. Pagrindinis rungtynių laikas baigėsi lygiosiomis, 0:0. Pratęsime įvarčių taip pat nebuvo pelnyta, tad komandoms teko susirungti 11 m baudinių serijoje.

Joje penktą baudinį spirti ketinęs Egipto rinktinės žvaigždė Mohamedas Salah iš „Liverpool“ savo eilės net nesulaukė: vartininkas Mohamedas Abou Gabalis pasistengė, kad jau po keturių smūgių serijos faraonai triumfuotų 3:1.

Įdomu, kad pratęsimą ir baudinių seriją Egipto rinktinės treneris Carlosas Queirozas stabėjo rūbinėje, nes už emocijų nevaldymą teisėjas jam parodė raudoną kortelę.

Afrikos čempionato finale sekmadienį Egiptas susitiks su Senegalo rinktine, kuri kitame pusfinalyje 3:1 įveikė Burkina Fasą.

Egipto futbolininkai žemyno čempionais tapo net 7 kartus, o pastarąjį kartą tą padarė 2010 metais. Senegalui dar nėra pavykę laimėti Afrikos pirmenybių.