REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Tuos pačius išmaniuosius įrenginius Lietuvos gyventojai naudoja ir darbui, ir asmeniniams poreikiams, todėl jų saugumo problema tampa vis aktualesnė, teigia bendrovės „Omnitel“ atstovai.

REKLAMA
REKLAMA

2014 m pabaigoje „Omnitel“ užsakymu atliktas SIC tyrimas atskleidė, kad 73 proc. Lietuvos įmonių vadovų saugumą nurodo kaip labai svarbų ar svarbų telekomunikacijos paslaugų aspektą. Panašios tendencijos vyrauja ir kitose šalyse. Net 59 proc. Jungtinės Karalystės aukščiausio lygio vadovų mano, kad saugumo incidentų prieš jų įmonę šiemet bus daugiau nei pernai, ir nors Jungtinės Karalystės skaičiai rodo, kad nors saugumo spragų pernai buvo fiksuojama mažiau, vidutinė jų kaina įmonėms per praėjusius metus beveik padvigubėjo, ypatingai mažoms įmonėms - nuo 600 tūkst. iki daugiau kaip 1 mln. svarų sterlingų (PWC, 2014 Information Security Breached Survey).

REKLAMA

Atsižvelgdama į šią situaciją, bendrovė „Omnitel“ pranešė kartu su „Samsung“ pradėjusi siūlyti naujausius Verslo mobilumo valdymo sprendimus (angl. – Enterprise mobility management) įmonėms, kurioms yra svarbu nuotoliniu būdu valdyti mobilius įrenginius ir užtikrinti informacijos apsaugą juose. Siūlomi sprendimai aktualūs įmonėms, kurių darbuotojai išmaniuosius įrenginius naudoja prisijungimui prie įmonės resursų arba tą patį telefoną naudoja tiek darbo, tiek asmeninėms reikmėms. „Saugumo klausimas šiuolaikiniame versle yra labai opus. Duomenys labiausiai pažeidžiami tuomet, kai jie persiunčiami iš ir į mobiliuosius įrenginius. Darbuotojai neretai nežino savo įmonės saugumo politikos ir jungiasi prie nemokamų Wi-Fi jungčių, nežiniomis sukeldami riziką siunčiamų duomenų saugumui, - pabrėžė „Omnitel“ klientų procesų ir operacijų valdymo skyriaus vadovė Aura Paulikienė. – Pridėkime dar kartu su visa darbine ir asmenine informacija prarastus telefonus, kurių skaičius, skaičiuojant pagal blokuotas SIM korteles, vien tik „Omnitel“ tinkle praėjusiais metais siekė 10 tūkstančių, ir suvoksime, kad saugumo problema nėra kažkur užsienyje – ji yra čia ir ją reikia spręsti dabar.“

REKLAMA
REKLAMA

Remiantis „Samsung“ užsakymu atlikto tyrimo „Living business“ duomenimis, net 77 proc. Lietuvos gyventojų darbo metu tvarko savo asmeninius reikalus, o 64 proc. darbuotojų tam naudoja darbdavio suteiktą telefoną. Kita vertus, iš savo darbovietės išmanųjį telefoną gauna tik kas dešimtas darbuotojas, todėl darbo reikalus gyventojai neretai tvarko asmeniniais įrenginiais. Dirbti asmeniniu kompiuteriu, telefonu ar kitu įrenginiu turi galimybę net 72 proc. apklaustų lietuvių.

Tos pačios tendencijos stebimos ir kitose šalyse – „Atsinešk savo prietaisą“ politika taikoma maždaug pusėje didelių Jungtinės Karalystės įmonių ir dviejuose trečdaliuose smulkių (PWC, 2014 Information Security Breached Survey). COPE (angl. corporately owned, personally enabled) politika taip pat paplitusi: Jungtinėje Karalystėje vis mažiau įmonių apriboja naudojimąsi įvairiomis aplikacijomis ir socialiniais tinklais, suvokdami jų naudą verslui bei darbuotojų motyvacijai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Verslo mobilumo valdymo sprendimai „Samsung Knox“ leidžia centralizuotai per atstumą administruoti ir konfigūruoti įmonės įrenginių VPN, elektroninį paštą, bevielį internetą ir aplikacijas, lanksčiai diegti skirtingus saugumo lygmenis atskiroms darbuotojų grupėms, nustatyti slaptažodžio saugumo reikalavimus, reikalauti reguliariai atnaujinti slaptažodį, įjungti ar blokuoti tam tikras telefono funkcijas. Programėlių valdymas leidžia administratoriams nustatyti, kurias darbui būtinas programėles vartotojas turi įdiegti ir kurių diegimas yra ribojamas. Taip pat galima greitai ir patogiai blokuoti dingusius prietaisus ir išvalyti įrenginio turinį vagystės ar dingimo atveju.  

REKLAMA

Sprendimai taip pat leidžia sukurti atskirą virtualią įrenginio erdvę specialiai su darbu susijusiems duomenims. Visiškai apsaugotoje darbo erdvėje galima saugiai siųsti elektroninius laiškus, planuoti darbo laiką ir naudoti darbui skirtas saugias programėles. Įmonės IT administratoriai gali nuotoliniu būdu administruoti šią darbo erdvę, reguliuoti saugumo nustatymus, padėti suinstaliuoti programėles ir įkelti turinį, pavyzdžiui prezentacijas ar ataskaitas į išmaniojo įrenginio atmintį. Asmeninė erdvė tuo tarpu išlieka vartotojo zona, kurios nustatymus vartotojas gali keisti kaip pageidauja.

„Lietuvoje besikeičianti darbo kultūra, vis labiau persipinantis darbas ir laisvalaikis, augina poreikį naudoti saugumo sprendimus išmaniesiems įrenginiams. Mūsų siūlomi verslo mobilumo valdymo sprendimai leidžia įmonių IT administratoriams nuotoliniu būdu prižiūrėti ir užtikrinti išmaniųjų įrenginių, kurie turi prieigą prie įmonės informacijos, saugumą, nepriklausomai nuo to, ar jie priklauso įmonei, ar darbuotojams“, - sakė Aura Paulikienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų