Madrido „Rayo Vallecano“ – Sevilijos „Real Betis“, Bilbao „Athletic“ – „Valencia“. Šios Ispanijos futbolo komandos išbandys jėgas intriguojančiame Karaliaus taurės (Copa del Rey) pusfinalyje.

Ketvirtfinalyje didelę staigmeną pateikė fantastiškai pastaruoju metu žaidžiantys Bilbao futbolininkai. Jie 1:0 privertė pasiduoti turnyro favoritą ir dabartinį Ispanijos čempionato lyderį Madrido „Real“. „Athletic“ „karališkąjį klubą šį sezoną įveikė ir Ispanijos Supertaurės varžybų finale (2:1).

Bilbao komanda Karaliaus taurės turnyro aštuntfinalyje eliminavo ir kitą milžiną – „Barcelona“ klubą (3:2 per pratęsimą). Baskai dabar, įskaitant šalies pirmenybių ir Karaliaus taurės mačus, šventė penkias pergales iš eilės. Jie iš paskutinių aštuonių dvikovų aštuonias laimėjo, vieną baigė lygiosiomis. Prastai Ispanijos čempionatą pradėjęs „Athletic“ dabar pakilo į aštuntąją vietą (22 rungtynės, 34 taškai).

„Valencia“ Karaliaus taurės turnyro ketvirtfinalyje 2:1 palaužė „Cadiz“ futbolininkus. Valensijos komanda šalies pirmenybėse žengia 11-ta (23, 30). „Valencia“ ir „Athletic“ tarpusavio mače užfiksuotas taikus rezultatas 1:1.

Šie klubai tarpusavyje iš viso yra žaidę 35 kartus. 13 sykių triumfavo „Valencia“, 10 – „Athletic“, 12 rungtynių baigėsi lygiosiomis. Baskai Karaliaus taurės varžybų finale rungtyniavo net 39 kartus, 23 sykius tapo nugalėtojais. Tai antras rezultatas tarp visų Ispanijos ekipų. Tiesa, paskutinį kartą Bilbao futbolininkai taurę į viršų kėlė seniai – 1984-aisiais. Paskui jie dar šešis kartus pateko į finalą ir visus juos pralaimėjo. „Barcelona“ taurę iškovojo 31 kartą, „Real“ – 19.

Įspūdingai šį sezoną žaidžia ir „Real Betis“. Ši komanda ketvirtfinalyje svečiuose net 4:0 sutriuškino San Sebastiano „Real Sociedad“. Sevilijos klubas netikėtai užima labai aukštą trečiąją vietą Ispanijos čempionate (23, 40) ir realiai pretenduoja kitą sezoną žaisti UEFA Čempionų lygoje.

„Rayo Vallecano“ ketvirtfinalyje 1:0 nugalėjo „Mallorca“ futbolininkus. Madrido ekipa šalies pirmenybėse žengia 9-oje vietoje (22, 31). „Real Betis“ su „Rayo Vallecano“ šį sezoną jau dukart varžėsi du kartus. Vienas mačas baigėsi 1:1, o kitame 3:2 stipresnis buvo „Real Betis“.

Visose tarpusavio akistatose 6:5 priekyje yra Madrido klubas. 6-iose dvikovose užfiksuotos lygiosios.

„Rayo Vallecano“ nė karto nežaidė Karaliaus taurės turnyro finale. „Real Betis“ šį trofėjų laimėjo du sykius, o dukart suklupo finale. Pastarąjį sykį Sevilijos futbolininkai čempionais tapo 2005-aisiais.

Pusfinalyje bus žaidžiamos dvejos rungtynės. Atsakomosios vyks kovo 2 ir 3 dienomis. Ispanijos Karaliaus taurės pusfinalio mačus tiesiogiai rodys naujos kartos televizija „Go3“.