REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Fukušimos branduolinės katastrofos metu nutekėjo dvigubai daugiau radioaktyvių medžiagų, nei iš pradžių apskaičiavo Japonijos valdžia. Medžiagų kiekis sudaro apie 40 procentų Černobylio katastrofos teršalų kiekio.

REKLAMA
REKLAMA

Cezio nuotekos lygis buvo skaičiuojamas daviklių tinklo. Andreas Stohlis, Norvegijos Oro Tyrimų Instituto studijos autorius teigia, kad Japonijos vyriausybės paskaičiavimai rėmėsi tik pačioje Japonijoje suskaičiuotais duomenimis, tačiau neatsižvelgė į nuotekas į jūrą.

REKLAMA

Ši studija nenagrinėjo cezio poveikio sveikatai, tačiau teigiama, kad medžiaga yra pavojinga, nes jos poveikis aplinkai gali tęstis dešimtmečiais, skleisdamas vėžį sukeliančią radiaciją.

Šiuo metu šių ilgojo laikotarpių pasekmių paprasčiausiai neįmanoma išmatuoti.

Oficialiūs Japonijos pareigūnai teigi, kad negaliu pasiūlyti jokių komentarų norvegų tyrimo skaičiavimų atžvilgiu, nes dar nėra su juo susipažinę.

Japonijos vyriausybė yra paskaičiavusi, kad Fukušimos incidento metu nutekėjo 15 000 terabekerelių cezio. Norvegų skaičiavimais, cezio nutekėjo žymiai daugiau, apie 36 000 terabekerelių. Tai atitinka 42 procentus Černobylio katastrofos nuotekų.

REKLAMA
REKLAMA

Apie penktadalį cezio liko Japonijoje, tačiau didžioji dalis nutekėjo į Ramųjį vandenyną.

Apie 2 procentus nuotekų pateko į kitų valstybių teritoriją. Be radiacijos lygio suaktyvėjimo Tokijuje, panašūs svyravimai buvo aptikti ir Jungtinėse Valstijose.

Daugelis mažamečius vaikus turinčių Tokijaus gyventojų yra susirūpinę, nors vyriausybė teigia, kad tokie radiacijos lygios svyravimai pavojaus sveikatai nekelia. Vis dėlto zonos aplink pačią Fukušimos elektrinę negalės būti apgyvendintos dar dešimtmečius, praneša „Guardian“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų